Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Podkategorie:
Producenci:

Wideodomofony

Znaleziono 2 towarów.

Lista 1-100 z 2 towarów
Aktywne filtry

Wideodomofony

Dla większości ludzi posiadanie własnego domu to największe finansowe zobowiązanie i inwestycja, jaką kiedykolwiek podejmą. Nawet jeśli będzie to tylko wynajmowanie domu czy mieszkania, to koszt jego wyposażenia i kupna innych cennych rzeczy, to i tak jest to inwestycja finansowa i emocjonalna w miejscu, w którym zamieszkamy. Dom, do którego zaraz po pracy udajemy się na koniec dnia, jest bezpieczną przestrzenią dla nas i naszych rodzin. Dlatego utrzymanie tego w ten sposób wymaga dobrego systemu bezpieczeństwa w domu, a zacząć należy od monitorowania, kto wchodzi i wychodzi do / z naszej posesji. Jednym ze sposobów sprawdzenia, kto zbliża się do naszych drzwi wejściowych, jest użycie odpowiedniego systemu domofonowego. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka bardzo dobrych produktów. Na pierwszy rzut oka można się nieco przestraszyć lub być wręcz oszołomionym, jeśli chodzi o zakres i możliwości wyboru. Istnieje kilka wskazówek, których przestrzeganie pomoże nam kupić i zainstalować odpowiedni system - dostosowany do stylu życia i wyborów życiowych właściciela domu. Na początku warto zapoznać się z różnymi typami systemów interkomowych.

Przede wszystkim ważne jest, aby zrozumieć, że istnieje wiele różnych typów domofonów dostępnych obecnie na rynku. Domofon, interkom lub wideodomofon to samodzielny system komunikacyjny używany w budynku lub zbiorze budynków. Prosty system składa się z jednostki „nadrzędnej”, czyli stacji zlokalizowanej w miejscu, w którym komunikacja jest odbierana, np. wewnątrz domu (najczęściej w przedpokoju). Drugie urządzenie lub „stacja slave” jest zwykle mocowana w miejscu, z którego pochodzi komunikacja, np. przy wejściu do domu lub budynku, obok drzwi wejściowych lub przy bramie wejściowej. Systemy domofonów dostępnych na rynku można podzielić na trzy główne kategorie. Pierwszą z nich będą przewodowe systemy domofonowe. Drugie to coraz częściej kupowane bezprzewodowe systemy domofonowe. A na samym końcu, obecnie najmodniejsze i właściwie można uznać, że najbardziej bezpieczne są systemy wideodomofonowe. Przewodowe systemy domofonowe są najczęściej wbudowane w strukturę budynku. Przewodowy system domofonowy zostanie podłączony za pomocą sieci przewodów biegnących zwykle w ścianach domu lub okablowanie może przebiegać przez przestrzeń sufitu lub podłogi.

Domofony te są zwykle montowane na stałe w domu. I chociaż niektóre domofony mogą się od siebie różnić, działają mniej więcej w ten sam sposób. Gdy przycisk jest wciśnięty, a osoba mówi do interkomu, sygnały głosowe są przenoszone przez szynę zasilającą przez prąd stały za pomocą pary przewodów do interkomu odbiorczego. Rozlegają się światła lub brzęczyk (zwany sygnałem przywołania) i odbywa się dwustronna rozmowa w celu ustalenia, kto znajduje się po drugiej stronie drzwi wejściowych lub bramy. Bezprzewodowe systemy domofonowe pełnią tę samą funkcję co systemy przewodowe, ale wykorzystują Wi-Fi i zwykle są używane w sytuacjach, gdy nie jest możliwe przeprowadzenie przewodów przez ściany lub sufit. Jest to zdecydowanie lepsza metoda, bo mniej inwazyjna, jednak warto zwrócić uwagę na to, że mogą występować zakłócenia w działaniu jeśli stacja bazowa jest zbyt daleko od punktu odbioru sygnału. Z kolei wideodomofony mają komponent, który zawiera zarówno kamerę, jak i głośnik. Będzie również wyposażony w wewnętrzny monitor, który komunikuje się z jednostką wejściową i przycisk, który prowadzi do drzwi wejściowych, umożliwiając ich otwarcie w razie potrzeby.

Następną rzeczą jaką warto byłoby zrobić to rozważyć liczbę wymaganych bramofonów. Większość ludzi chce mieć zasłonięte drzwi wejściowe. W zależności od rodzaju nieruchomości, gospodarstwa domowego i dostępu, należy rozważyć systemy, które pozwalają na użycie do dwóch bramofonów w jednym systemie. Na przykład, jeśli rodziny mają mieszkanie babci dołączone do głównego domu, w którym mieszkają rodzice w podeszłym już wieku, kluczowym czynnikiem będzie posiadanie domofonu w drzwiach, a także w głównym domu. Lub jeśli do lokalu można wejść z tyłu domu, zarówno tylne, jak i przednie drzwi będą musiały mieć zamontowany domofon. Niemniej istotne jest również wzięcie pod uwagę rodzaj gospodarstwa domowego, jak i prowadzony styl życia. Wspomnieliśmy już o starszych domownikach, ale ważne jest, aby zastanowić się, kto jeszcze przebywa w domu i o jakich porach. Na przykład, jeśli jeden rodzic pracuje na nocną zmianę, pozostawiając drugiego w domu wieczorem z małymi dziećmi, system wideodomofonu zapewnia większy spokój ducha, ponieważ właściciel domu może zobaczyć, kto jest przy drzwiach zarówno w ciągu dnia, jak i po zapadnięciu ciemności. Może się również zdarzyć, że właściciel domu potrzebuje systemu, który pozwoli mu zdalnie otwierać drzwi. 

Na przykład, jeśli mieszkają w wieżowcu z jednym głównym wejściem na dole. Jest to również bardzo przydatna funkcja, jeśli domownik jest w podeszłym wieku lub jest niepełnosprawny, co utrudnia poruszanie się lub otwieranie drzwi. Dla rodzin, które przekształciły swoją piwnicę w przestrzeń mieszkalną dla dalszej rodziny lub dorastającej młodzieży, posiadanie środków komunikacji bez konieczności biegania po schodach jest również ciekawym bonusem. Prosty dwukierunkowy domofon może wiele zmienić i zaoszczędzić czas - ważne jest by spędzać jak najwięcej czasu z rodziną podczas posiłków. Jeżeli nie orientujesz się w dostępnych modelach domofonów dużo mądrzej zrobisz, gdy zasięgniesz porady w profesjonalnej firmie. Zarówno domy, mieszkania, budynki, jak i posesje są u każdego z nas inne, więc wszyscy mamy różne wymagania, jeśli chodzi o systemy domofonowe. Jednak profesjonaliści mają doświadczenie, znają więcej faktów i informacji. Spróbuj skontaktować się z nami, a chętnie pomożemy Ci wybrać odpowiedni system domofonowy i omówić indywidualne wymagania z doświadczoną firmą, która będzie w stanie potwierdzić, który system jest najlepszy dla Twoich potrzeb. Dobrze jest także zapoznać się z opinią firmy, która projektuje, produkuje i dystrybuuje kompletne rozwiązania zabezpieczające produkty interkomowe dla branży elektrycznej, bezpieczeństwa i przeciwpożarowe.


Wideodomofony - inwestycja w bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach automatyka domowa stała się normą. Robotyczne techniki audio i wideo zdejmują z barków właścicieli domów ciężar, sprawiając, że codzienne czynności są mniej uciążliwe. Od wzmocnienia bezpieczeństwa w celu ochrony życia i mienia Twojej rodziny po ułatwienie komunikacji między różnymi osobami w różnych częściach domu, nie można kwestionować faktu, że automatyka domowa już niebawem stanie się tak samo ważna jak powietrze, którym oddychamy. Jednym z podstawowych narzędzi automatyki domowej jest domowy system domofonowy, który jest niezbędny do płynnej komunikacji w domu, zwłaszcza w dużych domach. Rodzice zajmujący się pielęgnacją starszych osób lub małymi dziećmi mogliby również skorzystać z takiego systemu domofonu - mieć pod kontrolą sytuacje. Chcielibyśmy uzmysłowić Ci dlaczego ​​domofon jest świetny, ale także chcemy pokazać Ci, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie systemu domofonowego.

Zakup domofonu jest dość skomplikowany przez szeroki wachlarz dostępnych na rynku produktów. Domofon wspomaga przepływ komunikacji między ludźmi w ich domach. Może to być komunikacja wideo, stricte audio (głośnik i odbiornik) lub połączenie obu - i to jest najlepsze z możliwych rozwiązać, bo nie tylko słyszysz rozmówcę, ale także i go widzisz. Niektóre z tych systemów można łatwo przenosić, podczas gdy inne są przeznaczone do zawieszenia na ścianie lub biurku. Niektórzy mogą argumentować za użytecznością tych systemów wraz z pojawieniem się smartfonów, w których można po prostu zadzwonić lub wysłać SMS-a do drugiej osoby, aby od razu podejść, aby móc porozmawiać, lub po prostu zadzwonić do tej osoby w tradycyjny sposób. Ale faktem jest, że niektóre domy służą jako baza biznesowa dla małżonka lub obojga, mogłoby to zakłócić obowiązki zawodowe - pandemia skłania sporą część osób do przenoszenia biur do domów, stworzenia tzw. home office. Krzyczenie do członków rodziny lub osób, z którymi pracujesz w domu, nie byłoby zbyt wygodne i przede wszystkim mało profesjonalne. Osoby, które mają problem z poruszaniem się, system interkomu wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, aby pomóc komunikować się w różnych sytuacjach, zarówno normalnych, jak i awaryjnych. 

W dzisiejszych czasach ciężko jest wejść na jakąś posesję lub budynku bez konieczności korzystania z systemów domofonowych - ponieważ jest to postrzegane jako konieczność zarówno w dużych, jak i małych budynkach, mieszkaniach lub domach. Systemy domofonowe z wyjściem wideo cieszą się obecnie najlepszym zainteresowaniem, mimo że są droższe. Zauważono, że właściciele domów czują się bezpieczniej, gdy w grę wchodzą elementy wizualne i widzą swojego rozmówcę zanim zdecydują się wpuścić go na klatkę budynku, gdzie mieszkamy lub na posesję, gdzie mamy swój dom. Jakie są zalety z posiadania systemu domofonowego? W ostatnim czasie branża systemów interkomowych przeżywa mały rozkwit, który nie ma co się oszukiwać, że jest związana z obecna pandemią i pojawienia się tzw. home office. System ten pomaga właścicielom domów zwiększyć bezpieczeństwo w domu i uniemożliwić intruzom lub niechcianym sprzedawcom dostęp do ich posesji, klatek w budynkach, mieszkaniach i domów. Systemy domofonowe są dostępne w różnych formach. Różnią się od prostych gadżetów po bardziej skomplikowany sprzęt. Zwykle są instalowane obok dzwonków do drzwi. Można zainstalować zarówno bezprzewodowy, jak i przewodowy system domofonowy - w zależności od potrzeb i zasobności naszego portfela. 

A jakie są korzyści z posiadania domofonu w domu? Przede wszystkim - bezpieczeństwo. Posiadanie systemów interkomowych podnosi bezpieczeństwo domu. System jest tak skonstruowany, że ​​zewnętrzne drzwi wejściowe i wnętrza domu połączone są z głośnikami, mikrofonami i obrazem wideo (najczęściej ekrany LCD o przekątnej 4-6 cali). W ten sposób za każdym razem, gdy zadzwoni dzwonek do drzwi, zostaniesz natychmiast ostrzeżony przy sygnał domofonu, dzięki czemu będziesz mógł podejść do interkomu i porozmawiać bezpośrednio z każdym, kto jest przy drzwiach. Ponieważ jest to dwukierunkowe urządzenie komunikacyjne, odwiedzający będzie mógł odpowiedzieć na Twoje pytania - dzięki temu szanse, że wydarzy się coś niebezpiecznego, spadają do absolutnego minimum. Oczywiście, posiadanie domofonu to komfort, ponieważ nie musisz wstawać, aby otworzyć drzwi, zanim nie dowiesz się, kto przy nich jest, co jest główną zaletą posiadania systemu interkomu. Poza tym, może to być również ekonomiczne. Wraz z pojawieniem się technologii bezprzewodowej, jeśli jesteś zwolennikiem bezprzewodowych domofonów i bezprzewodowych dzwonków do drzwi, możesz uniknąć problemów związanych z okablowaniem i przy okazji zaoszczędzić trochę gotówki, która zostałaby wydana na montaż kabli w obrębie naszego domu.