Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Do pielęgnacji i masażu ciała

Znaleziono 4 towarów.

Lista 1-100 z 4 towarów
Aktywne filtry

Masażer do stóp Beurer FM60

Review
432.04 zł

Kategoria: Zdrowie i Uroda > Do pielęgnacji i masażu ciała > urządzenia do stóp
Producent: Beurer
Model: FM60
EAN: 4211125649319

Urządzenie do masażu stóp BEURER FB 50

Review
820.48 zł

Kategoria: Zdrowie i Uroda > Do pielęgnacji i masażu ciała > urządzenia do stóp
Producent: Beurer
Model: FB 50
EAN: 4211125637101

Aparat do masażu ciała Beurer MG70

Review
258.69 zł

Kategoria: Zdrowie i Uroda > Do pielęgnacji i masażu ciała > masażery elektryczne
Producent: Beurer
Model: MG70
EAN: 4211125649050


Do pielęgnacji i masażu ciała

Wielu z nas prowadzi bardzo męczący tryb życia, żeby nie powiedzieć po prostu męczące życie. Wszystko przez nasze napięte do granic możliwości harmonogramy w pracy, spotkania i imprezy rodzinne - wszystko to może spowodować, że wyczerpie się nasza cała energia życiowa, co w najgorszym przypadku doprowadzi do chwilowego doła, a w najgorszym przypadku (czego nikomu nie życzymy) poważnej w skutkach depresji. Co gorsza, nasze codzienne zajęcia nie tylko powodują stres, ale mogą również powodować przypadkowe (lub nie) bóle mięśni. Jest to jeden z powodów, dla których powinieneś zwolnić i zrobić sobie masaż, który jest niezwykle terapeutyczny. Masaż pomaga złagodzić ból, obniżyć poziom stresu, a nawet wyeliminować negatywne uczucia, które niektórzy nazywają „wampirami energicznymi”, którymi możesz być obciążony.

Już na początku warto napisać, że masaż, to starożytny cud terapeutyczny. Masaż jest naprawdę niesamowity. Czy wiesz, że masowanie ciała sięga już starożytności? Masowanie było częścią różnych starożytnych tradycji medycznych i nadal jest praktykowana w wielu różnych formach, krajach - czy to terapeutycznie, czy dla relaksu po ciężkim dniu w pracy. Z reguły jednak masaż wykonywany jest w celach fizjoterapeutycznych, relaksacyjnych, ale nie tylko. Jest tak skuteczny, że może nawet poprawić jakość życia. Pomyśl - ile razy miałeś wykonywany profesjonalny masaż zwłaszcza, że nie jesteś przykuty do łóżka lub obłożnie chorym? My i wiele innych osób robiło to już wiele razy. Dzieje się tak, ponieważ masaż sprawia wrażenie natychmiastowego odświeżenia. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy taki rodzaj masażu można zrobić samodzielnie? Jeśli tak, to nie jesteś sam. Będziesz również mile zaskoczony faktem, gdy dowiesz się, że jest to możliwe. Porozmawiamy o sztuce masażu, czym jest, jego różnych formach, jak wykonywać go samodzielnie w domu za pomocą elektrycznego masażera, ale i nie tylko. Więc włącz swoją ulubioną playlistę, zapal świeczkę (aby stworzyć odpowiedni nastrój) i zaczynajmy!


Do pielęgnacji i masażu ciała - co to jest masaż, rodzaje masażu itp.

We wstępie wspomnieliśmy, że terapia masażu jest częścią starożytnych praktyk leczniczych. Rozmawialiśmy również o tym, jakie może zdziałać cuda na każdym z nas. Z drugiej strony, nie wyjaśniliśmy jeszcze, czym tak naprawde masaż jest, prawda? Zaraz dowiecie się wszystko na temat masażu. Poniżej omówimy, czym jest masaż, jakie są jego rodzaje, czym się od siebie różnią, a także dowiecie się nieco o urządzeniach do masażu, dzięki którym można wykonać własny masaż w domu, a które można kupić/nabyć w naszym sklepie internetowym.  No dobra, przyszedł czas byśmy odpowiedzieli na to pierwsze podstawowe pytanie - co to jest masaż?

Więc czym właściwie jest masaż? Masaż polega na manipulowaniu i przykładaniu kontrolowanej siły do ​​mięśni całego ciała. Ktoś, kto jest do tego przeszkolony, nazywany jest masażystą lub masażystką, co odnosi się odpowiednio do praktykujących mężczyzn i kobiet. Warto jednak pamiętać, że dopiero gdy takie osoby uzyskają odpowiedni certyfikat, mogą być określani jako masażyści. Skoro wiemy już co to jest masaż, to rozważmy opcje masażu, a raczej jego rodzaje. Różne sytuacje wymagają różnych rodzajów masażu, dlatego nie dziwi fakt, że na całym świecie istnieją różne rodzaje masaży. Oto najpopularniejsze typy:

Masaż szwedzki - Jest to jeden z najdelikatniejszych rodzajów masażu, dzięki czemu doskonale sprawdza się u osób początkujących, wrażliwych na dotyk oraz z niską tolerancją na ból. Ponieważ jest to masaż całego ciała, przygotuj się na rozebranie się podczas wykonywania masażu szwedzkiego. 

Masaż gorącymi kamieniami - Być może należysz do osób, które nie czują się komfortowo, gdy ręce innej osoby spoczywają na Twoim ciele i Cię ugniatają, a właściwie całe Twoje ciało. Jeżeli tak jest, to czy istnieje jakiś inny rodzaj - równie skuteczny - masażu? Oczywiście, że istnieje - odpowiedź na nasze pytanie brzmi: TAK.  Tym osobom zdecydowanie zalecamy wypróbowanie masażu gorącymi kamieniami. To niezwykle dobry i relaksujący masaż całego ciała. Poza tym, masaż gorącymi kamieniami jest równie delikatny jak masaż szwedzki, ale nie mniej skuteczny. Jest to jednak również masaż całego ciała, co oznacza, że ​​będzie wymagał rozebrania się, aby w pełni cieszyć się jego zaletami. Dla tych, którzy nie czują się komfortowo w upale, z przyjemnością dowiesz się, że można również używać zimnych kamieni.

Masaż aromaterapeutyczny - Jak wspomniano powyżej, masaż przeznaczony jest nie tylko dla tych, którzy wymagają fizjoterapii. Może również pomóc tym, którzy potrzebują uzdrowienia emocjonalnego. Jeśli jesteś zmęczony lub po prostu wyczerpany emocjonalnie, polecamy masaż aromaterapeutyczny. Zasadniczo masaż aromaterapeutyczny to taki masaż szwedzki, ale z dodatkiem olejków eterycznych. W zależności od potrzeb i upodobań można stosować różne rodzaje olejków. Sugerujemy na początek wybrać taki, który już znasz i jest dla Ciebie przyjemny - a więc relaksujący sam w sobie, kiedy go wdychasz. 

Głęboki masaż tkanek - Gotowy na następny poziom? Czy twoje mięśnie są tak skręcone i obolałe, że tylko silna tabletka na ból może pomóc Ci oderwać się od tego bólu? Być może lepszy rozwiązaniem będzie głęboki masaż tkanek mięśnia. Pytanie czy jesteś na to gotowy - na głęboki masaż tkanek? Pamiętaj jednak, że ostrzegamy Cię już teraz przed jego mocą. Ten masaż wymaga głębokiego ucisku, który dla niektórych może być zbyt bolesny, aż do tego stopnia, że w pewnym momencie (albo i już na początku) będzie wręcz nie do zniesienia.

Masaż sportowy - Leczysz pewną kontuzję? Niezależnie od tego, czy doznałeś jej podczas uprawiania sportu, czy po prostu potrzebujesz bardziej skoncentrowanego masażu, to właśnie tego rodzaju masażu powinieneś szukać. Mówimy „szukaj”, ponieważ nie wszystkie uzdrowiska i centra masażu oferują masaż sportowy. Zalecamy również wykonanie tego typu masażu przez certyfikowanych masażystów, aby uniknąć dalszych kontuzji. 


Do pielęgnacji i masażu ciała - różne typy urządzeń do masażu

Opisaliśmy przynajmniej część dostępnych masażów, ponieważ nie jest to miejsce i czas na wypisywanie ich wszystkich. W końcu naszym głównym celem jest skupienie się bardziej na urządzeniach do masażu, o których będziemy pisać dalej. Chociaż wszyscy wiemy, że nic nie przebije prawdziwej oferty masażystów i punktów fizjoterapii, rozsądnie jest zainwestować we własne urządzenie do masażu, aby mieć pewność, że można wykonywać szybkie masaże i uwolnić się od bólu nawet w zaciszu własnego domu. Ogólnie rzecz biorąc, urządzenia do masażu można podzielić na dwie kategorie: ręczne i elektryczne. Ręczne masażery to jak sama nazwa wskazuje ręczne narzędzia, zwykle wykonane z drewna lub metalu z ruchomymi lub stałymi częściami, które są zaprojektowane tak, aby przekraczały punkty nacisku i zapewniały ulgę w czasie, gdy przeżywamy ból - obyśmy nie zwijali się z bólu. Jednym z najpopularniejszych ręcznych masażerów jest drewniany wałek, który jest dostępny w różnych rozmiarach, przeznaczonych do różnych części ciała. Na przykład małe drewniane wałki są przeznaczone do stosowania na twarzy w celu odciążenia i stymulacji mięśni twarzy, aby uzyskać gładszą i napiętą skórę.

Istnieją jednak urządzenia, które większość zadań masażysty wykonają same, za nas - są to oczywiście masażery elektryczne. Zamiast obsługi ręcznej tego typu urządzenie do masażu wykorzystuje energię elektryczną. Zwykle są dostarczane z wymiennymi lub ładowalnymi bateriami/akumulatorami. Ta kategoria masażu może być dalej podzielona przez ich mechanizm masujący lub docelowy obszar ciała, na którym są używane. Na przykład - masażer głowy i skóry głowy, masażer szyi i ramion, masażer pleców, masażer nóg i łydek, masażer do stóp, ręczny masażer oraz pistolet do masażu perkusyjnego. Masażery elektryczne również różnią się znacznie pod względem wielkości, ale niezależnie od tego jedno jest pewne: posiadanie urządzenia do masażu w domu sprawia, że ​​wygodnie jest zapewnić Tobie i Twojej rodzinie poczucie ulgi w razie, gdy zajdzie taka potrzeba. Osobiście wolimy masażery elektryczne, ponieważ nie musisz używać siły, co czasami może być niesamowicie trudne, jeśli odczuwasz ból - po prostu urządzenie robi to za nas. 


Do pielęgnacji i masażu ciała - różne typy masażerów elektrycznych

Podobnie jak w przypadku większości urządzeń, również masażery elektryczne występują w wielu formach, z których każda jest przeznaczona do wykonywania masażu odpowiedniego dla określonego stanu. Oto kilka opcji, które prawdopodobnie znajdziesz w naszym internetowym sklepie - a jeśli nie znajdziesz, to spytaj / zadzwoń,  a może uda nam się sprowadzić odpowiedni sprzęt lub model specjalnie dla Ciebie. Może na początek co powiecie o podgrzewanych masażerach elektrycznych?

Podgrzewane masażery elektryczne - To urządzenia wykorzystujące ciepło do ukojenia zmęczonych mięśni. Działają jak zwykły elektryczny gorący kompres, ale jedną znaczącą różnicą jest fakt, że ten typ nadal jest masażerem, a zatem ma ruchome lub wibrujące części.

Wibrujące masażery elektryczne - Chociaż jesteśmy już w temacie wibracji, niektóre masażery elektryczne nie używają ciepła, a zamiast tego wibrują. W tych elektrycznych masażerach podoba nam się to, że oferują różne opcje impulsów lub wibracji, które łagodzą różne poziomy bólu i odpowiadają różnym potrzebom i preferencjom.

Masażery elektryczne na podczerwień - Urządzenia do masażu na podczerwień są podobne do podgrzewanych masażerów elektrycznych. Jednak zamiast korzystać ze zwykłego ciepła wytwarzanego przez energię elektryczną, ciepło, którym będziesz się cieszyć z tego typu urządzeń, pochodzi z technologii podczerwieni. Jeśli naprawdę chcesz wiedzieć jak działa podczerwień, to najprościej rzecz ujmując jest to po prostu światło, które może wytwarzać ciepło, a ze względu na swoją naturę może lepiej wnikać w obszary docelowe w porównaniu ze standardowym masażerem elektrycznym. Może nawet wpłynąć na lepsze krążenie krwi lub zredukować cellulit - o ile taki mamy drogie Panie.


Do pielęgnacji i masażu ciała - sposób użycia masażerów elektrycznych

Teraz, oprócz różnych opcji, o których wspomnieliśmy powyżej, masażery elektryczne można również podzielić na kategorie według sposobu ich użycia, takich jak te poniżej:

Ręczne masażery elektryczne - to urządzenia, którymi można sterować za pomocą jakiegoś pilota, albo po prostu można nimi sterować za pomocą własnych rąk. Większość z nich ma postać różdżek z różnymi załącznikami, które możesz wymieniać w zależności od potrzeb i nastroju. Chociaż niektóre ręczne masażery są zaprojektowane tak, aby można je było przypiąć do dłoni, co można również sklasyfikować jako „nadające się do noszenia” - jeśli naprawdę się nad tym zastanowić.

Urządzenia do noszenia - tzw. urządzenia “wearables” to elektryczne masażery, które możesz nosić. Występują w różnych formach, ale najpopularniejszym jest pas do masażu. Jednak tylko słowo przestrogi. Nigdy nie zakładaj go z zamiarem drzemki. Nie śpij z włączonym żadnym rodzajem masażu, szczególnie z urządzeniami wytwarzającymi ciepło. Ma to na celu uniknięcie niepożądanych obrażeń czy powstałych w ten sposób kontuzji. 

Wreszcie istnieją masażery elektryczne, na których można stanąć, położyć się i oczywiście usiąść. Najpopularniejszy jest elektryczny fotel do masażu, na którym można leżeć kilka minut lub do momentu ustąpienia bólu. Jak widzisz istnieje naprawdę wiele różnych urządzeń przeznaczonych do masażu elektrycznego w domu. Wybór jest ogromny, nie sądzisz? Wyzwaniem jest teraz odpowiedni wybór urządzenia dla siebie - chyba najlepszym rozwiązaniem jest zakup urządzenia jak najbardziej uniwersalnego. 


Do pielęgnacji i masażu ciała - który masażer powinieneś wybrać?

Istnieje wiele różnych czynników, które należy wziąć pod uwagę, decydując, jaki rodzaj masażu wybrać. Powinieneś pomyśleć o swoim obszarze docelowym, dostępnym czasie masażu i oczywiście o swoim budżecie. Przed podjęciem decyzji zadaj sobie pytanie: czy będziesz w stanie dotrzeć do dolnej części pleców - np. za pomocą ręcznego wibrującego masażera? A może zamiast tego lepiej zaopatrzyć się w wibrującą poduszkę masującą, którą można nałożyć na swoje biurowe krzesło? Czy masz czas, aby regularnie fundować sobie sesję masażu? A może wolisz coś, co możesz nosić podczas pracy lub wykonywania obowiązków domowych? I na końcu, czy naprawdę możesz sobie pozwolić na odchylany fotel do masażu, czy też Twój budżet ogranicza Cię na razie do wyboru mniejszego urządzenia?

Po ustaleniu odpowiedzi na te pytania następną mądrą rzeczą jest sprawdzenie referencji i recenzji online. Każdy masażer działa inaczej, a w niektórych przypadkach, te „cudowne” lub „przełomowe” masażery w ogóle nie działają. Strzeżony zawsze ubezpieczony, a więc lepiej jest być po bezpieczniejszej stronie, przeprowadzając wcześniej wnikliwe badania. Po wielu godzinach badań i sprawdzania urządzeń, chcemy przedstawić Ci możliwie najlepsze opcje, tudzież masażery do głowy i skóry głowy, szyi i ramion, nóg i łydek, masażer do stóp Shiatsu, ręczny masażer, pistolet do masażu perkusyjnego, czy masażery do stóp dla neuropatii. Sprawdziliśmy także najlepsze fotele/krzesła do masażu, poduszki do masażu, czy zwykłe masażery pleców. Po przeczytaniu naszej opinii z pewnością będziesz bliżej decyzji zakupu odpowiedniego dla siebie masażera elektrycznego. Ponieważ w następnej części tekstu chcemy nauczyć Cię jak go poprawnie używać i konserwować.


Do pielęgnacji i masażu ciała - użytkowanie i konserwacja masażerów elektrycznych

Więc jaki rodzaj masażu elektrycznego wybrałeś? Czy już go wypróbowałeś? W porządku, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to zaraz powiemy Ci jak go uruchomić i zacząć o niego dbać, by działał możliwie jak najdłużej. W tym rozdziale przedstawimy przewodnik krok po kroku dotyczący bezpiecznego korzystania z masażu elektrycznego, związanych z nim zagrożeń, a następnie, jak dbać o masażer, aby móc z niego korzystać przez długi czas. Jak bezpiecznie korzystać z elektrycznego masażu? Zacznijmy korzystać z nowego urządzenia do masażu. Wyjmij go z opakowania i wykonaj poniższe czynności:

Krok 1: Przeczytaj wcześniej instrukcję. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest przeczytanie instrukcji obsługi dostarczonej z urządzeniem. Zapewni to pełną listę ustawień i funkcji masażu, które są ważne, aby wiedzieć, jeśli chcesz w pełni wykorzystać swoje urządzenie. Będzie również zawierała informacje o środkach ostrożności, jakie trzeba zachować korzystając z masażera (prosto od producenta). Ponieważ ta informacja jest skierowana do ogółu konsumentów, nie będziemy mogli podzielić się z Tobą szczegółami Twojego urządzenia, zwłaszcza że istnieją setki różnych urządzeń przeznaczonych do masażu. Z drugiej strony jest to powód, dla którego zdecydowanie zalecamy przeczytanie instrukcji.

Krok 2: Nie podłączaj jeszcze urządzenia. Przed podłączeniem lub włączeniem urządzenia warto najpierw zapoznać się z jego funkcjami. Czy Twój masażer wymaga ładowania? Czy trzeba go mieć podłączonego przez całą sesję? Czy może musisz czekać, aż urządzenie się nagrzeje? Gdy już znasz odpowiedzi na te pytania, możesz przejść do następnego kroku. Następnie zidentyfikuj problematyczny obszar. Teraz, gdy już poznałeś urządzenie, przyszedł czas na poznanie swojego ciała. Gdzie planujesz używać swojego urządzenia i jak długo możesz je tam stosować?

Krok 3: Włącz urządzenie i użyj najniższego ustawienia. Rozumiemy, że prawdopodobnie potrzebujesz średniego lub wyższego ustawienia w zależności od bólu, którego doświadczasz, lub poziomu ulgi, do której dążysz. Jednak pozwól swojemu ciału stopniowo przyzwyczaić się do nowego doznania. Rozgrzej mięśnie, a później, przed zakończeniem sesji, pozwól im ostygnąć.

Krok 4: Kontynuuj swoją sesję. Zwiększ odpowiednio ustawienia urządzenia, aby dostosować je do swoich potrzeb i preferencji. Poczekaj, aż urządzenie ostygnie przed jego schowaniem do opakowania/pudełka. Jeśli masz elektryczny masażer, który się nagrzewa, poczekaj, aż ostygnie. W przeciwnym razie możesz umieścić go z powrotem w magazynie. Większość masażerów elektrycznych ma własne torby do przechowywania. Jeśli nie, możesz skorzystać z płóciennej torby lub innej alternatywy. Upewnij się tylko, że ochroni Twój masażer przed kurzem, gdy nie jest używany.

Konserwacja urządzenia 

Pamiętaj, że istnieje ryzyko związane z używaniem elektrycznych masażerów - oco musisz wiedzieć. Masażery elektryczne są świetne, ale podobnie jak inne gadżety i przyrządy medyczne, niewłaściwe użytkowanie z pewnością mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, jak i życia. Na przykład masażer może uszkodzić tętnice. Skóra wokół szyi jest cienka i delikatna. Dlatego zalecamy omijania tej części ciała, bez względu na to, jak delikatny jest w swoim działaniu masażer. Najgorsze, co może się zdarzyć, to to, że może spowodować udar niedokrwienny.

Po drugie może spowodować porażenie prądem. Ponieważ urządzenie do masażu wykorzystuje energię elektryczną, zawsze sprawdzaj jego przewody pod kątem małych rozdarć i odsłoniętych elementów przed i po użyciu. Nigdy też nie używaj go mokrymi rękami, na wilgotnej skórze, a przede wszystkim, gdy jesteś zanurzony w wannie lub basenie.Zdarza się, że masażer nie działa w przypadku leczenia Twojego problemu, bólu lub schorzenia i nie przynosi Ci ulgi.  W końcu nie każdy ból wymaga masażu. Potrzeba profesjonalnego lub certyfikowanego terapeuty, aby to ustalić. Niektóre urazy wymagają większej uwagi, a inne wymagają zimnego okładu. Dlatego zalecamy skonsultowanie się z lekarzem lub fizjoterapeutą przed użyciem masażu elektrycznego w miejscach, w których odczuwasz przewlekły lub silny ból. Na koniec pamiętaj, aby używać swojego elektrycznego masażera w sposób odpowiedzialny iz umiarem. Pamiętając o wskazówkach, którymi się z Tobą podzieliliśmy, jesteśmy pewni, że będziesz mógł cieszyć się wygodą i pomocą, jaką może zapewnić takie elektryczne urządzenie.  Stosowany mądrze, naprawdę może służyć jako tańszy zamiennik domowych usług masażu. Możesz nawet wyciągnąć z niego więcej, jeśli zadbasz o swoje urządzenie do masażu, ponieważ będziesz mógł go używać dłużej.

Zgodnie z obietnicą, oto kilka pomocnych wskazówek, jak dbać o swój masażer. Większość masażerów elektrycznych nie potrzebuje już dodatkowego nacisku i siły z Twojej strony. Po prostu przyłóż go na wybranym obszarze i pozwól mu działać bez użycia dodatkowej siły. Zwróć uwagę, jak długo trwa każda sugerowana sesja. Większość masażystów zaleca sesje od 5 do 10 minut. Nie przekraczaj podanego czasu trwania. Jest to również powód, dla którego należy wcześniej przeczytać instrukcję obsługi. Nie owijaj przewodu wokół urządzenia. Zwiń przewód i zabezpiecz go opaską do drutu. Zapobiegnie to strzępieniu się przewodu, co zwykle prowadzi do uszkodzenia przewodów i odsłoniętych przewodów. Nie szarp też za przewody i przewody urządzenia. Podczas odłączania przytrzymaj wtyczkę i wyciągnij ją. Podczas przenoszenia bez etui trzymaj urządzenie za jego “ciało”, a nie za przewód.Zawsze przechowuj urządzenie do masażu w opakowaniu - gdy nie jest używane. Na koniec przechowuj urządzenie w bezpiecznym i suchym miejscu. Trzymaj go poza zasięgiem dzieci! Mając na uwadze te wskazówki, jesteśmy pewni, że Ty i Twój elektryczny masażer będziecie cieszyć się wieloma odmładzającymi sesjami domowego spa.