Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Producenci:

ALL IN ONE

Znaleziono 7 towarów.

Lista 1-100 z 7 towarów
Aktywne filtry

Komputery All-In-One

Komputery All-In-One (AIO) oferują podobne, jak nie lepsze, wrażenia z użytkowania jak komputery stacjonarne, a przy tym wymagają zdecydowanie mniej miejsca na biurku. Komputery te są dobrym rozwiązaniem zarówno do pracy w biurze, jak i normalnego użytkowania w domu. W porównaniu do komputerów stacjonarnych wyglądają schludniej, estetyczniej i nowocześniej (opływowe kształty). Komputery AIO dostępne są w przeróżnych konfiguracjach - od procesorów Intel i AMD, po różne rodzaje i ilości pamięci RAM, dysku twardego, a na rozmiarze ekranu kończąc (dostępne są ekrany bezdotykowe, jak i dotykowe). Pracownik biurowy, projektant, fotograf, programista, gracz, a nawet cała rodzina - każdy znajdzie odpowiednią konfigurację sprzętu do własnych zastosowań i celu w jakim będzie użytkowany komputer AIO.

All-In-One = Wszystko w jednym

Komputery typu All-In-One (AIO) są obecnie bardzo popularne wśród osób, które nie oczekują zbyt wiele mocy od komputera, a jedynie chcą, by wystarczył im do typowych zadań zwykłego użytkownika - czytania książek, oglądania filmów i zdjęć, przeglądania stron internetowych, pisania e-maili, wykonywania prac biurowych, tworzenia prezentacji, edycji zdjęć lub filmów, a nawet grania w mniej wymagające pozycje gier. Być może kiedyś komputery AIO faktycznie były kojarzone z słabszymi podzespołami, porównywalnymi raczej z nootebokiem, aniżeli z laptopem czy komputerem stacjonarnym. Te czasy można puścić w niepamięć, ponieważ dzisiejsze komputer All-In-One mogą pochwalić się podobnymi, jak nie takimi samymi parametrami jak tzw. “blaszaki”. Czym jednak wyróżniają się komputery All-In-One od innych urządzeń?

Chyba najbardziej zauważalną różnicą jest estetyka i ilość wymaganego miejsca na biurku. Komputery te zajmują naprawdę niewiele miejsca, ponieważ całość - wszystkie podzespoły - kryją się w eleganckiej i smukłej obudowie monitora. Można więc powiedzieć, że to monitor jest komputerem AIO. Do tego klawiatura i myszka (często bezprzewodowa) i wszystko prezentuje się naprawdę nowocześnie, zachowując przy swoich rozmiarach naprawdę mocne komponenty wewnątrz obudowy monitora. Jeżeli nie posiadasz zbyt wiele miejsca w domu, nie chcesz oglądać wielkiej skrzyni pod swoim biurkiem, cenisz wygląd i estetykę oraz nowoczesny styl, to AIO jest tym czego szukasz. Komputer All-In-One będzie prezentować się świetnie w każdym zakątku domu - w kuchni, pokoju, na biurku. Idealnie dopasuje się do nowoczesnego wnętrza, będąc jednym z wielu elementów wystroju. Zdziwisz się, jakie wrażenie może zrobić ten rodzinny komputer na Tobie oraz gościach.

Oszczędność miejsca

Komputery All-In-One to zdecydowana oszczędność miejsca, ponieważ w przeciwieństwie do zwykłych komputerów stacjonarnych, urządzenia AIO nie mają “blaszanej skrzynki” - zwykle umieszczanej pod biurkiem komputera. W obudowie monitora zawarte są wszystkie podzespoły potrzebne do funkcjonowania jako typowy komputer. Zazwyczaj jedynymi elementami zewnętrznymi dostarczanymi wraz z komputerem jest klawiatura i mysz. Komputery All-In-One są już dostępne na rynku od jakiś kilku lat. Wcześniejsze, starsze modele z pewnością były słabsze pod względem wydajności od dostępnych w tamtym czasie komputerów stacjonarnych, a nawet laptopów. Poza tym, były dużo grubsze (monitor potrzebował wewnątrz sporo miejsca by pomieścić wszystkie komponenty). 

Obecne projekty komputerów AIO są zdecydowanie nowocześniejsze i cieńsze, dzięki czemu nadają się nawet do bardzo małych biur i mieszkań. Wyglądają też niezwykle estetycznie, dzięki czemu mogą pełnić pełnoprawne elementy wystroju i niejako dopełniać go w całości. W większości przypadku do zestawu dołączona jest klawiatura i mysz bezprzewodowa, co tylko uzupełnia elegancki wygląd urządzenia oraz niweluje efekt zagracenia przestrzeni. 

Przekątna ekranu = rozmiar komputera

A co byś powiedział na to, że przekątna ekranu monitora równa się rozmiarowi całego komputera? To właśnie chcemy ciągle podkreślać - monitor to komputer, komputer to monitor. Komputery All-In-One, będące tak naprawdę urządzeniami wielofunkcyjnymi, są dostępne z ekranami o przekątnej od 15 cali do ponad 27 cali. Jeżeli więc zastanawiasz się nad tym, że dużo lepszym wyjściem byłoby mieć większy ekran, ale nie chcesz kupować go jako oddzielnego elementu dla swojego starego laptopa lub bardziej tradycyjnego komputera stacjonarnego, dobrym rozwiązaniem jest nabycie komputera All-In-One. Co ciekawe ekrany tych komputerów dostępne są w opcji dotykowej, jak i bezdotykowej. Pomyśl, co jesteś w stanie zrobić mając dotykowy ekran? 

Obsługa 27-calowego ekranu przez dotyk jest prosta i przyjemna. Kupując go jako podstawowy komputer rodzinny, pozwoliłbyś rozwijać dzieciom pasje np. plastyczne, dzięki dostępnym programom graficznym i funkcji dotyku. Odręcznie pisane notatki biurowe? Korzystanie z oprogramowania do edycji i obróbki zdjęć? Dzięki dużemu, wygodnemu i dotykowemu ekranowi, możemy zrobić znacznie więcej niż nam się wydaje! Zwłaszcza, gdy chodzi o nasze kreatywne podejście w pracy lub w trakcie zabawy.

Poza tym, im większy ekran tym większa wygoda i łatwiejsza obsługa podczas pracy. Nie zapominajmy także o większych wrażeniach podczas grania czy oglądania w wysokiej rozdzielczości filmów. Ponadto duży ekran może być przydatny podczas różnego rodzaju prezentacji w pracy i w domu.


Komputery All-In-One - AIO jako efektywne rozwiązanie dla biznesu?

Korzystanie z komputerów typu “wszystko w jednym”, tak jak komputerów stacjonarnych, może być korzystnym rozwiązaniem dla firm i biznesu. Przede wszystkim taki komputer nie ustępuje możliwościami innym urządzeniom, a wygląda przy tym bardziej estetycznie, tworząc tym samym wizerunek firmy bardziej innowacyjnej, służąc lepiej nowoczesnym projektom.

Komputery AIO bez problemu są w stanie uruchomić standardowe oprogramowanie biurowe, a także kompatybilne specjalistyczne oprogramowanie biznesowe. Używając odpowiednich portów i funkcji, AIO można połączyć ze sobą szeregowo lub za pomocą serwera. Można więc zdalnie kontrolować wszystkie komputery, a także każde oprogramowanie.
Zachowaj porządek i stwórz przestrzeń roboczą wokół komputera, dodając zewnętrzne dyski twarde, projektory i głośniki. Chociaż komputery typu All-In-One nie są tak przenośne jak laptopy, nadal są znacznie łatwiejsze i lżejsze do przenoszenia niż zwykłe komputery stacjonarne. Ułatwia to pracę, gdy trzeba zmienić aranżację elastycznej powierzchni biurowej lub przy przeprowadzce do nowego lokalu.

Potężna wydajność

Wybór komputera, to wybór na lata. Warto o tym pamiętać przymierzając się do zakupu jednego z nich. Komputery typu All-In-One są nieco podobne do laptopów w kwestii późniejszej modernizacji podzespołów. Bo o ile jesteśmy w stanie ująć, dodać lub wymienić pamięć RAM zgodnie z tym jakie będą nasze wymagania i cel w jakim ma służyć nam sprzęt, o tyle nie jesteśmy w stanie zrobić nic z wymianą procesora lub karty graficznej - akurat w przypadku karty graficznej zawsze możemy skorzystać z modelu zewnętrznego, poszerzając wydajność w grach wideo. Tradycyjnie, oprócz pamięci RAM możemy wymienić także i dysk twardy, ale nic ponad to jeżeli nie jesteś specjalistą od rozkręcania i skręcania sprzętu, czy zwyczajnym majsterkowiczem.

Dla wymagających użytkowników dostępne są komputery z procesorem ósmej generacji i nowszej. Dzięki nim będziesz w stanie wykonać wiele zadań jednocześnie. Korzystanie z wielu zasobożernych programów jednocześnie wymaga naprawdę dobrej jednostki sterującej, ale to właśnie dzięki niej, można zrobić tak wiele, w krótszym czasie. Wielozadaniowość to wiele korzyści, także finansowych - szybciej wykonana praca, to więcej projektów, a więcej projektów to większe pieniądze.

Model na każdą kieszeń

Kupując model z pamięcią do 48 GB pamięcią RAM i procesorem Intel Core i7 lub AMD Ryzen 7 jesteś w stanie zrobić naprawdę dużo, włącznie z graniem w najnowsze tytuły na możliwie najwyższych detalach graficznych. W przypadku, gdy komputer będzie służy ci wyłącznie do prostych prac biurowych, oglądania filmów, przerabiania zdjęć, grania w gry z obniżonymi detalami grafiki (czasem do minimum), przeglądania internetu itp., to zdecydowanie bardziej odpowiednie będą jednostki z Intel Core i3, AMD Ryzen 3 i APU AMD serii A. 

A coś po środku? Jasne, że i tu coś się znajdzie. Na przykład jednostki z Intel Core i5 i AMD Ryzen 5. A na koniec warto pamiętać, że komputery nowszej generacji będą działać szybciej niż starsze generacje, nawet przy mniejszej mocy obliczeniowej. Szybsze komputery mają również więcej pamięci. Należy o tym pamiętać przy wyborze komputera.