Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Karty wi-fi

Znaleziono 28 towarów.

Lista 1-100 z 28 towarów
Aktywne filtry

Karta sieciowa SB ASUS USB-N13 Wi-Fi N

Review
81.78 zł

Kategoria: Komputery > Sieci > Karty wi-fi
Producent: ASUS
Model: USB-N13
EAN: 4718017347402, 0610839086856, 4719543086858, 192876347409


Karty Wi-Fi

Dzięki mnogości usług przesyłania strumieniowego oferujących muzykę, filmy i programy telewizyjne na żądanie, masz w zasięgu ręki prawdziwy bufet obfitości z nieograniczoną ilością rozrywki. Problem pojawia się wtedy, kiedy karta Wi-Fi (zamontowana w komputerze) nie może sprostać wymaganiom strumieniowego przesyłania wysokiej jakości np. wideo (HD lub 4K). Rozwiązanie? Adapter karty sieciowej WiFi - wersja na port USB. Jest to najłatwiejszy i najbardziej opłacalny sposób na uaktualnienie starszego laptopa z Wi-Fi. Co więce, może znacząco zmienić szybkość i stabilność twojego połączenia internetowego. No dobrze, ale co robi taki adapter karty sieciowej WiFi USB? Adapter USB WiFi zastępuje wbudowaną kartę bezprzewodową komputera, na model nowszy, często bardzo zminiaturyzowany. Karta ta jest zdecydowanie szybsza od tej wbudowanej w laptopie - zwłaszcza, gdy masz budżetowego laptopa -  zapewniając bardziej niezawodne połączenie sieciowe przez port USB. Ponieważ większość komputerów ma co najmniej jeden port USB, zwykle można go używać zarówno na laptopach, jak i komputerach stacjonarnych. Ponadto wygoda “plug-and-play” oznacza, że ​​możesz usunąć urządzenie, gdy nie jest ono nieużywane.

Korzystanie z adaptera USB WiFi ma wiele zalet. Przede wszystkim, nie ma trudnej instalacji wewnętrznego sprzętu - jest to wystarczająco proste nawet dla najmniej obeznanego z technologią użytkownika. Jest tańsza niż inne opcje aktualizacji komputera. O wiele droższa i problemowa byłaby przecież wymiana karty sieciowej w autoryzowanym serwisie lub całkowita wymiana laptopa na nowy (a i tak nie ma pewności, że nowy laptop miałby lepszą kartę od tej zewnętrznej na porcie USB). Zewnętrzna karta sieciowa Wi-Fi na USB daje nowe życie starej maszynie, zapewniając szybsze i bardziej stabilne połączenie (dzięki zasilaczowi można nawet osiągnąć prędkości MU-MIMO). Twój starszy komputer prawdopodobnie zapychał sieć z powodu słabej jakości połączenia, więc przyśpieszenie go, przyśpieszy łączność wszystkim użytkownikom sieci. Adaptery AC obsługują również formowanie wiązki, technologię, która koncentruje sygnały z routera WiFi na określonych urządzeniach zamiast rozsyłać je do ogólnego obszaru.
     
Kupując adapter WiFi na USB, należy pamiętać o kilku rzeczach, nawet w przypadku prostej aktualizacji. Jeśli używasz sieci do przesyłania strumieniowego w serwisie Netflix lub gier online, wybierz adapter z dużą szybkością przesyłania danych - najlepiej 500 Mb/s lub więcej. Określ protokół bezpieczeństwa swojego obecnego routera. Możesz to zrobić, sprawdzając ustawienia sieciowe na urządzeniu, które jest już podłączone do punktu dostępowego lub logując się do pulpitu konfiguracyjnego routera. Wybierz adapter USB korzystający z tego samego protokołu, niezależnie od tego, czy jest to WEP (Wired Equivalent Privacy), WPA (WiFi Protected Access) czy WPA2. Sprawdź, czy urządzenie ma zasięg sygnału jedno- czy dwuzakresowego (pasmowego). Adaptery jednopasmowe łączą się tylko z pasmem 2,4 GHz, natomiast adaptery dwuzakresowe działają zarówno w paśmie 2,4 GHz, jak i 5 GHz. Ta ostatnia zapewnia bardziej niezawodne połączenie i zapobiega zakłóceniom. Upewnij się, że adapter jest zgodny z systemem operacyjnym komputera. Opakowanie adaptera powinno zawierać listę kompatybilnych systemów. Jak skonfigurować adapter USB WiFi?
                                                                                                         
Rozpocznij od włożenia adaptera WIFI do dostępnego portu USB w komputerze. Komputer powinien rozpoznać nowe urządzenie i automatycznie zainstalować odpowiednie sterowniki. Jeśli z jakiegoś powodu by tak się nie stało, włóż płytę CD dołączoną do urządzenia i zainstaluj ręcznie potrzebne oprogramowanie. Po zakończeniu instalacji umieść adapter tak, aby znajdował się w zasięgu routera i nie był zasłonięty kablami, meblami ani innymi przeszkodami. Następnie wystarczy połączyć się z najbliższym punktem dostępu Wi-Fi, by zacząć surfować po internecie i strumieniować dane - muzykę, filmy, telewizję na żądanie, a teraz nawet i gry. Jedno jest pewne - komputer będzie działał szybciej ze zaktualizowaną kartą sieciową.


Karty Wi-Fi - przewodnik dla kupujących

Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, rozważając zakup adaptera WiFi do laptopa. Po pierwsze - możliwość rozbudowy laptopa. Przed rozważeniem wymiany karty Wi-Fi upewnij się, że w pierwszej kolejności można zaktualizować laptopa. Niektóre laptopy są trudniejsze do otwarcia i zmodyfikowania niż inne. Upewnij się, że Twój laptop nie ma „białej listy” BIOS-u. Biała lista ogranicza możliwość wymiany karty WiFi, która nie jest autoryzowana przez producenta. Zwykle laptopy te akceptują tylko adapter Wi-Fi tej samej marki, co stary. Po drugie, pamiętaj o zgodności. Sprawdź, czy Twój laptop jest zgodny z typem karty, którą chcesz kupić. Może kusić myśl o tym by wybrać najnowszy bezprzewodowy adapter do laptopa - kartę ze standardem “Wi-Fi 6”. Ale jeśli używasz starego laptopa, może on nie akceptować najnowszego modułu. Zwykle, laptopy działające na 64-bitowych procesorach firmy Intel są bezpieczne w tym zakresie i pozwalają na wymianę karty sieciowej - tej najnowsze oczywiście. Tymczasem systemy AMD są nieco bardziej nieprzewidywalne - użytkownicy zgłaszają sporo nieprawidłowości między starym komputerem z procesorem AMD, a standardem “Wi-Fi 6”. 

Po trzecie - rozmiar. Karty sieciowe Wi-Fi (do laptopów) dostępne są w różnych rozmiarach, podobnie jak gniazda kart w urządzeniach. Przed zakupem upewnij się, że masz prawidłowe pomiary. Adapter WiFi 6 to karta 2230 M.2, która ma 33 mm długości i 22 mm szerokości. Większość laptopów wydanych w ostatnich latach ma gniazdo na kartę M.2 WiFi. Więc jeśli twój laptop jest całkiem nowy, najprawdopodobniej masz miejsce na instalację nowej karty. Pamiętaj o module Bluetooth. Nie popełnij błędu, kupując adapter WiFi do laptopa, który nie jest wyposażony w moduł Bluetooth. Chociaż większość kart M.2 Wi-Fi dostępnych na rynku jest zwykle wyposażona w moduł Bluetooth, to nie zaszkodzi sprawdzić czy rzeczywiście go ma i w jakiej wersji. Bluetooth jest ważny, ponieważ umożliwia podłączenie urządzeń takich jak telefon lub głośnik bez fizycznego złącza, całkowicie bezprzewodowo (do jakiejś odległości). Ważne jest również sprawdzenie wersji Bluetooth na potencjalnej karcie Wi-Fi. Pamiętaj, że Bluetooth 5.2 to najnowsza wersja, która ma ulepszony protokół atrybutów, kontrolę mocy LE i kanały izochroniczne LE.


Karty Wi-Fi - często zadawane pytania

Jaka jest różnica między kartą WiFi 6 a kartą WiFi 5? Nazwa Wi-Fi 6 odpowiada 802.11ax, a Wi-Fi 5 odpowiada 802.11ac. Istnieją pewne kluczowe różnice między tymi dwoma, szczególnie w zakresie ich pasm częstotliwości, maksymalnej szybkości transmisji danych i poziomu QAM.  Czy mogę używać mojej karty PC do laptopa i odwrotnie? Nie, ponieważ nie znajdziesz kompatybilnego gniazda. Gniazda PCI różnią się rozmiarem i kształtem w komputerach stacjonarnych i laptopach. Jeśli chcesz używać adaptera WiFi do laptopa z komputerem stacjonarnym, potrzebujesz karty mini PCI lub M.2 do PCI-e. Upewnij się, że te są również wyposażone w dodatkowe anteny. Ile potrzeba czasu na zainstalowanie karty Wi-Fi w laptopie? Całkowity czas potrzebny do zainstalowania modułu na laptopie to 10 minut - poza tym, sam proces jest dość łatwy i ogranicza się jedynie do wpięcia modułu w odpowiedni port/złącze. Zainstalowałem nową kartę Wi-Fi i upewniłem się, że wszystko jest aktualne. Dlaczego moje połączenie jest nadal takie wolne? Jeśli masz pewność, że kupiłeś najnowszą kartę Wi-Fi i przeszedłeś prawidłową procedurę instalacji, być może problem dotyczy Twojego routera Wi-Fi. Jeśli używasz starego routera, musisz wypróbować kilka łatwych hacków.

Najpierw umieść router na środku domu, upewniając się, że problem nie leży po stronie przebicia się sygnału przez ściany i drzwi w domu. Następnie upewnij się, że router Wi-Fi nie leży na podłodze - ponieważ routery emitują fale lekko w dół. Pomoże to zmaksymalizować sygnał. Po trzecie, trzymaj router z dala od innych elementów elektronicznych, które mogłyby zakłócać sygnał. Na koniec, jeśli twój modem lub router ma dwie anteny, umieść jedną w pozycji pionowej, a drugą w pozycji poziomej. Dużo łatwiej jest uzyskać stabilne połączenie, gdy antena wewnętrzna urządzenia jest ustawiona równolegle do anteny zewnętrznej routera. Jeśli zrobiłeś wszystkie opisane tutaj hack, możesz także spróbować odświeżyć system operacyjny laptopa. Usuń niepotrzebne pliki i nieużywane oprogramowanie, które może spowalniać komputer. Nie zmienia to jednak faktu, że szybkość, niezawodność i spójność - to trzy cechy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie nowej karty Wi-Fi do laptopa. A jeśli oznacza to inwestycję ze strony użytkownika, to dla lepszego przesyłu danych, stabilności połączenia, a na szybszym internecie skończywszy, to tak, warto jest wydać troszkę gotówki na taki moduł. Karty Wi-Fi do laptopów są wytrzymałe, więc najlepiej zaopatrzyć się w taką, która zapewni stabilne i spójne połączenie do grania i przesyłania strumieniowego. Na dłuższą metę pozwoli Ci to zaoszczędzić czas i pieniądze.