Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Rejestratory

Znaleziono 12 towarów.

Lista 1-100 z 12 towarów
Aktywne filtry

Rejestrator IP DAHUA NVR2108-4KS2

Review
933.57 zł

Kategoria: Dom i ogród > Monitoring > Rejestratory
Producent: DAHUA
Model: NVR2108-4KS2
EAN: 6939554930218


Rejestratory

Gdy zdobędziesz większe doświadczenie, np. podczas kręcenia filmów, możesz rozważyć zakup i inwestycję w zewnętrzny monitor, aby oglądać materiał na większym ekranie lub zewnętrzny rejestrator, aby nagrywać i przechowywać materiał zawierający więcej informacji. W tym tekście przyjrzymy się najlepszym monitorom i rejestratorom do kamer zewnętrznych, a także wyjaśnimy, co robią, dlaczego warto ich używać i jakie korzyści oferują filmowcom. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź na następujące pytania: Czego się dzięki temu nauczysz? Dlaczego miałbyś używać zewnętrznego monitora / rejestratora? Co rejestratory oferują użytkownikom? Jakie są kluczowe zalety rejestratorów? Jakie są zalety monitorów? Jakie są wady monitorów i rejestratorów? Czy warto zainwestować w monitor lub rejestrator? 

Czego będziesz potrzebował? Z całą pewnością kamerę lub aparat zdolny do nagrywania co najmniej w jakości HD, ale najlepszą opcją byłoby, gdyby rejestrował materiały wideo w rozdzielczości 4K. Potrzebny będzie także - rzecz jasna - zewnętrzny monitor, rejestrator lub monitor i rejestrator w jednym. Gdy zaczniesz nagrywać wideo aparatem bezlusterkowym lub DLSR, przyzwyczaisz się do oglądania materiału wideo na tylnym ekranie LCD aparatu, który zwykle ma 3 cale lub mniej. Jest to świetne rozwiązanie, gdy zaczynasz, ale takie ekrany mogą utrudniać oglądanie drobniejszych szczegółów, takich jak jakiś mały element, zachowanie ludzi, ich wyraz twarzy, co jest niezwykle przydatne jeśli prowadzisz monitoring sklepu, swojej posesji lub innego obiektu. Uwydatnianie ostrości i niektórych szczegółów jest bardzo ważne. Wtedy przydaje się zewnętrzny monitor i / lub rejestrator. Co takie urządzenia dają i jakie oferują korzyści?

Monitory zewnętrzne zwykle łączą się z kamerą za pomocą złącza HDMI, a po podłączeniu widok, który widzi kamera, jest wyświetlany na monitorze. Większy wyświetlacz monitora zewnętrznego - zwykle o wielkości od pięciu cali w górę - pozwala zobaczyć więcej szczegółów. Być może widzieliście zakulisowe filmy dokumentalne o robieniu filmów, a często reżyserzy i reżyserzy fotografów omawiają ujęcie lub kadrowanie tego ujęcia, oglądając ekran monitora na planie. Bardziej zaawansowane monitory, takie jak Blackmagic, pozwolą Ci zobaczyć szczegóły, takie jak wzór na ubraniu, histogramy, wyostrzanie ostrości oraz szereg siatek i linii pomocniczych. Aby móc nagrywać na zewnętrznym rejestratorze za pośrednictwem połączenia HDMI, kamera musi być w stanie wyprowadzać czysty kanał - oznacza to, że nie widać wszystkich szczegółów grafiki, które normalnie można zobaczyć na ekranie LCD aparatu.

Gdy materiał wyjdzie z kamery, zostanie zapisany na urządzeniu. W zależności od producenta materiał filmowy może być nagrywany na kartę CFast, dysk SSD lub kartę SD, więc zawsze upewnij się, że używasz szybkiej, kompatybilnej karty. Niektóre monitory / nagrywarki są wyposażone w takie opcje, jak złącze kontrolera LAN, co oznacza, że ​​można uruchamiać i zatrzymywać nagrywanie w aparacie z poziomu urządzenia oraz sterować parametrami nagrywania za pomocą ekranu dotykowego.


Rejestratory - kluczowe zalety korzystania z zewnętrznych rejestratorów

Korzystanie z zewnętrznego rejestratora ma dwie główne zalety - uzyskanie większego, zawierającego więcej informacji podglądu podczas nagrywania oraz rejestrowanie lepszej jakości materiału filmowego. Jeśli chodzi o nagrywanie, korzyści wynikają z wielu czynników. Zrozumiałe jest, że większość aparatów, które mogą robić zarówno zdjęcia, jak i wideo, ma procesory zaprojektowane głównie do przechwytywania nieruchomych obrazów. Muszą też pójść na znaczne kompromisy w kwestii żywotności baterii i zarządzania temperaturą, a tworzenie materiałów wideo i ich przechowywanie nie jest ich główną rolą. W większości są one zaprojektowane do generowania dużych ilości danych, którymi mogą zarządzać użytkownicy, przy zachowaniu dużej szybkości transmisji zgodnej ze stosunkowo wolnymi kartami pamięci. Zwykle oznacza to mocno skompresowane wideo, często przy użyciu tak zwanego kodeka wideo grupy obrazów (GOP), który rejestruje pełny obraz tylko w wybranych klatkach kluczowych, jednocześnie interpolując obrazy pośrednie na podstawie zmian między klatkami. Dobrym przykładem jest tutaj H.264 to często używany przykład kodeka GOP.

Nagrywanie materiału wideo na zewnętrzną nagrywarkę oferuje szereg kodeków wideo. W zależności od aparatu, którego używasz, kodeki dadzą znacznie lepsze efekty niż nagrywanie wideo w aparacie. Będziesz mógł zmaksymalizować głębię kolorów i zakres dynamiczny. W rezultacie możesz przechwytywać wideo z mniejszą liczbą artefaktów kompresji i zwykle w formatach, które działają płynnie z głównym oprogramowaniem do edycji, takim jak ProRes firmy Apple oraz DNxHD i HR firmy Avid. Rejestratory zewnętrzne to dedykowane urządzenia do przechwytywania wideo opracowane i wyprodukowane przez firmy - takie jak Atomos, Blackmagic, Convergent Design i SmallHD - które specjalizują się w produkcji produktów do przechwytywania wideo. Nie mogą poprawić poziomu szczegółowości obrazu, który początkowo rejestruje kamera, ale wykorzystują fakt, że kamera często rejestruje więcej szczegółów obrazu niż te, które można zarejestrować za pomocą wewnętrznego kodeka.

Na przykład większość kamer wysyła bardziej szczegółowy strumień 4: 2: 2 przez HDMI, zamiast prostszego (bardziej skompresowanego) materiału 4: 2: 0, który mogą samodzielnie przechwycić i skompresować. Dlatego usłyszysz, jak ludzie mówią o 4: 2: 0 nagranym wewnętrznie i 4: 2: 2 nagranym zewnętrznie. Zasadniczo oznacza to, że użycie zewnętrznego rejestratora może zapewnić więcej informacji o kolorze i obrazie w materiale filmowym. Niektóre kamery, takie jak Panasonic GH5, wyświetlają 10-bitowy materiał filmowy i nie mogą wewnętrznie rejestrować materiału o najwyższej jakości. Zewnętrzne nagrywarki również często obsługują złącza SDI, które są solidniejszym typem połączenia używanym zwykle w profesjonalnych kamerach wideo. Wiele najnowszych rejestratorów obsługuje nagrania RAW przez SDI, co oznacza, że ​​rejestrator jest przyszłościowo przystosowany do pracy poza obecnym aparatem.

To, jak duża jest różnica w nagraniach, będzie zależeć od wyjścia z kamery - jeśli wyprowadza z 10-bitowym wyjściem, uzyskasz znacznie lepszą jakość nagrania z zewnętrznego monitora niż w aparacie. Ta dodatkowa jakość przydaje się podczas korekcji kolorów lub wycinania w postprodukcji. Zewnętrzne rejestratory często mają również lepsze możliwości przechwytywania dźwięku niż te wbudowane w formaty przechwytywania dostępne na rynku masowym, które są dostępne w wielu kamerach. Podobnie jak w przypadku materiału wideo, jest to przede wszystkim przypadek większej przestrzeni przeznaczonej na ekran, niższych poziomów kompresji oraz szerszego zakresu ustawień i złączy.


Rejestratory - korzyści z używania

Jeśli chodzi o monitor, korzyści z korzystania z niego są o wiele większe niż tylko posiadanie większego ekranu do oglądania rzeczy. Możliwość oglądania i udostępniania sceny na większym ekranie ułatwia dostrzeżenie rozpraszających obiektów i precyzyjne sprawdzenie ostrości. Może również pomóc w lepszej wizualizacji wyglądu końcowego materiału filmowego, pomagając w podejmowaniu kreatywnych decyzji, takich jak wybór żądanej głębi ostrości w scenie. Monitory często oferują również nakładki i pomoce w kompozycji. Na przykład prowadnice kadrowania, które pokazują kadrowanie dla różnych współczynników proporcji, mogą być pomocne, jeśli zamierzasz pokazać swoją pracę w czymś innym niż natywne proporcje aparatu. Poza tym, bez konieczności dzielenia mocy baterii z tak wieloma innymi funkcjami, zewnętrzne monitory często działają jaśniej niż tylny ekran aparatu, co ułatwia fotografowanie na zewnątrz.

Ale co równie istotne, urządzenia zewnętrzne często zawierają przydatne narzędzia do monitorowania, które wykraczają poza te oferowane w większości kamer, zarówno pod względem zakresu dostępnych narzędzi, jak i precyzji, z jaką można je skonfigurować. Coraz częściej aparaty oferują wyostrzanie ostrości, aby sprawdzić, gdzie znajduje się punkt idealnej ostrości, wzory, które podkreślają obszar o określonej jasności, nadal nie są uniwersalne. Rejestratory zewnętrzne oferują również takie funkcje, jak wyostrzanie ostrości i wzory zebry, ale często zapewniają większą kontrolę nad ich ustawieniami. Możliwość wybrania podświetlenia typowej jasności cienia lub wszystkiego, co jest wyeksponowane powyżej 90%, znacznie ułatwia uzyskanie stałej ekspozycji.

Inną wspólną cechą zewnętrznych rejestratorów, która nie jest dostępna we wszystkich kamerach, jest możliwość zastosowania tabel wyszukiwania korekt kolorów i krzywej gamma (LUT) - wyjaśnimy bardziej szczegółowo LUT w przyszłym blogu Camera Jabber - aby zarejestrować wideo w czasie rzeczywistym czas. Oznacza to, że możesz rejestrować materiał filmowy z możliwością stopniowania, ale wyblakły, ale z podglądem zbliżonym do końcowego wyniku, więc w końcu patrzysz na coś, co jest znacznie dokładniejsze wizualnie. To skutecznie daje przybliżony wgląd w to, jak materiał filmowy będzie wyglądał w postprodukcji po wykonaniu pewnych gradacji kolorów.