Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Podkategorie:

Centrale systemu

Znaleziono 1 towarów.

Lista 1-100 z 1 towarów
Aktywne filtry

Centrale systemu - co to jest automatyka domowa, jak działa, jej wady i zalety

Automatyka domowa, często nazywana „technologią inteligentnego domu”, to wykorzystanie technologii do automatyzacji domu. Automatyka domowa pozwala kontrolować prawie każdy aspekt domu za pośrednictwem Internetu rzeczy (IoT). Automatyka domowa rozpoczęła się wraz z wynalezieniem termostatu i stała się jednym z największych i najszybciej rozwijających się rynków technologicznych. Potencjał automatyki domowej stale rośnie. Możesz go używać do ochrony domu, sterowania urządzeniami, monitorowania zużycia energii, jako osobisty asystent, do opieki nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi i nie tylko. Z tego tekstu dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o automatyzacji domu. Nie tylko o tym, jak to działa, ale o różnych sposobach użytkowania i jego wadach. Znajdziesz tu również kilka pomocnych informacji o nowych produktach Smart-Home, na wypadek gdybyś natknął się na technologię, o której nigdy nie wiedziałeś, a chciałbyś ją mieć. 

Trudno jest wyjaśnić, jak działa automatyka domowa, ponieważ nie ma jednego powszechnie akceptowanego protokołu. Technologia różni się w zależności od kraju, firmy i rodzaju automatyzacji. Często, ponieważ rynek automatyki domowej jest tak lukratywny i szybki, firmy wstrzymują się z nowymi rozwiązaniami. Pierwszym standardem branżowym dla automatyki domowej był X10. X10 pomaga urządzeniom łączyć się ze sobą głównie za pomocą okablowania linii energetycznej, częstotliwości radiowych i protokołów bezprzewodowych. Obecnie Zigbee , Z-Wave i Insteon są również wiodącymi protokołami dla automatyki domowej. Te nowe standardy branżowe w większym stopniu opierają się na nowoczesnej technologii bezprzewodowej, takiej jak sieci kratowe. Wszystkie te systemy są bardzo skomplikowane. Mówiąc najprościej, używają energii elektrycznej, fal radiowych i technologii bezprzewodowej do wysyłania wiadomości do iz urządzeń.

Panel sterowania Inteligentnego domu

Centralne sterowanie to jeden system automatyki domowej, który kontroluje wszystko w Twoim domu. Pozwala z jednego źródła sterować oświetleniem, termostatem, zraszaczami, telefonem, pralką, suszarką i nie tylko. Ten rodzaj automatyki domowej jest najbardziej popularny wśród firm i ekskluzywnych prywatnych rezydencji. Jest również bardzo popularny w systemach bezpieczeństwa Home-Automation. Zazwyczaj systemy centralnego sterowania są uruchamiane przez terminal montowany na ścianie, podobnie jak typ powszechnie stosowany w systemach bezpieczeństwa w domu. Dostęp do nich można również uzyskać za pomocą pilota, smartfona, tabletu lub komputera.  

Jakie są zalety takiego rozwiązania? Najważniejszą zaletą centralnego systemu sterowania jest jego nazwa. Możesz uzyskać dostęp do wszystkich różnych aspektów swojego domu z jednego systemu klasztornego. Wszystko, od prysznica po sieć bezpieczeństwa w domu, może być kontrolowane przez jeden centralny system. Systemy centralnego sterowania też są dość wysokiej klasy, co z kolei przekłada się na wysoką jakość. A jakie ma wady? Te systemy są zwykle droższe i wymagają profesjonalnej instalacji. Wraz z rozwojem automatyki domowej coraz więcej osób przechodzi w kierunku automatyzacji opartej na aplikacjach, którą można sparować z urządzeniami Smart Hub, aby naśladować systemy centralnego sterowania.Inną kwestią związaną z tymi systemami jest to, że są one bardzo inkluzywne. Jeśli zdecydujesz się na system centralny, często jesteś ograniczony do urządzeń, które łączą się z tym systemem. Na przykład, jeśli chciałbyś wyjść i kupić nową pralkę, byłbyś ograniczony do maszyn, które współpracują z tym systemem. Z biegiem czasu wiele systemów dostosowuje się do rynku automatyki domowej, czyniąc się bardziej kompatybilnymi z pojawiającymi się technologiami.

Automatyką domową opartą na aplikacji można sterować za pomocą smartfona

Automatyka domowa oparta na aplikacji technologii Smart-Home wykorzystuje sieć domową do komunikacji z chmurą. Technologia chmury jest istotną częścią Internetu rzeczy i obie stały się bardzo popularne w ciągu ostatnich kilku lat. Większość inteligentnych urządzeń opartych na aplikacjach działa poprzez podłączenie urządzeń automatyki domowej do sieci domowej za pośrednictwem Wi-Fi. Te urządzenia łączą się z trudniejszym miejscem, do którego następnie uzyskujesz dostęp za pośrednictwem aplikacji na urządzeniu inteligentnym. Po utworzeniu spersonalizowanego konta z tymi aplikacjami możesz koordynować swoje działania z urządzeniami Smart Home. W ten sposób firma wie, które urządzenie współpracuje z którym użytkownikiem aplikacji. Dopóki ty i twoje inteligentne urządzenia domowe jesteście połączeni z Internetem, możesz komunikować się z większością tych opartych na chmurze urządzeń automatyki domowej z dowolnego miejsca.

Niektóre technologie automatyki domowej oparte na aplikacjach łączą się z urządzeniem inteligentnym bezpośrednio przez Bluetooth. Podobnie jak w przypadku automatyzacji domu w chmurze, nadal musisz utworzyć osobiste konto w aplikacji. Jednak w przeciwieństwie do aplikacji opartych na chmurze, aby działały, musisz znajdować się w pobliżu tych urządzeń automatyki domowej. Zalety takiego rozwiązania? Automatyka domowa oparta na aplikacjach jest z pewnością odpowiedzialna za dostępność inteligentnych domów dla ogółu społeczeństwa. Tak wielu tworzy inteligentne domy dla majsterkowiczów, ponieważ  urządzenia te są niedrogie, łatwe w konfiguracji, obsłudze i aktualizacji. Jest też tak wiele różnych opcji, a ponieważ jest to obecnie tak ogromny rynek, ciągle pojawiają się nowe rozwiązania, tudzież urządzenia. Jego wady? W przeciwieństwie do centralnego sterowania, większość inteligentnych domów, które działają z opartą na chmurze animacją domu, wymaga kilku różnych aplikacji. Niektórzy dystrybutorzy technologii Smart-Home oferują kilka różnych urządzeń, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem jednej aplikacji. Z drugiej strony programiści już tworzą urządzenia naśladujące systemy centralnego sterowania.


Centrale systemu - czy automatyka domowa jest bezpieczna?

Żadna technologia nie jest w 100% niezawodna, podobnie jak automatyka domowa. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, inwestując w automatykę domową. Zajmijmy się prywatnością. O ile nie są wyłączone, inteligentne głośniki zawsze nasłuchują.

Jeśli chodzi o inteligentne domy, naprawdę musisz wziąć pod uwagę fakt, że bycie tak połączonym daje firmom szansę na zbieranie danych o Tobie. Sprawcą numer jeden będzie Twój inteligentny głośnik. Wiele osób zostawia swoje inteligentne głośniki przez cały czas, co oznacza, że ​​cały czas słuchają. Uczą się ze wszystkiego, co im powiesz, częściowo po to, aby lepiej zaspokajać Twoje potrzeby, ale także po to, aby sprzedawać Ci więcej produktów. Na przykład, jeśli zapytasz Alexę, jak naprawić pralkę, nie zdziw się, jeśli następnym razem gdy będziesz surfować po Internecie, zobaczysz kilka reklam pralek. Jednocześnie ten rodzaj włamań nie jest wyjątkowy do inteligentnych głośników, a nawet do asystentów AI, takich jak Alexa lub Siri. Dzieje się tak, gdy lubisz coś na Facebooku, szukasz czegoś w Google i używasz karty debetowej lub kredytowej do zakupów. Bycie połączonym w taki sposób, w jaki jesteśmy obecnie, sprawia, że ​​wszystko jest wygodniejsze nie tylko dla nas, ale także dla firm, które próbują nam sprzedawać. Dopóki nie masz nic przeciwko, możesz cieszyć się zaletami inteligentnego domu.

Cyberbezpieczeństwo to bardzo ważna kwestia, której wiele osób nie traktuje wystarczająco poważnie. Rynek urządzeń Internetu rzeczy (IoT) po prostu rośnie i rozwija się, a ponieważ zapewnia bezpieczeństwo tych urządzeń, czasami przechodzi przez pęknięcia. Jako konsument musisz wiedzieć, jak się chronić na wypadek , gdyby programiści nie mogli. Pierwszym krokiem do tego jest otrzymanie informacji . Przeczytaj informacje o swoich urządzeniach przed ich zakupem. Poznaj zagrożenia bezpieczeństwa, z którymi możesz się spotkać, i jakie obowiązki ma programista , jeśli chodzi o ochronę Twoich interesów. Bezpieczeństwo sieci to kolejny ważny element zapewniania bezpieczeństwa cybernetycznego inteligentnego domu. Zacznij od szyfrowania haseł, najważniejszej części bezpieczeństwa sieci.Powinieneś używać silnych haseł i często je zmieniać. To samo zalecenie dotyczące hasła dotyczy wszystkich systemów alarmowych z panelem dotykowym. Jeśli chodzi o wybór hasła, najbardziej losowe jest najbezpieczniejsze. Nawet jeśli wydaje Ci się, że jest unikalne, jeśli Twoje hasło jest oparte na jakichkolwiek danych osobowych, prawdopodobnie zdarzy się, że zaangażowany złodziej będzie mógł je odgadnąć. Następnym krokiem jest upewnienie się, że wszystkie komputery, tablety i telefony są chronione zaporami ogniowymi , oprogramowaniem antywirusowym i że zawsze aktualizujesz swoje systemy operacyjne.

Na koniec ważne jest, aby dystrybutorzy urządzeń mogli się z Tobą skontaktować, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z ich produktami. Nie stanowi to problemu, jeśli kupujesz bezpośrednio od dystrybutora (np. Nest, Phillips itp.), ale jeśli przechodzisz przez proces zakupu przez naszą stronę internetową (czyli stronę trzecią, to powinieneś przejść do trybu online i zarejestrować swoje urządzenia. Powodem, dla którego ważne jest, aby być dostępnym dla tych firm, jest to, że mogą się z Tobą skontaktować w przypadku naruszenia bezpieczeństwa, dokonać wycofania lub zmienić coś istotnego w ich produkcie. Przerwy w zasilaniu? To, czy awaria zasilania wpłynie na systemy automatyki domowej, naprawdę zależy od systemu. Każdy system działający przez Internet przestanie działać po wyłączeniu zasilania. Systemy bezpieczeństwa w domu i systemy alarmów medycznych, które mają zapasowe baterie na wypadek przerw w dostawie prądu i obsługują linie telefoniczne, będą działać w porządku, ale jeśli linie telefoniczne również będą wyłączone, te systemy również będą wyłączone. Każdy system, który działa przez radio komórkowe, powinien być bezpieczny w każdej sytuacji, o ile ma wystarczającą ilość zapasowego zasilania.


Centrale systemu - energooszczędność, wygoda i bezpieczeństwo

Kupowanie systemów automatyki domowej może wydawać się dość zniechęcające, zważywszy na fakt, jaki “urodzaj” produktów mamy na rynku, a kolejne firmy wyrastają jak grzyby po deszczu (najczęściej chińskie). Trudno znaleźć coś najlepszego, ponieważ wybór jest naprawdę ogromny, zwłaszcza gdy spojrzy się na szeroki wachlarz technologii, ceny i obiecane oszczędności. Co ważniejsze, w jaki sposób określasz poziom jakości monitoringu i oferowanych usług, jeśli nie wiesz dokładnie, czego szukać? Zrób pierwsze kroki z tym przewodnikiem po automatyzacji domu prosto od naszych ekspertów.Na samym początku zadaj sobie pierwsze pytanie - co próbuję zautomatyzować?

Najczęstszymi powodami zakupu systemu automatyki domowej są energooszczędność, wygoda i bezpieczeństwo. Kupujący mogą wybrać w pełni zintegrowany system lub indywidualny system zakupiony osobno. Innymi słowy, możesz kupić system automatyki domowej przeznaczony specjalnie do obsługi urządzeń rozrywkowych, sterowania oświetleniem i temperaturą lub po prostu urządzeń zabezpieczających. Chcąc kupić system automatyki domowej, należy wziąć pod uwagę kilka poniższych rzeczy. Znaj własne potrzeby w zakresie automatyzacji. Czy bezpieczeństwo i dostęp zdalny znajdują się na szczycie zrobionej przez Ciebie listy? A może spersonalizowane sterowanie oświetleniem i urządzeniami jest dla Ciebie czymś ważniejszym, z czego częściej będziesz korzystać? Następnie należy wziąć pod uwagę własne preferencje dotyczące instalacji. Niektóre systemy możesz zainstalować samodzielnie, podczas gdy inne wymagają profesjonalnej instalacji. Musisz wciąż pod uwagę także preferowane przez Ciebie metody monitorowania. Wolisz sterować czujnikami, oświetleniem, czujnikami ruchu i alarmami z urządzenia mobilnego?


Centrale systemu - jakie są kluczowe elementy systemu automatyki domowej?

Gdy już zdecydujesz, jakie są Twoje najważniejsze priorytety, możesz zacząć decydować, które komponenty systemu automatyki domowej chcesz/powinieneś kupić. Na pierwszy ogień weźmy wydawałoby się niezwykłe, czasami bardzo potrzebne detektory ruchu. To chyba podstawa każdego systemu automatyki inteligentnego domu. Czujniki ruchu istnieją od dziesięcioleci. Pierwsze ich wersje opierały się w działaniu na falach dźwiękowych, co z całą pewnością doprowadziło do wielu fałszywych alarmów. Obecnie czujniki ruchu używają głównie podczerwieni do wykrywania ruchu na zewnątrz i wewnątrz domu. Czujniki ruchu na podczerwień są czułe w zakresie 8-12 mikrometrów energii podczerwonej, czyli w zakresie odpowiadającym temperaturze ludzkiej skóry.

Produkty takie jak systemy antywłamaniowe firmy ADT mogą uspokoić nie tylko Ciebie i Twój umysł, ale i całą rodzinę, ostrzegając o jakiś nieautoryzowanym ruchu w domu i wokół niego - głównie spowodowanych przez niechcianych intruzów. I nie martw się, bo jeśli myśli, że mając zwierzęta w domu, będziesz ciągle informowany o nietypowym ruchu, to się mylisz. Oferowane dziś czujniki ruchu są na tyle inteligentne, że mogą oszacować masę poruszającego się obiektu, dzięki czemu zwierzęta domowe (np. psy lub koty) mogą swobodnie poruszać się po Twoim domu, gdy Ciebie nie ma - nie włączając przy tym fałszywego alarmu. 

Na drugi ogień weźmy centrum dowodzenia, które zapewne będzie mieścić się w Twoim smartfonie, ale dobrze byłoby by mieć i centrum sterowania w bardziej klasycznym wydaniu. O czym mowa? O panelu dotykowym. Interaktywne panele z ekranem dotykowym umożliwiają zarządzanie systemem bezpieczeństwa z domu. Panele z ekranem dotykowym informują o stanie domu, umożliwiają uzbrajanie i rozbrajanie systemu, regulację oświetlenia, oglądanie wideo z kamery bezpieczeństwa i nie tylko. Umieść jeden w swoim inteligentnym domu, podepnij do systemu zarządzania i miej wszystko na wyciągnięcie ręki, abyś wiedział, że Ty i Twój dom jesteście bezpieczni za naciśnięciem jednego przycisku.

Do każdego systemu centrali powinna być podpięta kamera wideo. Nawet nie jedna, czy dwie, a kilka - zwłaszcza, gdy mieszkasz w domku jednorodzinnym. Kamery wideo to klasyczna, ale ważna funkcja, którą należy uwzględnić w arsenale systemu bezpieczeństwa inteligentnego domu. Są świetną linią obrony, gdy nie możesz być w domu. Prawie jak dodatkowa para oczu, kamery wideo zapewniają natychmiastowy dostęp do widoku domu z dowolnego miejsca. Jako część systemu automatyki domowej, podobnie jak ADT Pulse, kamery bezpieczeństwa są bezprzewodowe i zapewniają szeroki zakres funkcji, takich jak kolor w wysokiej rozdzielczości, widok 360 stopni i podgląd przy słabym oświetleniu. Możesz nawet włączać i wyłączać kamery oraz oglądać transmisję na żywo bezpośrednio ze smartfona, tabletu lub komputera.

Lubisz ciepło? A może preferujesz niższe temperatury, czując się lepiej, gdy jest chłodniej w domu lub jakimś jego konkretnym pomieszczeniu? Przykładem może być sypialnia - niektórzy lubią mieć obniżoną temperaturę w sypialni, ponieważ lepiej się przez to wysypiają. Czym byłaby nasza inteligentna centrala domowa bez równie inteligentnej regulacji zakresu temperatur w domu. Pewnie już wiecie o jakie urządzenie chodzi - tak, to inteligentny termostat.Zdalne wykrywanie termostatu w domu umożliwia regulację temperatury w domu lub w wyznaczonym miejscu z niemal dowolnego miejsca. Po włączeniu alarmów temperatury możesz monitorować krytyczne obszary swojego domu i otrzymywać powiadomienia o zmieniających się temperaturach. Wszystko, czego potrzebujesz, to smartfon, iPad lub mobilne połączenie internetowe, aby monitorować i kontrolować temperaturę w domu. 

Produkty takie jak Nest to następna generacja technologii inteligentnego domu. W rzeczywistości uczy się temperatur, które lubisz i sam się programuje. Czy w drodze do łóżka zmniejszasz ogrzewanie? A może podkręcasz go o kilka stopni w weekend? Kolejna zaleta tej technologii umożliwia zmianę temperatury w domu za pomocą telefonu, tabletu lub laptopa. Nest zapamiętuje Twoją aktywność i automatycznie dostosowuje się w czasie. Zmniejsza to liczbę błędów ludzkich i ogranicza wydatki za energię. Ponieważ Nest współpracuje teraz z aplikacją ADT Pulse, możesz zmienić temperaturę z telefonu, tabletu lub laptopa. Podłącz swój termostat Nest Learning Thermostat do Wi-Fi i korzystaj z aplikacji Nest, aby otrzymywać ważne alerty na swój telefon, na przykład jeśli w domu jest tak zimno, że rury mogą zamarznąć.

System nie byłby idealny, gdyby nie podstawowa funkcja - kontrola oświetlenia. Bezpieczeństwo i wygoda idą w parze z automatycznym dostosowaniem oświetlenia do danej pory dnia lub zgodnie z własnym upodobaniem. Za pomocą automatycznych świateł możesz je włączać się i wyłączać, gdy jesteś poza domem, lub pozostawić je włączone by zastraszyć włamywaczy, którzy zapewne będą myśleli, że ktoś jest w domu (no chyba, że to scena z filmu “Kevin sam w domu”). Dzięki zautomatyzowanemu sterowaniu oświetleniem domu możesz aktywować oświetlenie cyfrowo lub zdalnie. Ponadto jest to funkcja, która może zwiększyć wartość Twojego domu przy odsprzedaży. Inteligentne systemy bezpieczeństwa domu są również skutecznym sposobem na zwiększenie energooszczędności domu. Na przykład zaprogramuj system tak, aby wyłączał światła, gdy Cię nie ma. Dostosuj jasność w pomieszczeniu lub zdalnie ustaw temperaturę w pomieszczeniu. Steruj wszystkim, w tym czujnikami, ściemniaczami i przełącznikami ściennymi z centralnej jednostki sterującej lub za pośrednictwem urządzenia mobilnego.

Nie możemy zapomnieć także o czujnikach, które są jednym z najtańszych elementów systemu centrali inteligentnego domu. Co powiecie na czujniki okien i drzwi? Nie jest trudno zabezpieczyć przednie i tylne drzwi solidnymi zamkami, ale odblokowane okno lub nawet zbicie szyby naraża Twój dom na niebezpieczeństwo. Gdy masz zautomatyzowany system do monitorowania okien, to wiesz, że więcej wejść do Twojego domu jest odpowiednio chroniona. Dodatkowo, dzięki zautomatyzowanemu systemowi - nawet jeśli zapomnisz ustawić alarm w domu - możesz go ustawić (alarm) ze swojego smartfona, gdziekolwiek jesteś. Pamiętaj jednak, że taka centrala, jak i czujniki wymagają odpowiedniej instalacji, jak i późniejszej konserwacji. Musisz zdecydować między zakupem systemów automatyki domowej, które są przeznaczone do samodzielnego montażu lub wymagają profesjonalnej instalacji, wybór będzie w dużej mierze zależał od złożoności systemu. Ogólnie rzecz biorąc, system obejmujący wszystkie trzy aspekty automatyki domowej będzie wymagał profesjonalnej instalacji, zwłaszcza jeśli chcesz, aby Twój system był monitorowany. Niektóre firmy oferują bezpieczną instalację w cenach przyjaznych dla Twojego portfela.