Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Tablety

Znaleziono 52 towarów.

Lista 1-100 z 52 towarów
Aktywne filtry
Tablet Tracer 2.0 Dual Core Tablet Tracer 2.0 Dual Core Super Cena

Tablet Tracer 2.0 Dual Core

Review
454.80 zł

Kategoria: Notebooki > Tablety
Producent: TRACER
Model: TRATAB42775
EAN: 5907512845844

Tablet Onyx Boox T7R Tablet Onyx Boox T7R Super Cena

Tablet Onyx Boox T7R

Review
418.80 zł

Kategoria: Notebooki > Tablety
Producent: Onyx
Model: booxmidt7r
EAN: 4607147630471

Lark Sleeve 9.7'' Red Lark Sleeve 9.7'' Red Super Cena

Lark Sleeve 9.7'' Red

Review
18.90 zł

Kategoria: Notebooki > Tablety
Producent: Lark Europe
Model: 5901592830295 R
EAN: 5901592830295


Tablety

W ciągu ostatnich kilku lat sprzedaż tabletów przewyższyła dawnego króla urządzeń przenośnych - laptopa.  Czemu? Cóż, Tablety są lekkie, łatwe w użyciu i przenośne, a także zaprojektowane do łatwej obsługi typowych zadań, takich jak przeglądanie stron internetowych, czytanie e-booków, granie w gry, odtwarzanie muzyki i wideo oraz rozmowy audio / wideo. Możliwości jest wiele, a to jak wykorzystasz tablet zależy przede wszystkim od Twojej wyobraźni i miliona aplikacji dostępnych w sklepie Google, Apple lub Microsoft - a od niedawna, po blokadzie Xiaomi, sklepu od chińczyków wzorujących się na “samsungowym sklepie” (jednak w przypadku Samsunga to bardziej dodatek do usług Google Play, a w przypadku chińczyków to już konieczność). Na rynku powstało wiele szumu na temat tabletów, dostępnych marek i ich modeli. Jak więc upewnić się, że interesujący Cię tablet będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb? Wiedza o funkcjach tabletu przed jego zakupem może na dłuższą metę zaoszczędzić pieniądze. Na początku warto odpowiedzieć sobie na jedno proste pytanie - czy potrzebujesz tabletu?

Jeżeli Twoje serce jest już nastawione na zakup tego rodzaju urządzenia, to możesz pominąć ten kawałek tekstu. Jeżeli jednak wciąż się wahasz, to dobrze jest przedstawić Ci inne opcje, które w jakimś sensie mogłyby choć trochę zastąpić tablet, a których być może nie brałeś jeszcze pod uwagę.Pierwszym urządzeniem, jaki może stanowić alternatywę dla tabletu jest ultrabook. Jak sama nazwa wskazuje urządzenia te są ultraprzenośne, niedrogie i zaprojektowane z myślą o doskonałej żywotności baterii. Poza tym, oferują większość funkcji, których można oczekiwać od pełnowymiarowego laptopa - ponadto są dość szybkie.Kolejną alternatywą, tym razem dla osób czytających dużo książek w formie elektronicznej, to czytniki e-booków. Jeśli używasz tabletu głównie do czytania książek, możesz rozważyć Kindle Ereader lub Kobo. A może konwertowalny tablet? Znany również jako laptop typu dwa w jednym lub inaczej mówiąc hybrydowy. Ma moc i wydajność laptopa, z wygodą i wszechstronnością tabletu, z ekranem dotykowym oraz wyjmowaną lub składaną klawiaturę.

Skoro czytasz ten tekst to prawdopodobnie już zdecydowałeś. Teraz jednak pytanie jest zgoła inne, a mianowicie jakiego rodzaju tablet chcesz mieć? Chcesz by posiadał zainstalowany Android, system od Apple, czy może Microsoft? System operacyjny wpływa na to, z jakim ekosystemem treści jesteś związany - Google Play (Android), iTunes (Apple) czy Windows (Microsoft). Każdy z nich ma własny sklep z aplikacjami i chociaż wszystkie mogą mieć te same aplikacje, nie można ich używać wymiennie między platformami. Więc jeśli masz urządzenie z Androidem, Apple i Windows, prawdopodobnie musiałbyś kupić tę samą aplikację trzy razy, aby uruchomić ją na każdej platformie. System iOS od Apple oferuje ponad milion aplikacji w App Store, z czego około połowa ma wersje przeznaczone dla iPada. Z kolei firma Google wypuściła na rynek najpopularniejszy system mobilny na rynku - Android OS. Android jest dostępny na szerokiej gamie tabletów różnych producentów (często wypuszczającego swoje nakładki na system Android), więc masz szeroki wybór sprzętu z naprawdę mnóstwem aplikacji. Na koniec zostaje król rynku komputerów klasy PC - firma Microsoft. Pełne środowisko Windows 10 jest dostępne na większości tabletów Microsoft, a także urządzeń hybrydowych (laptop i tablet w jednym lub na odwrót), dzięki czemu można łatwo korzystać z istniejących programów systemu Windows na tablecie. Dostępna jest również okrojona wersja Windows 10 w trybie S, z której można korzystać, a w razie potrzeby zaktualizować do pełnej wersji, ale tylko raz.


Tablety - na co zwracać uwagę?

Chyba jednym z ważniejszych czynników jest rozmiar urządzenia, tudzież ekranu. Podobnie jak w przypadku laptopów, rozmiar ekranu na tabletach jest mierzony po przekątnej od rogu do rogu i zwykle wyrażany w calach. Tablety zazwyczaj dzielą się na trzy kategorie - kompaktowe (od 7 do 9 cali), średnie (od 10 do 12 cali) i duże (powyżej 12 cali). Kompaktowy tablet jest szczególnie mobilny, głównie dlatego, że jest mniejszy, a przez to też lżejszy, a więc siłą rzeczy łatwiejszy do przenoszenia, a co ciekawsze także (zwykle) tańszy. Średnie i duże tablety zapewniają większy obszar ekranu (roboczy), co może być szczególnie przydatne w aplikacjach, grach i w czasie przeglądania stron internetowych. Rozdzielczość wyświetlacza jest wyrażona w pikselach na cal (ppi), a im wyższa rozdzielczość, tym ostrzejszy będzie tekst i obraz. Rozdzielczość wyświetlacza zwykle waha się od 1024 x 600 pikseli do 2560 x 1700 pikseli. 

Ekrany o wyższej rozdzielczości wymagają szybszych procesorów do manipulowania tymi wszystkimi dodatkowymi pikselami i zużywają więcej energii, co wpływa na żywotność baterii urządzenia. No dobrze, a co z pojemnością, miejscem na dane? Przecież gdzieś trzeba trzymać swoje zdjęcia, filmy, pracę, teksty, notatki ze szkoły czy książki do czytania. Większość tabletów oferuje pojemność od 16 GB do 128 GB. Ilość potrzebnego miejsca zależy od tego, jak zamierzasz używać tabletu. Wszystkie tablety nadają się do ogólnego użytku, takiego jak sprawdzanie e-maili, przeglądanie sieci i przesyłanie strumieniowe filmów (np. oglądania filmów na serwisie Netflix lub HBO GO) i innych treści przez Internet. Ponieważ czynności te nie wymagają posiadania aż tak dużych pamięci, tablety z reguły oferują średnio 32/64 GB i tyle powinno nam w zupełności wystarczyć, ponieważ wiele informacji wyświetlanych na tablecie, nie będziemy faktycznie przechowywać na samym urządzeniu - bardziej strumieniowo lub z pomocą chmury.

W przeciwieństwie do większości tabletów firm Microsoft i tych z systemem Android od Google, pamięć w iPadzie od Apple nie da się w żaden sposób uaktualnić lub zwiększyć za pomocą rozszerzalnych kart microSD - niestety, ale taka jest polityka Apple i warto mieć to na uwadze patrząc na tablety oferowane przez tą firmę. Jeśli jednak lubisz nosić ze sobą muzykę, filmy i wiele aplikacji, niezwykle ważna będzie dla Ciebie nie tyle pojemność tabletu, co rozbudowa pamięci o dodatkowe GB. Do lekkiego użytkowania może wystarczyć 16 GB, ale pamiętaj, że system operacyjny tabletu i systemowe (obowiązkowe) aplikacje zajmują jakąś część tej pamięci. Dla wielu osób to pamięć 32 GB staje się prawdziwym punktem wyjścia, od którego zaczynają rozważać pozycję tabletu, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że wiele mobilnych gier może zajmować teraz więcej niż 1 GB danych. Mała wskazówka od nas - jeśli Twój tablet ma złącza zewnętrzne, takie na karty SD lub gniazdo USB (jak wiele tabletów z systemem Android i Windows), możesz zawsze powiększyć małą ilość pamięci wewnętrznej. Dodatkową pamięć można dodać za pomocą karty pamięci, pamięci flash USB lub nawet zewnętrznego dysku twardego.

Każdy model tabletu ma wbudowany moduł Wi-Fi, a tylko niektóre z nich oferują dodatkową wersję obejmującą mobilną łączność szerokopasmową - 4G lub 5G - do transmisji danych. Oczywiście, jeżeli nie potrzebujesz korzystać z internetu poza miejscem zamieszkania lub w miejscu gdzie nie ma żadnego hotspota, to model z WiFI w zupełności Ci wystarczy. Jeżeli potrzebujesz mieć dostęp do internetu wszędzie i zawsze, bez względu na to gdzie jesteś i czy jest lub nie ma dostępnej sieci WiFI, powinieneś kupić model z wbudowanym slotem na kartę SIM - oczywiście, tak samo jak w smartfonie, tak i tu będzie Cię to kosztować dodatkowe pieniądze i nie chodzi tu tylko o koszt połączenia z internetem, ale o sam model z modułem LTE/5G, który jest zwyczajnie droższy od tego z WiFi - w przypadk iPadów od Apple różnica w cenie tego samego modelu może wynieść nawet 500-1000 zł. Według nas lepiej jest kupić tańszy model z modułem WiFi, którego można używać, jak sama nazwa sugeruje, przez połączenia Wi-Fi, ale także mogą łączyć się z internetem udostępnionego ze smartfona - jako mobilnego punktu dostępowego (funkcja dostępna w każdym  najnowszym modelu).


Tablety - czy moc jest najważniejsza?

Chociaż połączenia między innymi urządzeniami są głównym czynnikiem branym pod uwagę w przypadku komputerów PC i laptopów, są one mniej ważne w przypadku tabletów, z których większość korzysta z połączenia Wi-Fi, Bluetooth i aplikacji do przechowywania i przesyłania plików, danych i informacji. Tablety Apple mają niewiele opcji jeśli chodzi o połączenia sprzętowe, chociaż niektóre ich urządzenia można dodać za pomocą adapterów do portu dokującego tabletu lub bezprzewodowo za pomocą specjalnie zaprojektowanych urządzeń. Tablety z systemem Android zazwyczaj oferują większą różnorodność połączeń sprzętowych, z portem USB, wyjściem HDMI lub gniazdami kart pamięci, które zapewniają dodatkową przestrzeń dyskową. Wskazówka od nas - jeśli nie masz wtyczki USB lub HDMI, zazwyczaj możesz podłączyć klawiaturę lub monitor przez Bluetooth. Zarówno pojemność, jak i żywotność baterii jest ważna ze względu na ultraprzenośność tabletów. W idealnym przypadku powinny wytrzymać cały dzień normalnego użytkowania, zanim konieczne będzie ponowne podłączenie ich pod prąd i rozpoczęcie procesu ładowania. O ile tablety z Androidem radzą sobie z tym kiepsko (jest tu kilka firm wyróżniających się, jak choćby Samsung, Xiaomi, Lenovo itp.) to iPady są mistrzami w utrzymaniu baterii na cały dzień. 

Szybkość przetwarzania procesora w tablecie, mierzona w gigahercach (GHz), nie jest aż tak ważnym argumentem przy jego wyborze, jak w przypadku innych urządzeń, takich jak komputery stacjonarne lub laptopy. Jeśli chcesz trochę popracować w czasie podróży, oczywistym i pierwszym wyborem, który przychodzi na myśl jest laptop, a dopiero później tablet. Ale jest trzecia opcja, która obiecuje to, co najlepsze z obu światów - konwertowalny laptop lub hybrydowy tablet. Ten wszechstronny komputer typu combo, znany również jako laptop typu 2w1 lub hybrydowy, wygląda jak laptop, ale po kilku prostych ruchach konwertuje się do tabletu, tak  aby można go było używać jako tabletu z ekranem dotykowym bez klawiatury.Laptopy są generalnie bardziej wydajne, obsługują wszystkie programy komputerowe i mają wyjątkową zaletę w postaci wbudowanej klawiatury i gładzika. Konwertowalny laptop powinien mieć wszystkie te zalety w jednej kompaktowej obudowie, a także możliwość natychmiastowego przełączania się z trybu laptopa na tablet. Ale wierzcie lub nie - hybryda nie da tego samego uczucia co tablet. Co więcej, niektórzy sądzą nawet, że jeżeli tablet to tylko iPad.


Tablety - przydatne akcesoria do tabletów

Zarówno laptopy, jak i komputery stacjonarne oferują wiele wspaniałych funkcji. Jednak żadne z tych urządzeń nie da Ci tego, co może dać Ci tablet - prawdziwą, dotykową interakcję, idealnie przystosowany właśnie do tego celu system mobilny. Nie ulega wątpliwości, a większość posiadaczy się z tym zgodzi, że tablety oferują lepszą kompaktowość, lepsze konsumowanie treści w internecie, zdecydowanie dłuższą pracę na baterii i prawdopodobnie są też bardziej stylowe niż ich laptopowe odpowiedniki. Jak można określić urządzenie nazwane “tabletem”? W skrócie to cienki komputer z ekranem dotykowym, który istnieje na rynku w takiej czy innej formie od ponad 30 lat. Ale prawdziwa  gra o konsumentów i nasze portfele zaczęła się z chwilą wypuszczenia na rynek przez Apple iPada w 2010 roku. 

Korzyści dla tabletów obejmują łatwość obsługi, szybkość działania, możliwość wyświetlania książek i robienia notatek, a także potencjał grania w gry. Mają jednak i swoje wady, w tym trudność w pisaniu na nich aplikacji oraz ograniczenia sprzętowe. Z tego powodu inwestowanie w akcesoria to świetny sposób na maksymalne wykorzystanie możliwości tabletu. Od etui po zasilacze baterii i zewnętrzne dyski twarde - istnieje wiele sposobów na przekształcenie tabletu w najlepszy komputer w podróży. Przyjrzymy się niektórym z najpopularniejszych akcesoriów do tabletów i dowiedzmy się, w jaki sposób mogą one ułatwić nam pracę do tego stopnia, że zastąpią nam komputer, 
zwłaszcza w podróży. 

Każdy tablet potrzebuje wytrzymałej, ochronnej obudowy. Właśnie kupiłeś drogi, fantazyjny i nowy tablet. Może się porysować lub złamać! Dlatego każdy tablet potrzebuje dobrego, ochronnego etui. Etui należą do najbardziej różnorodnych dostępnych na rynku akcesoriów do tabletów. Istnieją etui wykonane ze skóry i składane lub winylowe z plastikowymi okienkami, które pozostawiają odsłonięty ekran. Jeśli Twój tablet będzie wymagał dużego obciążenia, dostępne są twarde plastikowe obudowy, które zapewniają dużą wytrzymałość. Niektóre mają nawet paski, dzięki którym urządzenie można łatwo przenosić na ramieniu, zupełnie jak torba listonoszka. Na rynku jest kilka naprawdę wiele innowacyjnych etui. Weźmy na przykład Smart Cover firmy Apple na iPada. Do wyboru jest pełno kolorów, posiada magnesy, które zatrzaskują z boku iPada, aby zakryć jego cały ekran. Dodatkowo, okładka posiada składane sekcje, które pozwalają przekształcić ją w podstawkę ułatwiającą pisanie lub oglądanie filmów. Następnie porozmawiajmy o sposobach wydłużenia żywotności baterii tabletu.

Niektóre tablety mają baterie, które użytkownik może wymienić. Co jest gorsze niż brak zasilania tabletu lub innego urządzenia? Nic, ot co. Nagle twój nowy, fajny element technologii stał się drogim przyciskiem do papieru. Na szczęście istnieją sposoby na zwiększenie żywotności baterii, dzięki czemu możesz pracować tak długo, jak tylko tego potrzebujesz. Niektóre tablety, na przykład te produkowane przez firmę Toshiba, mają baterie, które użytkownik może wymienić. Jednym ze sposobów, jest zakup zestawu akumulatorów z rynku wtórnego. Każdy z akumulatorów możesz zachować w pełni naładowany, a następnie wymienić jeden na stary, gdy zabraknie w nim energii. Inne tablety mają przystawki lub stacje dokujące, które podłącza się do portu USB lub innego punktu dostępowego - niektóre zapewniają dodatkowe przyśpieszenie w ładowaniu baterii. Oczywiście najlepszym ze sposobów jest noszenie ze sobą zawsze naładowanego dużego (pojemnościowo) powerbanku. Nie jest to drogie akcesorium, a możesz wierzyć lub nie - nie raz uratuje Ci skórę. 

Obecnie ważnym akcesorium do tabletów są klawiatury, ponieważ coraz więcej osób widzi w nich zastępstwo w laptopach czy komputerach stacjonarnych. Coraz więcej ludzi uważa, że tablet posiada wszystko czego potrzebują, zwłaszcza jeśli Ci użytkownicy korzystają tylko z usług internetowych. Jeżeli więc od czasu do czasu chcą napisać dłuższy tekst, przydatna może okazać się bezprzewodowa lub podłączana w razie potrzeby klawiatura. Chociaż tablety mają doskonałe klawiatury ekranowe, nadal brakuje im czasu reakcji i wrażenia dotykowego rzeczywistej fizycznej klawiatury. Jak już wspomnieliśmy, tablety mają wiele zalet. Jednak pisanie zazwyczaj nie jest jednym z nich. Chociaż wiele tabletów ma doskonałe klawiatury ekranowe, nadal brakuje im czasu reakcji i wrażenia dotykowego rzeczywistej, fizycznej klawiatury. Może to spowodować, że pisanie długich raportów i wiadomości e-mail będzie na tablecie zajęciem dość czasochłonnym. Na szczęście wiele tabletów umożliwia podpięcie do nich klawiatur zewnętrznych. Niektóre działają przy zewnętrznym połączeniu z tabletem, podczas gdy inne korzystają z łączności Bluetooth. Asus Eee Pad Transformer ma dostępną klawiaturę i akcesorium dokujące, które skutecznie zamienia tablet w netbook za jedyne 200 złotych.

Kolejną wadą tabletów jest brak wystarczająco dużo miejsca w stosunku do komputerów stacjonarnych lub laptopów. Większość tabletów korzysta z pamięci flash zamiast dysków twardych. Jak sobie z tym poradzić? Podepnij pod tablet zewnętrzny dysk twardy. Dyski twarde do tabletu, to zwykłe dyski zewnętrzne, które podpinasz pod port USB - tutaj może być konieczne zastosowanie przejściówki, ale jak widać dla chcącego nic trudnego. Każdy znajdzie tu coś na własną kieszeń. I chociaż większość tabletów nie jest przeznaczona do tego, by całkowicie zastąpić komputer, to granica między tabletem, a laptopem powoli się zaciera - wszystko dzięki dostępnym na rynku akcesoriom. 

Większość tabletów ma niesamowite ekrany o wysokiej rozdzielczości, które doskonale nadają się do oglądania zdjęć lub filmów - zwłaszcza w łóżku lub w trakcie podróży. Chyba przyznasz rację, że jest to trudne zadanie, gdy tablet leży płasko. W takim przypadku warto zainwestować w stojak na tablet - utrzymuje urządzenie w pozycji pionowej, dzięki czemu można oglądać filmy. Co więcej, stojak na tablet pomoże pracować w wygodniejszej pozycji. Dodaj do tego klawiaturę i myszkę i masz przenośny komputer przed sobą. Do pracy biurowej? idealny! Dostępnych jest wiele różnych stojaków na tablety lub iPada, od prostych statywów po elastyczne rekwizyty przypominające lampę. Niektóre z nich mogą nawet przewyższyć człowieka (tylko po co taki duży?). Jest nawet stojak w stylu retro w kształcie komputera Macintosh z lat 80, na którym można umieścić iPada i poczuć się naprawdę stylowo. 

Po co zadowalać się wbudowanymi, ale kiepskiej jakości głośnikami? Większość tabletów umożliwia przesyłanie na nie plików muzycznych. Więc jeśli twój tablet ma zastąpić inne komputery, po co zadowalać się kiepskimi głośnikami? Dobry zestaw zewnętrznych głośników gwarantuje, że możesz zorganizować imprezę taneczną w dowolnym miejscu, w którym zabierzesz tablet. Głośniki mogą pracować na różne sposoby. Niektóre podłączają się do gniazda audio tabletu (jeśli istnieje), podczas gdy inne działają za pomocą łączności Bluetooth. Inne pozwolą zwyczajnie na podłączenie (fizycznie, przez kabel USB) tabletu do zestawu głośników, który w niektórych przypadkach utrzymuje je w pozycji pionowej. Do wyboru jest szeroka gama głośników - od przewodowych do bezprzewodowych (radiowo), a na łączności Bluetooth kończąc. 

Jak dowiedzieliśmy się wcześniej, znakomita żywotność baterii tabletów i ekrany o wysokiej rozdzielczości doskonale nadają się do oglądania filmów i wideo. Dlaczego więc nie przymocować go do ściany? Uchwyty ścienne do tabletów to świetna opcja do zestawu kina domowego lub do prezentacji w pracy. Mocowania ścienne mogą obejmować małe, dyskretne plastikowe uchwyty do dużych, elastycznych wbudowanych stacji dokujących. Jedną z popularnych opcji jest system mocowania Vogel's RingO, który ma twardą obudowę z okrągłym otworem i okrągłym, mocowanym do ściany kołkiem. Jest elegancki i nie zajmuje dużo miejsca. Ta sama firma produkuje również uchwyty samochodowe do tabletów. Mocują one tablet do zagłówka samochodu, dając pasażerom na tylnym siedzeniu możliwość oglądania filmu lub bajki z tabletu podczas długich podróży. 

Rozwija się rynek akcesoriów do tabletów, na którym można obsługiwać karty kredytowe. Jeśli prowadzisz firmę, w pewnym momencie może być konieczne dokonanie transakcji kartą kredytową. Komputery wykonują obecnie większość tych transakcji w restauracjach i innych sprzedawcach, ale rozwija się rynek akcesoriów do tabletów, na których można obsługiwać karty kredytowe. To jest tak zwane urządzenie punktu sprzedaży. To podpinane akcesorium i specjalna aplikacja, przez którą przeciągasz kartę kredytową lub debetową. W przypadku iPada dostępnych jest kilka systemów punktów sprzedaży. Wiele z nich zawiera również specjalne aplikacje, które pomagają w płatnościach detalicznych i śledzeniu sprzedaży. To kolejny wspaniały przykład tego, jak potężne urządzenie mobilne może zrewolucjonizować biznes.

Następnie przyjrzyjmy się akcesoriom, które pomagają chronić delikatny ekran tabletu - ochraniacze ekranu. Zadrapania nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale mogą również uszkodzić funkcjonalność tabletu. Tablety, podobnie jak smartfony z ekranem dotykowym, używają dotyku jako głównego środka wprowadzania danych. I podobnie jak w przypadku smartfonu, ekran jest czymś, co chcesz chronić. Zadrapania nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale mogą również uszkodzić funkcjonalność tabletu. Świetną i niedrogą opcją jest zakup przezroczystej folii z tworzywa sztucznego, która przylega do ekranu i chroni go przed zarysowaniami. Niektóre z dostępnych na rynku folii pomagają zmniejszyć również odblaski na ekranie, dzięki czemu są bardziej użyteczne na zewnątrz, gdy pada na nie duże słońce. Ceny takiej folii nie są duże, a na pewno warto się w nie zabezpieczyć. Jeśli Twój tablet będzie wymagał ciężkiej pracy, najlepszym rozwiązaniem może być etui z przezroczystym plastikowym ekranem. Wiele z nich umożliwia również korzystanie z ekranu dotykowego bez zdejmowania obudowy.

Długopisy / pióra / rysiki do tabletów? W niektórych aplikacjach posiadanie pióra (rysika) może być niezwykle pomocne. Wiele starszych tabletów, takich jak Apple Newton i Palm PDA, używało pióra lub rysika do interfejsu. Te oferowały funkcje, takie jak pismo ręczne i rozpoznawanie gestów. Ale czy przy obecnie dostępnych zaawansowanych funkcjach ekranu dotykowego rysik dla tabletu jest nadal potrzebny? W niektórych aplikacjach posiadanie rysika może być niezwykle pomocne. Niektóre aplikacje umożliwiają robienie odręcznych notatek na tablecie, więc najlepszym narzędziem do tego celu będzie rysik. Ponadto rysik jest niezwykle przydatn do rysowania, szkicowania i innych zastosowań artystycznych. Większość dzisiejszych tabletów wymaga rysika pojemnościowego - co oznacza, że ​​jakiś rodzaj prądu elektrycznego musi wchodzić w interakcję z ekranem dotykowym. Dlatego twoje palce nie będą działać, jeśli nosisz rękawiczki. Rysiki do tabletów mają ładunek magnetyczny, dzięki czemu można ich używać na ekranie dotykowym. Jeśli Twoja praca (lub zabawa) wymaga precyzyjnych ruchów, taki rysik (zwłaszcza Apple Pen) może być świetnym dodatkiem do Twojej kolekcji akcesoriów.