Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Podkategorie:

Wentylatory do obudów SilentiumPC

Znaleziono 6 towarów.

Lista 1-100 z 6 towarów
Aktywne filtry

Wentylator Mistral 140x140x25mm

Review
28.54 zł
za 1 szt

Kategoria: Komputery > Komputery - Podzespoły > Wentylatory/chłodzenie > Wentylatory do obudów
Producent: SilentiumPC
Model: SPC046
EAN: 5900308750711

SilentiumPC Wentylator Sigma Pro 140 PWM BOX

Review
49.64 zł
za 1 szt

Kategoria: Komputery > Komputery - Podzespoły > Wentylatory/chłodzenie > Wentylatory do obudów
Producent: SilentiumPC
Model: SPC137
EAN: 5904730204316

Wentylator SilentiumPC Zephyr 140 - 8,9 dBA

Review
26.00 zł
za 1 szt

Kategoria: Komputery > Komputery - Podzespoły > Wentylatory/chłodzenie > Wentylatory do obudów
Producent: SilentiumPC
Model: SPC018
EAN: 5900308750919

SilentiumPC Zephyr 92 - 13,9 dBA

Review
19.17 zł
za 1 szt

Kategoria: Komputery > Komputery - Podzespoły > Wentylatory/chłodzenie > Wentylatory do obudów
Producent: SilentiumPC
Model: SPC015
EAN: 5900308750940

Wentylator SilentiumPC Zephyr 40 - 18,7dBA

Review
17.66 zł
za 1 szt

Kategoria: Komputery > Komputery - Podzespoły > Wentylatory/chłodzenie > Wentylatory do obudów
Producent: SilentiumPC
Model: SPC010
EAN: 5900308750995


Wentylatory do obudów - wentylatory przeznaczone do obudowy komputera

Efektywne działanie podzespołów komputerowych jest zależne od jakości i ilości zainstalowanych wentylatorów w obudowie komputera. Im wyższe jest zapotrzebowanie na energię - np. podczas grania w bardziej wymagające gry - tym mocniej grzeją się podzespoły komputera - głównie procesor, karta graficzna i dysk twardy. Mimo iż niektóre podzespoły posiadają własne układy chłodzenia, to jednak odprowadzają one jedynie ciepło do, a nie poza obudowę komputera. Dlatego też warto zainwestować w dobre wentylatory,  które będą w stanie skutecznie wypierać nagromadzone ciepło poza obudowę komputera. Nie zapominajmy, że obecnie można kupić różne modele wentylatorów. Od standardowych, po jednostki zapewniające naprawdę bardzo cichą pracę z dodatkiem diod LED RGB - są to modele szczególnie pożądane przez projektantów, entuzjastów wydajności, a w głównej mierze przez graczy.

Ochrona przed przegrzaniem

Główne zadanie wentylatorów do obudowy komputera to ochrona elementów wewnętrznych przed ich przegrzaniem. Standardowe modele wentylatorów przeznaczonych do obudowy komputera mają ustawioną standardową i maksymalną ilość obrotów na minutę (tzw. RPM), jednakowoż lepsze modele umożliwiają szybsze przenoszenia większej ilości powietrza, co oznacza, iż są w stanie szybciej odprowadzić ciepło z obudowy komputera. Innym ważnym oznaczeniem dotyczącym wydajności chłodzenia jest CFM. Im wyższa jest wartość CFM, tym więcej powietrza jest wypychanych lub pobieranych z wentylatorów lub radiatorów umieszczonych na procesorze komputera. 

Rozmiar ma znaczenie

Dostępne na rynku wentylatory mają różne rozmiary, a im większy rozmiar wentylatora, tym więcej powietrza jest w stanie wypchnąć poza obudowę komputera. Rozmiary takie jak 80 mm, 120 mm i 140 mm są kompatybilne z większością obudów na rynku. Co ciekawe, większość osób montuje lub ma zamontowane mniejsze wentylatory - dotyczy to wentylatorów chłodzących płytę główną oraz pamięć. 

Sterowanie pracą wentylatora

Niektóre wentylatory mają czwarty pin, który umożliwia sterowanie modulacją szerokości impulsu (PWM), dzięki czemu można regulować prędkość wentylatora za pomocą kompatybilnej płyty głównej lub oprogramowania do sterowania wentylatorem. Kilka modeli ma inteligentne czujniki, które wykrywają niepożądane zacinanie się innych komponentów.

Głośność pracy wentylatora

Większość dostępnych na rynku wentylatorów przeznaczonych do obudowy komputera pracuje naprawdę cicho podczas pracy czy zabawy. Mimo wszystko, warto porównać głośność pracy dostępnych na rynku modelami. Na co więc zwrócić uwagę? Na ilość decybeli (dBA) w zakresie od 10 dB do 36 dB.

Najcichcsze modele wentylatów mają łożyska hydrodynamiczne, które poprzez konstrukcję samosmarującą się - bez ingerencji użytkownika - są nie tylko ciche, ale także uważane za najbardziej wytrzymałe. Inne wentylatory mają ultracienkie łopatki, które powodując minimalne wibracje (drgania), pozostają bardzo ciche - nawet podczas intensywnej pracy lub zabawy na komputerze. Nie da się ukryć, że to obroty wentylatora mają wpływ na poziom hałasu, więc praca na stałych wysokich obrotach prowadzi do zwiększenia poziomu hałasu. Chcąc zmniejszyć głośność pracy wentylatora powinniśmy rozejrzeć się za modelem z dźwiękochłonnymi gumowymi podkładkami - bardzo dobrze tłumią drgania, które dodatkowo pomagają zmniejszyć hałas.

Efekty świetlne 

Nowoczesne oświetlenie LED nie podgrzewa systemu chłodzącego i nie zakłóca przepływu powietrza. Niektóre mają wymienne kolorowe pierścienie, dzięki czemu można dopasować kolory do karty graficznej, płyty głównej oraz wentylatorów i komponentów chłodzących komputera. W zależności od modelu, wentylatory w obudowie mają adresowalny system oświetlenia RGB, który umożliwia pełną personalizację kolorów za pomocą oprogramowania ASUS Aura, MSI Mystic Light i ASRock RGB. Inne wentylatory z obudową LED oferują zwykle jednokolorowe oświetlenie, co z pewnością wygląda mniej widowiskowo. 

Zaawansowane funkcje zwiększające wydajność

Wentylatory w obudowie “PC Airflow” pomagają efektywnie odprowadzać nagromadzone ciepło, gdy nic nie blokuje przepływu powietrza. Wentylatory statyczne są lepszą opcją, gdy trzeba odprowadzić nagromadzone powietrze przez podzespoły komputera, takie jak radiator procesora, chłodnica wody lub inne przeszkody. Warto zainwestować w kontroler wentylatorów, jeśli chcesz zainstalować ich więcej w obudowie, niż jest w stanie obsłużyć płyta główna. Kontroler ten może się również przydać z chwilą, gdy będziesz chciał zainstalować wentylator RGB nieobsługiwany przez płytę główną.