Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Pady

Znaleziono 6 towarów.

Lista 1-100 z 6 towarów
Aktywne filtry

Natec Gamepad GENESIS P65 (PC/PS3)

Review
73.36 zł
za 1 szt

Kategoria: Konsole > Konsole - Akcesoria > Pady
Producent: NATEC
Model: NJG-0707
EAN: 5901969401424


Pady

Gamepad, kontroler, joypad lub kontroler gier wideo jest urządzeniem peryferyjnym przeznaczony do podłączenia do systemu komputerowego, konsoli do gier, smartfona lub tabletu. Pady oferują trzy rodzaje łączności pomiędzy urządzeniami - można je łączyć/parować za pomocą kabla (przewodowe), za pomocą odbiornika radiowego (RT) lub za pomocą łączności Bluetooth (bezprzewodowe). Pady mają wiele przycisków oraz jeden lub dwa mini joysticki (często nazywane “gałkami analogowymi”). Gamepad jest używany do grania w różne typy gier wideo, w tym sportowe, strzelanki FPS, RPG i inne. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej ergonomicznych, a więc i bardzo wygodnym w użytkowaniu są pady od Microsoftu - np. te przeznaczone dla Xbox 360, które można z powodzeniem połączyć z innymi urządzeniami lub konsolami. Gamepad to główne urządzenie peryferyjne używane do grania w gry na konsolach, takich jak Xbox One X, PlayStation 5 i Nintendo Switch. 
                                                 
Warto także przypomnieć, że niektóre przenośne systemy do gier, takie jak PSP, PS Vita, Nintendo 3DS, mają wbudowany gamepad w samym urządzeniu - konsola i gamepad stanowią jedną całość, której w żaden sposób nie da się rozdzielić (chyba że jest to konsola Nintendo Switch). Spora część dostępnych na rynku padów jest przystosowana do współpracy ze stacjonarnym komputerem lub laptopem - co ciekawe, również pady konsolowe są zdolne współpracować z komputerem (wystarczy odpowiedni odbiornik i sterowniki). Niektóre gamepady z dotykowym sprzężeniem zwrotnym, analogiem, pozwalają użytkownikowi poczuć akcję z gry we własnych dłoniach, głównie dzięki wibracjom kontrolera. Pierwszy gamepad został wprowadzony w 1985 roku przez Nintendo. Następny kontroler do gier stworzyła firma Sega. Oba pady zostały stworzone do użytku z ich systemami do gier wideo. Od tego czasu wyprodukowano i sprzedano setki różnych form joypadów, jednak większość z nich jest do siebie zbliżona wyglądem, funkcjonalnością i możliwościami. 
                                                 
Nasz sklep oferuje różnorodne kontrolery gier na PC, w tym joysticki, kierownice i pedały. Korzystanie z padów zdecydowanie ułatwia nawigację po cyfrowych światach gier. Korzystanie z kontrolerów PC, które naśladują element używany w realu, jak kierownice, poprawia ogólne wrażenia z ulubionych wyścigów, symulacji lotu i gier strategicznych czasu rzeczywistego. Rozważ opcje zakupu kontrolera bezprzewodowego, aby uniknąć siedzenia zbyt blisko monitora lub telewizora, a także zwiększyć komfort grania (bez kabli). Jeśli więc chcesz przenieść swoje wrażenia z gry na wyższy poziom, wybierz taki kontroler do gier, który żywo naśladuje sprzęt używany w rzeczywistości, jak drążek samolotu, kierownica od bolidu, czy nawet pistolet.
 
Gracze, którzy chcą wypróbować to doświadczenie, mogą zdecydować się na proste joysticki do symulatorów lotu lub podstawowe kierownice wyścigowe do gier. Gracze, którzy chcą w pełni zanurzyć się w swoich ulubionych tytułach, powinni rozważyć zainwestowanie w bardziej wyszukane, profesjonalne kontrolery, takie jak pedały steru, stojaki na koła i zestawy słuchawkowe VR. Odpowiedni sprzęt do gier pozwoli Ci poczuć, jak to jest być pilotem lub zawodowym kierowcą wyścigowym i to bez konieczności wychodzenia z domu. Co ciekawe, istnieją także kontrolery czujników, które pomogą rejestrować najróżniejsze statystyki - oczywiście, głównie te dotyczące Twoich ruchów w grze. 


Pady - kontrolery bezprzewodowe zwiększają komfort podczas gry

Kontrolery gier na PC są dostępne zarówno w wersji przewodowej, jak i bezprzewodowej. Możesz łączyć kontrolery bezprzewodowe i zestawy słuchawkowe do gier z obecną konfiguracją komputera, aby zapewnić sobie większą swobodę ruchów i lepszą kontrolę nad odległością od monitora, zapewniając wygodniejsze granie i ogólnie lepsze wrażenia. Urządzenia bezprzewodowe synchronizują się automatycznie, gdy są już zainstalowane w systemie operacyjnym. Brak kabli oznacza również to, że nie musisz martwić się o każdorazowe rozplątanie kontrolerów przed każdym ich użyciem.
                                                 
Nie da się ukryć, że kontrolery ułatwiają nawigację w grach wideo. Słabiej radzą sobie z strzelankami, o grach strategicznych już nie wspominając. Standardowe klawiatury często wymagają karkołomnych kliknięć podczas grania w gry wideo. Wybór kontrolera gier na PC, który naśladuje interfejs użytkownika, zmniejsza potrzebę stosowania tych karkołomnych poleceń/kliknięć. Na przykład gracze, którzy zdecydują się zakupić do gier wyścigowych kierownicę i pedały, naciskając pedał gazu (kiedy chcą jechać), zastępują tym całą sekwencję klawiszy lub serię przycisków na standardowej klawiaturze. Dodatkowo, urządzenia wejściowe, takie jak zaawansowane gamepady, symulatory kokpitu i wyspecjalizowane panele przyrządów, zapewniają więcej swobody i przyjemności płynącej z gry wideo. Istnieją podstawowe i rozbudowane kontrolery dostępne dla każdej konfiguracji. Użytkownicy konsol mogą wygodnie wybrać kontroler PC, który może być także używany na konsolach, takich jak PlayStation i Xbox - i na odwrót.


Pady - dwa najlepsze kontrolery na rynku

Niezależnie od tego, czy jesteś graczem komputerowym, czy mobilnym, gry po prostu lepiej działają na kontrolerze. Mysz i klawiatura mogą być dokładniejsze (np. w grach typu FPP, RTS, czy strategiach czasu rzeczywistego), ale są niewygodne, gdy starasz się ich użyć w ograniczonej strefie/przestrzeni lub na sofie. Kontrolery bezprzewodowe (Bluetooth) trafiają idealne w miejsce na sofie - wygodniej jest grać na padzie, będąc na sofie, aniżeli klawiaturą i myszką. Ale nie wszystkie kontrolery gier bezprzewodowe Bluetooth są sobie równe. Niektóre są zaprojektowane specjalnie dla urządzeń z systemem Android, podczas gdy inne działają na wszystkich platformach. My jednak zdecydowaliśmy się opisać obecnie dwa najlepsze kontrolery gier wideo - właściwie są one przeznaczone do grania na konsoli, jednak pomysłowi internauci znaleźli już sposób na to, by za ich pomocą grać w gry na komputerze, smartfonach z Androidem lub tabletem.
                                                 
Kontroler Xbox One Bluetooth

Chyba nikt nie miał wątpliwości co do tego, że to właśnie kontroler bezprzewodowy (Bluetooth) od firmy Microsoft dla konsoli Xbox One, będzie numerem jeden w każdym zestawieniu - wystarczy spojrzeć na opinię samych graczy oraz na polskie lub zachodnie recenzje kontrolera. Kontroler do konsoli Xbox One jest fantastyczny pod każdym względem, niezależnie od tego, czy grasz na laptopie do gier, komputerze PC, komputerze Mac czy urządzeniu z systemem Android. Nie dość, że jest to właściwie najlepszy kontroler na świecie, to kupując go mamy pewność, że bez problemów będzie działał z każdym naszym urządzeniem - nie musisz więc wydawać kolejnych pieniędzy na pada, który działa jedynie z jednym systemem operacyjnym. Ponadto, jeśli grasz w gry konsolowe lub posiadasz konsolę od giganta z Redmond, to prawdopodobnie już masz swoją wersję kontrolera. 

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale duża część padów na rynku bardzo często przypomina kształtem, wyglądem, ten od Microsoftu. I nie jest to przypadek, ponieważ większość producentów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pad Xboxowy jest po prostu wygodniejszy, ergonomiczny, lepszy prawie pod każdym względem. Można powiedzieć, że jest to już projekt wypróbowany. Świetnie leży w dłoniach dzięki doskonałym drążkom sterującym i responsywnym spustom. D-pad w nowszej wersji Bluetooth jest znacznie lepszy niż oryginalny kontroler Xbox One, jednak w przypadku gier retro lub bijatyk jest wciąż daleki od ideału - nikt jednak nie kupuje takiego pada by grać w gry z lat 90. Kontroler bezprzewodowy dla konsoli Xbox One (wersja Bluetooth) do działania wymaga dwóch baterii AA, na których powinien wytrzymać około 40 godzin rozrywki. Możesz także zainwestować w bardziej przyjazny dla środowiska zestaw Xbox One Play & Charge. Pad posiada także gniazdo jack 3,5 mm na górze kontrolera, dzięki czemu możemy podłączyć do niego każdy zestaw słuchawkowy do gier lub zwykłe słuchawki.
                                                
Kontroler bezprzewodowy DualSense od Sony

Można powiedzieć, że jest to bezpośrednia kontynuacja kontrolera DualShock 4, co chyba jest jasne, kiedy spojrzy się na wygląd kontrolera. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Ciężko to opisać, ale nowy DualSense wygląda bardziej jak statek kosmiczny aniżeli normalny kontroler do gier wideo. Jedną z największych zmian towarzyszących nowej generacji konsol jest biały kontroler. DualSense został zaprojektowany tak, aby pasował do konsoli PlayStation 5 (PS5). Jeśli chodzi o inne ważne zmiany, nowy pad od Sony posiada naprawdę ciekawe udogodnienia, które ciężko jest w jakikolwiek sposób opisać. Trzeba je poczuć. Różnego rodzaju analogii i silniczki, będą oddawać różne reakcje podczas interakcji z różnymi częściami środowiska w grze. To naprawdę ciężkie do opisania, ale działa fantastycznie - jak na razie tylko z przystosowanymi do tego grami.
                                                 
Sony DualSense również nie pozbyło się gniazda słuchawkowego 3,5 mm. Poza tym, posiada wbudowany mikrofon, który pozwala Ci rozmawiać ze znajomymi w czasie gry sieciowej. Dostępny jest specjalny przycisk tworzenia, który pomaga udostępniać treści i nadawać na żywo na ulubionych platformach do przesyłania strumieniowego - np. Twitch lub YouTube. Sony, inaczej niż Microsoft, postanowiło zamontować akumulatory zamiast baterii AA. Poza tym, kontroler ma mniejszy akumulator niż DualShock 4 i ładuje się wyłącznie przez USB-C. Czy była to dobra decyzja? Czas pokaże. Jedno jest pewne - obok kontrolera dla Xboxa, ten nie ma sobie równych.