Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Producenci:

Tablice interaktywne

Znaleziono 4 towarów.

Lista 1-100 z 4 towarów
Aktywne filtry

Tablice interaktywne

Interaktywne tablice mogą być świetnym rozwiązaniem do prezentacji własnych pomysłów, w wielkich salach konferencyjnych lub przedstawianiu bieżących wyników sprzedaży. Pozwala wprowadzić powiew świeżości i nieco innowacyjności podczas typowej prezentacji z projekcji slajdów z komputera, smartfona lub komputera - przyda się do tego i dobry, ale kompaktowy projektor. Niemniej tego rodzaju tablica świetnie sprawdzi się także w warunkach szkolnych, sprawiając, że nauka i prowadzone przez nauczyciela /profesora lekcje /zajęcia będą dużo bardziej ciekawsze i co tu ukrywać - nowocześniejsze. 

Zacznijmy może od pytania - czym jest tablica interaktywna? Ciekawe w tym wszystkim jest to, jak dużo liczba osób nie zna odpowiedzi na to pytanie. Wiele osób uważa, że ​​sam projektor to tablica interaktywna. Jednak projektor jest samodzielną maszyną, a jego zadaniem jest wyświetlanie na tablicy wszystkiego, co znajduje się na ekranie komputera. Część interaktywna tablicy może być nieco zagmatwana, ponieważ może wystąpić na kilka różnych sposobów. W większości przypadków ta “interaktywność” jest wbudowana w samą tablicę. Na przykład płyty Promethean mają na swojej powierzchni miedzianą siatkę. Za powierzchnią jest dużo przewodów i obwodów elektrycznych, które powodują, że można wchodzić z nią w interakcje. Niektóre tablice mają inne sposoby umieszczanie swoistej “interaktywności” w samej tylko tablicy.


Tablice interaktywne - ciekawostka czy tablica, która już niebawem zagości we wszystkich szkołach?

Chyba większość z nas zgodzi się z tym, że już dawno minęły czasy, kiedy prawdziwą ekscytacją był wybór koloru kredy do kupienia na tablicę w klasie szkolnej. Obecnie szkoły, często dofinansowane przez państwo, inwestują w coraz to lepsze nowinki techniczne, jak choćby szkolne tablety, na których znajdują się wszystkie książki, plany lekcyjne, zadania i ćwiczenia. O ile nie jest to jeszcze codzienność w szkołach na całym świecie, tym bardziej w Polsce, to jednak na tablicę w pełni interaktywną mogą pozwolić już sobie praktycznie wszyscy - a co więcej, to zakup na lata. Tablica, jak sama nazwa wskazuje daje w pewnym sensie pewien stopień interakcji, dzieci moga brać czynny udział w tym co na niej widać i co ciekawe, chętnie to robią. Badania pokazują, że w szkołach, gdzie zainstalowano tablice interaktywne łatwiej jest przykuć uwagę dzieci, a te łatwiej i szybciej uczą się - co jest korzystne nie tylko dla szkoły, nauczyciela, rodziców, czy państwa, ale przede wszystkim samych dzieci lub młodzieży. Nadchodzi nowa era, w której tablice interaktywne i systemy projekcyjne stały się bardzo powszechne i znajdują coraz to większe zainteresowanie dyrekcji całych szkół w Polsce. Trzeba przyznać, że postępująca rewolucja technologiczna przenosi naukę na zupełnie nowy poziom.W tym artykule omówimy naszym zdaniem najważniejsze wskazówki dotyczące zakupu najlepszych paneli interaktywnych do szkoły.

 Przymierzając się do zakupu interaktywnej tablicy pierwsze na co trzeba zwrócić uwagę to jej rozmiar. W tym przypadku, wybierając współczynnik proporcji tablicy interaktywnej, należy odnieść się do rozmiaru projekcji projektora. Jej rozmiar będzie zależał w dużej mierze od wielkości klasy, w której prowadzone są zajęcia lub w sali, gdzie prowadzisz prezentacje - czy to naukowe, czy biznesowe. W przypadku płaskich, interaktywnych wyświetlaczy LCD wielkość pomieszczenia powinna decydować o wielkości ekranu. Podstawowa zasada jest taka, że ​​ekran powinien być wystarczająco duży, aby uczniowie z tyłu klasy lub uczestnicy będący na sali, mogli z łatwością odczytać 20-punktową czcionkę. Kolejnym ważnym czynnikiem jest rozdzielczość ekranu. Rozdzielczość określa ostrość i przejrzystość dowolnego panelu wizualnego i jest liczbą pikseli (pojedynczych punktów koloru) zawartych na ekranie. Im wyższa rozdzielczość, tym ostrzejszy i wyraźniejszy obraz. Niektóre panele interaktywne są dostępne również w rozdzielczości Ultra High Definition, która jest określana w branży jako 4K (3840×2160 pikseli), na przykład seria IQTouch K, C Pro, seria L itp.


Tablice interaktywne - punkty dotykowe, oprogramowanie oraz instalacja

W każdym ekranie dotykowym ilość punktów dotyku jakie ekran jest w stanie rozróżnić ma znaczenie. Nie inaczej jest w przypadku tablic interaktywnych przeznaczonych dla uczniów w klasie. Na przykład, jeśli interaktywny wyświetlacz z płaskim panelem ma 6 punktów dotykowych, przy wyświetlaczu może znajdować się do 6 uczniów, z których każdy używa pojedynczego punktu dotyku (jednego palca lub rysika). Lub, każdy z trzech uczniów może używać 2 palców do manipulowania i przesuwania obiektów na ekranie. Obecnie wiele standardowych paneli dotykowych LCD ma 10 lub maksymalnie 20 punktów dotyku, takich jak seria IQ Touch K. A co z oprogramowaniem? Skoro kupujesz interaktywny wyświetlacz do nauczania, to wybierz taki, który ma oprogramowanie, które faktycznie umożliwia i angażuje ucznia w uczenie się, a także zapewnia możliwości współpracy, oceny i integracji z nauczaniem mobilnym. Seria IQ Touch K to jedna z możliwych opcji zawierająca przykładowy pakiet z oprogramowaniem pomagającym w nauczaniu - dodajmy, interaktywnym nauczaniu.  

Taki wyświetlacz musisz gdzieś zainstalować. Musisz więc zadbać o miejsce. O dużo miejsc, zapewne w klasie, gdzie zamierzasz prowadzić lekcje. Jeżeli nie wiesz w jaki sposób zamontować panel interaktywny w pomieszczeniu poproś o pomoc personel, tam gdzie kupujesz tablicę. Powinni Ci udostępnić szczegółową instrukcję i służyć radą w jaki sposób zainstalować tablicę. Pamiętaj, by podczas montażu ekranu wziąć pod uwagę fizyczny rozmiar osób, które będa z niego korzystać. Jeśli będa to dzieci to musisz go zamontować poniżej jednego metra. Jeżeli z tablicy będzie korzystać młodzież i osoby dorosłe, to może być zainstalowany na wysokości jednego metra wzwyż. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie montaż elektronicznej regulacji paneli - obniżania ich lub podwyższania, gdy zajdzie taka potrzeba. Wiele przedszkoli lub klas wczesnoszkolnych dobrze wykorzystuje mobilne lub montowane na ścianie elektroniczne wsporniki z regulacją wysokości do swoich paneli interaktywnych. W przypadku szkół starszych, uczelni wyższych i obiektów szkoleniowych, ogólnie dopuszczalny jest stały wspornik ścienny. 


Tablice interaktywne - szukaj, a znajdziesz

Poszukiwanie nowej interaktywnej technologii do klasy szkolnej może być niesamowicie zniechęcający. Po pierwsze musisz zadać sobie kilka ważnych pytań i co gorsza, musisz znaleźć na nie wszystkie odpowiedź. Po co? Po to, aby zakup ten był jak najbardziej przemyślany, potrzebny do nauki nie tylko uczniom, ale i ułatwiający pracę nauczycielom. Skąd wiedzieć, co jest odpowiednie dla Twojej szkoły? Jak rozróżniać różne dostępne systemy i rozwiązania? Czy dana tablica będzie łatwa w użyciu - zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów? Jak znaleźć najlepsze rozwiązanie, które dodatkowo nie zrujnuje Twojego budżetu? Oto kilka najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem nowych interaktywnych narzędzi dla swojej szkoły. Czy kupujemy narzędzia, które pomogą nauczycielowi wykonywać jego pracę jeszcze lepiej, czy też koncentrujemy się na narzędziach wyposażających uczniów w nowe umiejętności? Dobrze przemyślany cel może dostarczyć potrzebne wskazówki dla dalszych decyzji dotyczących wyboru i wdrażania nowej technologii w szkołach.
 
Jeśli głównym celem jest wyświetlanie filmów, mniejszy rozmiar ekranu jest bardziej praktyczny - być może nawet nieinteraktywny projektor lub wyświetlacz. Jeśli zamierzonym zastosowaniem jest wyświetlanie obrazów z dużą ilością tekstu, takich jak strony internetowe i slajdy, wystarczy większy wyświetlacz z możliwością interakcji dla jednego użytkownika. Jeśli celem jest, aby jeden lub więcej uczniów współdziałało ze sobą i jednocześnie z treściami instruktażowymi na ekranie, najlepszym rozwiązaniem jest duży rozmiar ekranu - w połączeniu z bardzo elastyczną interaktywną tablicą dotykową. Rozmiar ekranu ma znaczenie. Po wybraniu pakietu technologicznego, kolejną kluczową decyzją jest rozmiar wyświetlacza. Aplikacje klasowe prawie zawsze obejmują wyświetlanie tekstu - i to w pomieszczeniach skąpanych w jasnym świetle słonecznym lub blasku fluorescencyjnego oświetlenia. Jeśli chodzi o zaangażowanie uczniów z niemal każdego miejsca w klasie, rozmiar wyświetlacza ma znaczenie. Większe ekrany zapewniają lepszą widoczność i czytelność, zapewniając każdemu uczniowi maksymalne wykorzystanie treści wyświetlanych na ekranie.Jakość obrazu, rozdzielczość, rozmiar obrazu, jakość dźwięku, właściwy dobór wejść i wyjść audio i wideo - to wszystko są ważne kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze płaskiego monitora do sali lekcyjnej. Jednak przy wyborze interaktywnego płaskiego wyświetlacza należy wziąć pod uwagę dodatkowe kwestie. Trzy są kluczowe: Ilu jednoczesnych uczniów jednodotykowych może pomieścić? Ilu uczniów jednocześnie obsługujących gesty lub podwójnego dotyku może pomieścić? Ilu uczniów jednocześnie korzystających z jednego lub dwóch dotknięć może pomieścić w tej samej płaszczyźnie poziomej?

Angażujące oprogramowanie i aplikacje. Poszukaj oprogramowania, które zapewnia interaktywność zarówno z przodu klasy, jak i na indywidualnych urządzeniach uczniów. Oprogramowanie musi także zapewniać możliwości współpracy, narzędzia oceny i integrować się z uczeniem mobilnym. Pobierz wersję próbną lub bezpłatną, jeśli możesz, i poproś nauczycieli o przetestowanie kompatybilności i łatwości użytkowania - pozwoli to nauczycielom przekonać się, co działa, a co nie.  Zapoznaj się z różnymi opcjami szkoleń, które oferuje dostawca tablicy interaktywnej. Czy jest to tylko podręcznik użytkownika w pudełku, czy też oferują szkolenie, które uczy nie tylko technologii, jak skonfigurować sprzęt, ale także oferuje ludzi - swoistych nauczycieli - dając tym prawdziwym szkolnym nauczycielom możliwość integracji sprzętu z ich programem nauczania w angażujący i skuteczny sposób. Po wstępnym wdrożeniu pracownicy będą musieli skorzystać z narzędzi szkoleniowych i przydatnych wskazówek. Wielu dostawców rozwiązań interaktywnych lub ich partnerów oferuje bezpłatne opcje szkoleń, w tym seminaria internetowe i samouczki wideo na żądanie.