Filtry

Kategorie

Kategorie

Producenci

Producenci

Dostępność

Dostępność

Ilość towarów na liście

Ilość towarów

Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Wyciskarki do cytrusów

Znaleziono 21 towarów.

Lista 1-100 z 21 towarów
Aktywne filtry

Eldom Wyciskara PerfectJuicer PJ450

Review
426.86 zł

Kategoria: AGD > AGD małe > Wyciskarki do cytrusów
Producent: Eldom
Model: HKELDWCPERPJ450
EAN: 5908277383855

Wyciskarka do cytrusów HR2744/40

Review
133.90 zł

Kategoria: AGD > AGD małe > Wyciskarki do cytrusów
Producent: PHILIPS
Model: HR2744/40
EAN: 8710103526728, 8710103526711, 08710103526728


Wyciskarki do cytrusów

Zdrowe odżywianie jest coraz częściej uznawane za ważny element utrzymania zdrowego stylu życia. Owoce cytrusowe mają w tym duży udział, ponieważ zawierają duże stężenie witamin i minerałów. Świeży sok jest zarówno zdrowy, jak i pyszny, a dzięki nowoczesnemu projektowi i innowacjom technologicznym najlepsze wyciskarki do cytrusów umożliwiają szybkie i łatwe przygotowanie świeżego soku w zaciszu własnego domu. Wyciskarki elektryczne to wyrafinowane urządzenia. Wycisną dla Ciebie pomarańczę, cytrynę lub limonkę, a nawet mają funkcje kontroli miazgi, dzięki czemu możesz regulować wydobycie z owoców więcej miąższu lub samego soku. Podobnie jak miksery, miksery osobiste i miksery ręczne, są to urządzenia wydajne i oszczędzają nasz czas. Aby wyciskanie soków było najbardziej ekologiczne, najlepszą opcją może być zakup ręcznej wyciskarki do cytrusów - zajmie mało miejsca, będzie łatwa w składaniu i czyszczeniu. Aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru, przygotowaliśmy ten krótki przewodnik, w jaki sposób wybrać najlepszą dla Ciebie wyciskarkę do cytrusów.

Pamiętaj, że urządzenie do wyciskania soku powinno być specjalnie zaprojektowane do cytrusów - to powinno być oczywiste. Bo oczywiste jest, że będziesz potrzebować wyciskarki do cytrusów, która została specjalnie zaprojektowana do wykorzystywania wyłącznie owoców cytrusowych. Sokowirówki wielofunkcyjne nie będą w stanie wycisnąć z tych “papkowatych owoców” tak dużo soku, jak te zaprojektowane w celu uzyskania maksymalnej ekstrakcji soku bez żadnych grubych kawałków. Kupując wyciskarkę do cytrusów, spodziewasz się jej regularnego używania. Poszukaj czegoś, co jest łatwe do czyszczenia i konserwacji w przyszłości. Jedna szklanka orzeźwiającego soku wystarczy, aby rozpocząć dzień pełnią energii, wielu witamin potrzebnych dla umysłu i ciała. Jeśli proces wyciskania soku jest równie witalizujący, to z pewnością doznanie jest jeszcze bardziej wzmocnione. 

Wszystkie owoce cytrusowe, czy to limonka, pomelo, grejpfrut, klementynka, mandarynka czy pomarańcze mają grubą skórkę na zewnątrz, ziarnistą i wyjątkowo włóknistą w środku. Wyciągnięcie maksimum soku z takich owoców nie jest wcale takie proste. Dlatego do tego celu potrzebna jest wyciskarka do cytrusów. Ponieważ wyciskarki do cytrusów są specyficzne dla niszy, działają w taki sposób, aby wydobyć z owoców cytrusowych maksimum składników odżywczych, w tym błonnika przeciwcholesterolowego zwanego pektyną. Soki dostępne na rynkach nie są pozbawione konserwantów, które nie są do końca zdrowe. Dlatego tym bardziej pożądane jest przygotowanie świeżo wyciśniętego soku. Co więcej, trzeba się zgodzić, że nic nie może się równać ze szklanką świeżo wyciśniętego soku, który zachował wszystkie składniki odżywcze w nienaruszonym stanie i jest bogaty w witaminę C.


Wyciskarki do cytrusów - funkcje, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru wyciskarki do cytrusów

Ponieważ sok pomarańczowy i inne soki ze świeżych owoców stają się coraz bardziej popularne, coraz więcej konsumentów szuka urządzeń do wyciskania soku z owoców, tudzież  wyciskaczy cytrusowych - by móc wyciskać sok w każdym momencie i kiedy najdzie nas tylko na to ochota w zakątkach swojego domu. Wyciskarki do cytrusów są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach oraz mają szereg funkcji, które odróżniają modele premium od tych tańszych. Aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru (zgodnie ze stylem prowadzonego przez Ciebie życia), oto główne cechy, na które powinieneś zwrócić uwagę, stojąc przed zakupem / wyborem urządzenia do wyciskania cytrusów. Projekt jest ważny z estetycznego i funkcjonalnego punktu widzenia. Oczywiście najlepsze wyciskarki do cytrusów nie tylko świetnie pracują, ale równie dobrze / świetnie prezentują się na kuchennym blacie. Trzeba jednak przyznać, że wiele dostępnych na rynku wyciskarek ma eleganckie wzornictwo. Najlepszy wybór będzie więc kwestią gustu. Niektórzy właściciele domów lubią jasne kolory, a inni wolą wykończenie ze stali nierdzewnej. Pod względem funkcjonalności najlepsze sokowirówki posiadają funkcje, które przede wszystkim ułatwiają korzystanie z nich. Wyciskają dużo soku, nie zanieczyszczając go skórką (która może nadawać gorzki smak) ani pestkami. Są również wszechstronne. Najlepsze modele oferują funkcje kontroli miazgi i są w stanie poradzić sobie z różnymi rozmiarami owoców. 

Sprawdź, o ile masz zmywarkę, czy urządzenie do wyciskania cytrusów można w niej myć - zaoszczędzisz przy tym sporo czasu, jeśli wyciskasz sok codziennie. Warto jednak zauważyć, że najlepsze wyciskarki do cytrusów zawsze będą łatwe w utrzymaniu czystości. Filtr będzie wykonany ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego, które jest nieporowate i bezpieczne do stosowania z żywnością. Przygotowanie soku może być kłopotliwym procesem. Z całą pewnością jest to przydatne możliwość, jeśli możesz umyć całą sokowirówkę lub wyjmowane jej części w zmywarce - dla szybkości i wygody. Następnie warto zwrócić uwagę na łatwość użytkowania i obsługi urządzenia. Bo jedną z wyróżniających się cech najlepszych wyciskarek do cytrusów jest to, że są łatwe w użyciu. Jeśli konfiguracja i przygotowywanie gadżetu kuchennego (by było gotowe do użycia) trwa zbyt długo i jest trudne w obsłudze, to możesz być pewny, że będzie to tylko sprawiać problemy, irytować, a na końcu okaże się, że zakup takiego urządzenia było zwykła stratą pieniędzy. Elektryczne wyciskarki do soków powinny być szybkie i łatwe w montażu. Odpowiednia ilość soku zależy od tego, ile soku musisz przygotować za jednym razem. Pojemność może wahać się od zaledwie 200 ml płynu do ponad 1 litra płynu lub nawet więcej. 

Oczywiście są to czynniki akceptowalne dla wyciskarek do cytrusów przeznaczonych do gospodarstwa domowego, inaczej ma się sprawa z wyciskarką przeznaczoną do zastosowań komercyjnych - zaleca się zakup urządzenia z większym zbiornikiem. Niektóre zbiorniki mają kranik, który dostarcza sok do szklanek. Inne pełnią funkcję dzbanka i mają dzióbek, dzięki czemu można je od razy przenieść na stół i zacząć podawać. Najlepsze wyciskarki do cytrusów będą miały funkcję kontroli miazgi, dzięki czemu możesz kontrolować, ile miazgi jest wpuszczane do wyciskarki. Najprawdopodobniej zobaczysz tę funkcję na elektrycznej sokowirówce. Ilość skórki, która dostaje się do soku, jest aktem równoważącym. Jeśli zostanie za dużo miąższu, zmarnujesz dużo soku - nie jest to opłacalny sposób przygotowania soku owocowego. Z drugiej strony, jeśli sokowirówka wbije się w skórkę, a ta dostanie się do soku w większej ilości niż powinna to sprawi, że będzie on kwaśny. Każdy owoc jest inny, dlatego warto kontrolować to za pomocą przełącznika suwakowego. Wyciskarka do cytrusów ma pasować do Twojego stylu życia. Ma pasować do ilości dostępnego miejsca w kuchni. Jeśli podróżujesz kamperem lub masz bardzo małą kuchnię, najlepiej przyjrzeć się wyciskarkom do cytrusów, które można przechowywać w szafce lub szufladzie. Może się okazać, że większe elektryczne modele, będą zajmować zbyt dużo miejsca, co nie będzie z pewnością dla Ciebie praktyczne.


Wyciskarki do cytrusów - rodzaje wyciskarek do cytrusów

Wyciskarki do cytrusów są głównie dwojakiego rodzaju - wyciskarka do soków i wyciskarka do cytrusów. Podczas gdy ta pierwsza wyciska sok z całego owocu, łącznie ze skórką zewnętrzną, dzięki czemu sok jest skoncentrowany pod względem wartości odżywczych, ten drugi polega bardziej na ekstrakcji soku z owocu z minimalną ilością miąższu. Wyciskarka do cytrusów jest bardzo prosta w obsłudze i w większości przypadków będzie raczej ręczna w obsłudze. Aby wycisnąć sok, użytkownik musi przeciąć owoc na pół, nacisnąć i przekręcić go na wierzchu sokowirówki. Takie sokowirówki są w większości wykonane z tworzywa sztucznego lub szkła, a w niektórych przypadkach z metalu. Chociaż są dość łatwe w obsłudze, mogą być trochę kłopotliwe, ponieważ do wyciśnięcia soku musisz używać rąk - i włożyć w to nieco siły. Jednak niektóre wyciskarki ręczne są wyposażone w uchwyt do wyciskania owoców. Wadą ręcznych wyciskarek do cytrusów jest z pewnością marnotrawstwo ilości soku, jaki moglibyśmy wycisnąć jeszcze z danego owocu / cytrusu. W przeciwieństwie do wyciskarki elektrycznej, ręcznie wyciśniesz niewielkie ilości soku - oczywiście w porównaniu z elektryczną maszyną. 

Elektryczna sokowirówka z napędem silnikowym jest lepsza, jeśli chcesz mieć stosunkowo duże ilości soku. Począwszy od tanich do drogich, cena zależy od funkcji oferowanych przez sokowirówkę i na podstawie Twoich możliwości wydawania lub określonego wcześniej budżetu, możesz sobie pozwolić na wyciskarkę wyższej klasy, albo na jedną z tych tańszych. Funkcje, pozwalające na połknięcie całego owocu na raz, oraz oddzielny miąższ są warte każdego grosza. Ponadto tego rodzaju sokowirówki oszczędzają nasz czas. Niewątpliwie współczynnik zdrowotności soków uzyskiwanych z wyciskarek elektrycznych jest większy w porównaniu z wyciskarkami ręcznymi, natomiast w tych drugich stopień smaku jest wyższy. Ilość wysiłku włożonego w wyciskanie jest odwrotna, a wyciskarki elektryczne są całkowicie bezproblemowe jeżeli chodzi o ten aspekt pracy. Jeśli ręczny rozwiertak nie jest ergonomiczny, prawdopodobnie kupujesz “przyszły ból” w rękach - w postaci ręcznej wyciskarki do cytrusów. To zwięzłe spojrzenie na wyciskarki do cytrusów z pewnością pomoże Ci wybrać rodzaj wyciskarki zgodnie z Twoimi potrzebami i wymaganiami.

A co powiesz na ręczną wyciskarkę do cytrusów? Ogólnie rzecz biorąc, ręczna wyciskarka będzie tańsza i będzie miała prostszą konstrukcję. Oznacza to tyle, że w zasadzie nie ma się co w niej zepsuć więc jest technicznie niezawodna. Poza tym, tego rodzaju sokowirówki są łatwiejsze do czyszczenia niż wyciskarka elektryczna - po przygotowaniu soku całość można włożyć do zmywarki. Co w drugim przypadku nie jest już takie proste, ponieważ wyciskarkę elektryczną należy zdemontować i wyczyścić tylko niektóre jej części. Następnie należy ją ponownie złożyć - jeżeli robisz to codziennie, to jest to męczące. Większość wyciskarek ręcznych ma niewielkie rozmiary i można je przechowywać w szafce - niektóre są na tyle małe, że można je przechowywać w szufladzie. To sprawia, że ​​są idealne do mniejszych kuchni w mieszkaniu lub domu. Dodatkowo zdecydowanie lepiej nadadzą się do użytku na przykład podczas podróży.  Wadą jest to, że wymagają pewnego wysiłku fizycznego, co jest ogromną wadą dla niektórych osób - zwłaszcza dla tych, którzy mają fizyczne ograniczenia. Ponadto nie są tak wydajne w uzyskiwaniu ostatniej kropli soku z owocu. Są również wolniejsze i nie są najlepszą opcją do robienia dużych porcji soku 0 zajęłoby to zdecydowanie zbyt dużo czasu, a po całej pracy byłbyś wręcz wyczerpany. 

Wyciskarka elektryczna wyprodukuje litry soku przy bardzo niewielkim wysiłku fizycznym. Są jednak droższe i zajmują miejsce na blacie. Ponieważ opierają się na silniku elektrycznym, są droższe w zakupie, a mechaniczne elementy mogą ulec awarii, co będzie kosztowne podczas teoretycznej naprawy - no bo nie zakładajmy już, że szybko się zepsuje. Można je rozebrać, wyczyścić i złożyć z powrotem. Ogólnie rzecz biorąc, wyciskarki elektryczne są lepszym wyborem jeśli zamierzasz przygotowywać często i dużo porcji. Jeżeli jednak zamierzasz wyciskać owoce od czasu do czasu i dla jednej lub dwóch osób, to najlepszym wyborem będzie model ręczny.