Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Tunery TV

Znaleziono 0 towarów.

Lista 1-100 z 0 towarów
Aktywne filtry

Tunery TV

Aby cieszyć się wysokiej rozdzielczości telewizja na ekranie swojego komputera, musisz zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości tuner telewizyjny. Urządzenia te są dostępne w różnych modelach, a każdy z modeli jest dostosowany do odpowiednich potrzeb danego użytkownika - np. użytkownik chcący cieszyć się z jakości Full HD, wybierze model, który taką możliwość oferuje, jednak musi pamiętać o tym, że będzie go to kosztowało więcej pieniędzy. Tunery telewizyjne można podzielić na wewnetrzne lub zewnetrzne. Wewnętrzne instaluje się najczęściej w wolnym slocie PCI lub  PCI-Express, a z kolei tunery zewnętrzne podłącza się pod wolny port USB.

Zdecydowanie najpopularniejsze i właściwie w ogóle dostępne na rynku to tunery telewizyjne zewnętrzne. Dlaczego? Poniewaz można je z latwoscia podlaczyc pod port USB w komputerze lub laptopie.Niektóre modele pozwalają na bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe multimediów w jakości HD(bezprzewodowe nadajniki HDMI), a dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu, cyfrowe rejestratory wideo pozwalają na nagrywanie i przechowywanie ulubionych programów telewizyjnych, które możemy odtworzyć w dowolnym czasie i miejscu (nagrany plik wideo możemy przesłać na dowolne urządzenie np. jak tablet lub smartfon).

Zarówno karty graficzne, jak i tunery telewizyjne są często wyposażone w porty do jednoczesnego wyświetlania przechwyconych i nagranych multimediów na wielu ekranach - w zależności od modelu i dodatkowym okablowaniem można też tego dokonać za pośrednictwem systemu operacyjnego.

Oglądaj telewizje nie tylko na ekranie swojego komputera

Zewnętrzne tunery telewizyjne umożliwiają oglądanie ulubionych programów TV na wielu urządzeniach jednocześnie. Być może już teraz, po przeczytaniu tego tekstu, masz ochotę wziąść nożyczki i obciąć kabel telewizyjny i zrezygnować z telewizji kablowej na rzecz tunera telewizyjnego. byłoby to niezwykle korzystne z punktu widzenia finansowego - brak opłat za abonament, ktory miesiac w miesiac pobiera od was telewizja kablowa - poniewaz podlaczenie tunera telewizyjnego do sieci domowej (routera) uzyskamy dostęp do wielu programów telewizyjnych na roznych urzadzeniach (telewizory typu SMART, tablety, komputery PC, laptopy czy smartfony), korzystających z tego samego połączenia Wi-Fi w obrębie całego domu.

Prostoty w obsłudze

Sama instalacja, konfiguracja, a następnie udostępnienie strumienia multimedialnego jest niezwykle proste. Aby zwiększyć zasięg i dostęp do większej ilości kanałów telewizji cyfrowej, warto zaopatrzyć się w antenę. Większość modeli tunerów telewizyjnych posiada już w zestawie odpowiednia antena do odbioru sygnału cyfrowego. Jednak w niektórych przypadkach może być ona zbyt słaba, by odbierać wszystkie kanały darmowej telewizji cyfrowej. W takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w mocniejsza, a często i większą antenę. Jest to niezwykle tanie akcesorium, dostępne w naszym sklepie, a jednocześnie bardzo przydatnym.

Wygoda

Kompaktowe tunery telewizyjne oferują jakość wyświetlanego obrazu w formacie zarówno SD, jak i HD. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom są niezwykle mobilne. Tunery telewizyjne dzięki swojej elastyczności, zapewniają pewnego rodzaju wygodę, ponieważ są kompatybilne i zgodne z szeroką gamą akcesoriów telewizyjnych, które być może już posiadamy lub chcemy dopiero nabyć. 

Ciesz się luksusem wstrzymywania, przewijania do przodu, przewijania do tyłu i odtwarzania telewizji na żywo dzięki dołączonym w zestawie pilota do sterowania - wygląda on tak samo lub podobnie, jak pilot do naszego telewizora. Dzięki pilotowi możemy wygodnie sterować naszym tunerem z pozycji kanapy - tak jak ma to miejsce w przypadku odbiornika TV.

Funkcjonalność
 
Niektóre z modeli posiadają wbudowany dysk twardy o dużej pojemności, służący do nagrywania telewizji na żywo. Do nagrywania ulubionych programów telewizyjnych posłużyć nam może także dysk twardy naszego komputera - dzięki darmowemu oprogramowaniu dostarczonego przez producenta lub programów firm trzecich. Chyba jedną z ciekawszych funkcji tunera TV jest hybrydowy dostęp do telewizji analogowej, cyfrowej, jak i szyfrowanej. Inną z kolei równie ciekawa funkcją jest mozliwosc oglądania jednego kanału telewizyjnego, a nagrywaniu drugiego w tym samym czasie. 

Niektóre modele są wyposażone w intuicyjny interfejs użytkownika zapewniając szybki dostęp do najważniejszych funkcji i poleceń. Inne z kolei oferują funkcję “obraz w obrazie”, umożliwiając oglądanie telewizji podczas korzystania z komputera - na podzielonym ekranie. Możesz także z dużym wyprzedzeniem zaplanować nagrywanie ulubionych programów telewizyjnych i przechowywać je na dysku twardym swojego komputera.