Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Ramki cyfrowe

Znaleziono 1 towarów.

Lista 1-100 z 1 towarów
Aktywne filtry

Ramki cyfrowe

Z całą pewnością każdy z nas ma kogoś w rodzinie, który nie chce mieć nic wspólnego z komputerem, a o internecie nie mówiąc. W każdej rodzinie znajdzie się i krewny, który nie chce zamieszczać zarówno swoich, jak i wspólnych z nami zdjęć w internecie i nie ma się co mu dziwić. Jednak nawet i taką osobę można przekonać do nowej technologii, powoli oswajając go z tą dobrą stroną cyfrowego świata. Jednym z ciekawszych sposób na pozyskanie takiej osoby, a jednocześnie zrobienie mu ciekawego i naprawdę funkcjonalnego prezentu, który za chwilę nie rzuca w kąt, jest zakup ramki cyfrowej. 

Jest to idealny gadżet do którego w każdej chwili możemy udostępnić zdjęcia i to bez konieczności użycia komputera - to  cyfrowa ramka na zdjęcia. To urządzenie o wielkości i kształcie zwykłej ramki na zdjęcia. Zawiera ekran LCD, który wyświetla wiele zdjęć w formacie pokazu slajdów (czyli w jakimś odstępie czasu będzie pokazywać kolejne zdjęcie). Oczywiście taka ramka może łączyć się z internetem za pośrednictwem linii telefonicznej w celu pobrania nowych zdjęć i informacji do wyświetlenia na ekranie - jednak to już relikt przeszłości i lepiej by połączyć ją za pośrednictwem internetu udostępnionego choćy z smartfonu lub połączenia WiFi. Warto zauważyć, że co najmniej kilka znanych firm stworzyło cyfrowe ramki do zdjęć, w tym Polaroid, Kodak, Ceiva i GiiNii. Ramy mają dość podobną konstrukcję, chociaż oferują różne funkcje. Zanim jednak przejdziemy do tego jak to działa, zobaczmy, co za ich pomocą można zrobić.

Cyfrowa ramka na zdjęcia została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwić osobom bez komputera, aparatu cyfrowego i umiejętności obsługi komputera, skorzystanie z niektórych aspektów boomu cyfrowego. Chodzi o to, że osoba, która ma komputer, aparat cyfrowy i umiejętności obsługi komputera, kupiła cyfrową ramkę i zrobiła nie lada prezent / niespodziankę zwłaszcza dla osób, które kompletnie nie znają się na nowej technologii, tudzież cyfrowych zdjęciach. Po skonfigurowaniu konta użytkownik (osoba korzystająca z komputera) przesyła się zdjęcia do witryny internetowej Ceiva. Każdej nocy cyfrowa ramka na zdjęcia (w domu osoby bez komputera) korzysta z linii telefonicznej, aby łączy się z serwerami Ceiva i pobiera nowe zdjęcia. Następnego ranka nowe zdjęcia automatycznie pojawiają się w rotacji pokazu slajdów. Możesz także kontrolować wszystkie ustawienia ramki za pośrednictwem strony internetowej. Oto niektóre ustawienia, które można dostosować:

- Czas włączenia i wyłączenia ramki
- Odstęp czasu w pokazie slajdów (jak długi ma być odstęp czasu między zdjęciami)
- Numery telefonów dial-up (na wypadek, gdyby ramka została przeniesiona pod inny numer kierunkowy)
- Co jest w kadrze

Nie zmienia to jednak faktu, że są już dużo lepsze i prostsze modele cyfrowych ramek na zdjęcia, które mogą mieć połączenia za pomocą sieci mobilnej lub sieci WIFI. Mogą więc pobierać zdjęcia bezpośrednio przez sieć - np. kiedy wyślemy jakieś zdjęcie na specjalnie przygotowany w tym celu e-mail, zdjęcie to pojawi się jako jedno z dostępnych już w pamięci ramki. Możliwość konfiguracji przez aplikacje dostępne na telefony Android lub iOS są naprawde ogromne. Właściwie można ustawić wszystko. Oczywiście, nie trzeba mieć internetu by wyświetlać losowo dobrane lub specjalnie dobrane zdjęcia. Można zamieścić je na karcie microSD i włączyć, a system sam losowo lub po uprzednim ustawieniu wyświetli je w odpowiedniej kolejności po upływie wcześniej ustalonego czasu. Co więcej, ramki na zdjęcia idą o wiele dalej. Nie tylko wyświetlają zdjęcia dzieł sztuki, rodziny, wspólnego wyjazdu z znajomymi, ale także są w stanie wyświetlać prawdziwe ruchome GIF’y. A jakby tego było mało, niektóre modele są w stanie wyświetlać prawdziwe pliki wideo. Ramka to właściwie bardzo prosty komputer. Ma większość tych samych komponentów, co bardzo prosty smartfon, który został umieszczony w o wiele prostszej i płaskiej ramie. Nie są to nigdy demony szybkości ponieważ muszą wykonać tylko jedno zadanie - wyświetlić zdjęcia lub krótkie filmy wideo. 

Jednostka centralna (CPU) w typowej cyfrowej ramce do zdjęć jest podobna do tej używanej w małych, elektronicznych grach podręcznych. Najbardziej obciążającym procesor zadaniem wykonywanym przez ten procesor jest pobieranie zdjęć z witryny sieci Web. Jednak nawet to nie spowoduje, że choć na trochę procesor w jakimś sensie “spoci się”. Ramka ma także trochę pamięci ROM do przechowywania systemu operacyjnego. Posiada również pamięć Flash, w której znajdują się zdjęcia, ustawienia i część oprogramowania operacyjnego. Oba typy pamięci są trwałe - żadne dane nie zostaną utracone, jeśli urządzenie zostanie odłączone. Ramka jest wyposażona w modem LTE, ale także moduł WiFi oraz Bluetooth, za pomocą których łączy się z internetem, telefonem, tabletem lub komputerem i pobiera nowe zdjęcia, które pojawiają się na ekranie LCD ramki. 

Wyświetlacz ramki jest zwykle wyświetlaczem ciekłokrystalicznym (LCD) o rozdzielczości 640x480 pikseli z pasywną matrycą o polu widzenia około 5 na 7 cali (13 na 18 cm). Ten typ wyświetlacza jest na tyle cienki, że cyfrowa ramka nie jest dużo grubsza niż zwykła ramka do zdjęć. Obrazy wyświetlane są w 12-bitowej kolorystyce, co oznacza, że ​​na ekranie można wyświetlić około 4100 różnych kolorów. Jedyne obsługiwane przez użytkownika elementy sterujące na ramce to czarny przycisk, który reguluje jasność wyświetlacza, oraz biały przycisk, który włącza ramkę po jej pierwszym podłączeniu przez użytkownika i może być również używany do ręcznego wybierania numeru zdjęcia / filmu.Cyfrowe ramki wykorzystują zwykle swoje własne systemy operacyjne - np. taki o nazwie PSOS. System operacyjny umieszczony w ramkach jest zwykle przeznaczony dla takich urządzeń jak PDA, sprzęt do testów elektrycznych i dekoderów.


Ramki cyfrowe - nie zapomnij o dobrym oświetleniu ramek na zdjęcia

Oświetlenie ramek na zdjęcia to dynamicznie rozwijający się rynek z różnorodnymi opcjami dostępnymi dla współczesnych kolekcjonerów domowych. Po prawidłowym zainstalowaniu i okablowaniu współczesne i tradycyjne oświetlenie ramek na zdjęcia podkreśla kolor, formę i styl prawdziwych dzieł sztuki lub zwyczajnych zdjęć rodzinnych z wakacji. Nowa technologia i specjalne oświetlenie ramek do zdjęć zapewnia jeszcze większą wartość dodaną w przypadku obrazów i trójwymiarowych dzieł sztuki. Phantom Lighting zapewnia zarówno wiedzę o najlepszych metodach oświetlenia ramek do zdjęć, jak i najnowszą technologię w projektorach artystycznych, która zapewnia jeszcze więcej opcji estetyki i niestandardowych schematów oświetlenia niż miało to miejsce kiedykolwiek wcześniej.

Kupując dodatkowe oświetlenie do ramek na zdjęcia (także te cyfrowe), bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę całkowitą moc w watach, napięcie i ciepło pochodzące z oświetlenia. Oświetlenie ramek na zdjęcia może uszkodzić zdjęcia, ramki lub ramki cyfrowe, jeśli wygenerują zbyt gorące światło. Nie ulega wątpliwości, że takie oświetlenie usuwa wilgoć z tekstyliów i farb olejnych. Utrata wilgoci z kolei prowadzi do pękania i niszczenia, które mogą zarówno uszkodzić wygląd, jak i trwałość elementu. Niskonapięciowe lampy ramowe są obecnie preferowanym wyborem wśród kolekcjonerów sztuki ze względu na ich mały rozmiar i wysoki poziom mocy wyjściowej. Jednak generują ciepło, które może stanowić zagrożenie dla ramki. Wybór odpowiednich świateł jest zatem nieco skomplikowany, ponieważ głównym czynnikiem decydującym jest generowane przez oświetlenie ciepło. Firmy zajmujące się projektowaniem oświetlenia zwykle radzą sobie z tym w przypadku właścicieli domów, instalując przełączane gniazda za sztuką, aby ukryć brzydkie przewody i prawidłowo zamontować oprawy na górze ramy. Oświetlenie ramek na zdjęcia sprawdza się również do oświetlania regałów bibliotecznych i innych form sztuki za pomocą bezpośredniego mocowania ściennego. Jednak koszt specjalnej konfiguracji może szybko wzrosnąć, jeśli modyfikacje są czymś więcej niż tylko podstawowym oświetleniem.

Wraz z pojawiającą się dziś technologią w oświetleniu projektorów, oświetlenie ramowe szybko zyskuje reputację taniej alternatywy dla bardziej zaawansowanych i wszechstronnych metod oświetlenia. Jednak uciążliwość wymiany żarówek jest kolejną zmienną, którą wiele osób zaniedbuje w swoim codziennym życiu. Lampy rurowe powszechnie stosowane w lampach nad obrazem mają krótką żywotność lampy wynoszącą 1000 godzin, co może być trudne do zmiany lub do osiągnięcia w zależności od umiejscowienia dzieła sztuki. Kiedy porównamy zmienne koszty robocizny, konserwacji i wymiany ze stałą ceną pojedynczego urządzenia, które zrobi wszystko, szybko staje się oczywiste, że projektory fantomowe, reprezentujące nową i bardzo przyjazną dla użytkownika technologię, mogą przewyższać tradycyjne oświetlenie ramek na zdjęcia. i oferują dodatkowe funkcje, których nie zapewniają żadne inne urządzenia oświetleniowe.

Phantom Lighting oferuje szereg projektorów Contour z wieloma obudowami zaprojektowanymi specjalnie z myślą o łatwej instalacji, wielu ustawieniach oświetlenia i efektach specjalnych. Zainstalowane w sufitach nad zbiorami sztuki, są poza zasięgiem normalnego widzenia i ze względów praktycznych niewidoczne dla widzów. Dzięki precyzyjnemu sterowaniu wiązką i oświetleniem wytwarzają magiczną luminescencję, która wydaje się pochodzić z samej sztuki. Ten efekt „oświetlenia od wewnątrz” dodaje wyjątkowej tajemniczości i nastroju dla każdej ramki ze zdjęciem. Dzięki łatwym do nauczenia metodą maskowania i wielu kombinacjom soczewek, projektor Phantom Contour może oświetlać wydruki, fotografię, wspaniałe kolekcje porcelany i rzadkie książki oraz bezcenne rzeźby. Dla tych, którzy preferują wiele gatunków i stylów, ale także i bezcenne omawiane teraz ramki cyfrowe, które nie muszą stanowić - jak zapewne wiele osób myśli - bazarowej tandety. Wystarczy zobaczyć do czego zdolne są dziś ramki cyfrowe, a dodatkowe oświetlenie tylko doda im kunsztu. Oprawy do ramek na zdjęcia będą zawsze mile widziane, jeśli będą tylko oferować konkretną, opłacalną korzyść na konkretnym rynku niszowym. Rozsądnie jest jednak mocno rozważyć projektor fantomowy, gdy weźmie się pod uwagę szerszą aplikację ze stałą ceną, większą żywotnością i prawie zerową konserwacją.