Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Producenci:

Ciśnieniomierze BRAUN

Znaleziono 1 towarów.

Lista 1-100 z 1 towarów
Aktywne filtry

Ciśnieniomierze

Coraz więcej osób zdaje sobie dziś sprawę z tego, jak ważne jest kontrolowanie ciśnienia krwi. Urządzenia służące do monitorowania ciśnienia krwi są teraz dostępne dla każdego (użytku domowego) i to w przystępnej, żeby nie powiedzieć bardzo atrakcyjnej cenie. Tani ciśnieniomierz można już kupić za około 50 złotych - pamiętajmy jednak, że to co tanie, nie zawsze jest dobre, co w szczególności widać w odczytach tańszych i droższych urządzeń. Warto jednak pamiętać, że ciśnieniomierz to tak naprawdę sprzęt medyczny, który może zapewnić Tobie, jak i Twojemu lekarzowi dokładny pomiar ciśnienia krwi. Dzięki temu - z reguły niewielkiemu - urządzeniu możemy zmierzyć ciśnienie krwi, sprawdzić jak reaguje ono na dietę, ćwiczenia fizyczne lub przyjmowane leki. W wielu aptekach można spotkać różnego rodzaju ciśnieniomierze. 

Zazwyczaj są to konstrukcje proste i łatwe w użyciu, ale zważywszy na to ile mają już lat i jak dużo osób korzysta z nich na co dzień, można z całą pewnością stwierdzić, że wyniki tych urządzeń mogą być niedokładne lub zakłamane. Dlatego też warto mieć swój własny egzemplarz w domu, zwłaszcza teraz, gdy jest to możliwe ze względu na niską, atrakcyjną cenę. Mając ciśnieniomierz w domu, możemy wykonywać bardziej dokładne pomiary ciśnienia krwi, w dogodnym dla siebie czasie i miejscu - pominiemy tzw. efekt białego fartucha i otrzymamy bardziej dokładny odczyt. Wysokie ciśnienie krwi może być spowodowane wieloma różnymi czynnikami, takimi jak waga, dieta, czy nawet genetyczna dziedziczność. Jeśli masz podwyższone ciśnienie krwi, posiadanie własnego egzemplarza urządzenia monitorującego ciśnienie krwi jest wręcz obowiązkowe.


Ciśnieniomierze - czym są i jak działają?

Celem niniejszego tekstu jest dostarczenie informacji na temat ciśnieniomierza i sposobu jego używania. Jest to szczególnie ważne, jeśli zamierzasz własnoręcznie monitorować ciśnienie krwi w warunkach domowych. Ciśnieniomierz, jak sama nazwa wskazuje, to urządzenie mierzące ciśnienie krwi - monitoruje niedociśnienie i nadciśnienie krwi w organizmie człowieka. Będąc w gabinecie lekarskim na badaniu nadciśnienia, lekarz zazwyczaj zakłada gumowy mankiet na jedno z twoich ramion, zaciska mankiet (np. na rzepę), aby na bardzo krótki okres czasu odciąć przepływ krwi w ramieniu. Ciśnieniomierz służy w tym czasie jako pompka. Pompuje mankiet, a następnie pokazuje dokładny odczyt poziomu ciśnienia krwi. W ten sposób pokazuje czy ciśnienie krwi jest na normalnym poziomie, czy może występuje nadciśnienie lub niedociśnienie - oba bardzo groźne, a więc trzeba je leczyć. Urządzeniem najczęściej używanym przez lekarzy to sfigmomanometr.

Osobom, które cierpią na nadciśnienie, lekarz może zalecić by te zaopatrzyły się we własne urządzenie do mierzenia ciśnienia krwi, aby mogły regularnie wykonywać własne odczyty, zapisywały je na kartce lub w notesie i tak zarejestrowane dane przekazywały lekarzowi prowadzącemu (często jest to lekarz pierwszego kontaktu, tzw. lekarz rodzinny). Lekarz może w ten sposób ustalić metodę leczenia, zalecić jakieś leki lub zrezygnować z innych, zwłaszcza takich, które mogę mieć wpływ na wyższe lub niższe ciśnienie krwi. Na rynku dostępne są zarówno monitory automatyczne (nazywane również cyfrowymi lub elektronicznymi), jak i ręczne. Jednym z najwygodniejszych typów monitorów do użytku domowego jest zyskujący na popularności cyfrowy sfigmomanometr elektroniczny. Składa się z mankietu na ramię oraz monitora elektrycznego, który pozwala w czasie rzeczywistym zobaczyć odczyt ciśnienia. 

Istnieją również ciśnieniomierze, które można nosić na nadgarstku, jednak warto podkreślić, że tego rodzaju monitory nie dają aż tak dokładnych odczytów, jak te naramienne. Ciśnieniomierze umożliwiają samodzielny pomiar ciśnienia krwi, co w gruncie rzeczy pozwala na większe zaangażowanie osoby we własne zdrowie i opiekę. Daje to wielu pacjentom pewność siebie, a także większe poczucie kontroli nad sytuacją, w której się znaleźli. Ciśnieniomierz jest również doskonałym urządzeniem dla osób, które chcą mieć większą kontrolę nad własnym zdrowiem - badać się częściej niż tylko podczas wizyty u lekarza. Co więcej, robiąc pomiar ciśnienia w gabinecie lekarskim może nastąpić tzw. efekt białego fartucha. Ciśnienie krwi może wtedy wzrosnąć w wyniku zdenerwowania i stresu przed i w trakcie wizyty. Dlatego to właśnie taki domowy monitor pozwoli ci uzyskać bardziej dokładny odczyt, zwłaszcza gdy jesteś odprężona lub odprężony we własnym domu. 

Jednostki ciśnienia krwi przeznaczone do monitorowania w domu są podzielone na trzy kategorie - sfigmomanometr rtęciowy, sprzęt aneroidowy i sprzęt automatyczny. Dorośli lub dzieci z ramionami, które są większe lub mniejsze niż przeciętnie uważane, mogą potrzebować zakupu gumowego mankietu o specjalnym rozmiarze. Można go kupić w wybranych aptekach lub za pośrednictwem firmy medycznej. Można je także zamówić za pośrednictwem naszej strony internetowej, gdzie kupicie też własny egzemplarz ciśnieniomierza. Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego ciśnieniomierza to bardzo ważne jest, aby omówić dostępne opcje z lekarzem, aby określić, który z modeli będzie bardziej odpowiedni dla Ciebie - ale także i Twojego stylu życia. 

Pamiętaj jednak, by zawsze kierować się wymaganiami walidacyjnymi w środowiska medycznego, jakie obowiązują w Polsce - w tym także powinien pomóc lekarz, dostarczając Ci potrzebne informacje na ten temat. Przeczytaj uważnie instrukcję przed wypróbowaniem ciśnieniomierza. Upewnij się, że zakupiony przez Ciebie aparat będzie tak samo dokładny, jak ten w gabinecie lekarskim. Poproś lekarza o wyjaśnienie, jak używać ciśnieniomierza. Pamiętaj, że mimo iż będziesz posiadać własny ciśnieniomierz w domu, to nadal będziesz musiał regularnie odwiedzać swojego lekarza - choćby po to by konsultować z nim wyniki. Ciśnieniomierz nie zastąpi nigdy fachowej opieki medycznej.


Ciśnieniomierze - jak obniżyć zbyt wysokie ciśnienie krwi?

Pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić, by zmniejszyć zbyt wysokie ciśnienie krwi to całkowita eliminacja soli z codziennej diety - sól nie jest nam, jako ludziom, w ogóle potrzebna, a można ją zastąpić różnego rodzaju przyprawami, które imitują smak soli, ale nie szkodzą naszemu zdrowiu. Oczywiście całkowita eliminacja soli z diety jest niemożliwa ze względu na to, że wiele mięs, owoców i warzyw zawiera swój naturalny sód, więc nie musisz dodawać dodatkowej ilości do jadłospisu. bCo więc robić? Zapamiętaj raz na zawsze - unikaj dodawania dodatkowej soli do swojej diety. Sód umożliwia rozszerzenie naczyń. Zwiększa to ilość krwi przepływającej przez ciało, stąd podwyższony odczyt ciśnienia krwi. Jeśli zauważysz, że zmniejszony poziom soli wpływa na przyjemność jaką czerpałeś lub czerpałaś z jedzenia, zacznij używać ziół i innych przypraw. 

Tymianek, oregano, koper, majeranek, rozmaryn i estragon mogą dodać smaku każdemu posiłkowi. Można równie dobrze wykorzystać skórkę cytryny i pomarańczy - często okazuje się być bardzo przydatna w aromatyzowaniu potraw. Następnie konieczne jest zmniejszenie ilości tłuszczów nasyconych. Dlaczego? Ponieważ są one niezdrowe i w gruncie rzeczy mogą one zwiększyć wagę twojego ciała, co z kolei może podnieść ciśnienie krwi i zły cholesterol. Trzymaj się więc z dala od sera, masła, tłustych mięs i (przede wszystkim) przetworzonej żywności. Udowodniono, że zmniejszona podaż mięsa w diecie obniża odczyty ciśnienia krwi nawet o kilkanaście punktów - jeśli ktoś miał nadciśnienie. Wołowina, wieprzowina, cielęcina i wątroba mogą być bogate w tłuszcze nasycone. Pierś z kurczaka i pierś z indyka to zdecydowanie lepsze, bo i zdrowsze opcje - zwłaszcza dla osób z wysokim ciśnieniem.

Co więc warto dodać do swojej diety? Pokarmy bogate w potas, ponieważ  potas jest bardzo ważnym minerałem. Pomaga regulować przepływ wody przez naczynia krwionośne. Wysokie ciśnienie krwi ogranicza ilość wody, więc należy je zrównoważyć. Banany, awokado, grejpfrut, ziemniaki, dynia i pomidory są bogate w potas - dodaj je do swojej diety. Pokarmy bogate w wapń i magnez również pomagają w osobom borykającym się z nadciśnieniem. Dodaj sardynki, szpinak, tofu, całą fasolę, nasiona słonecznika, pestki dyni (zwane także pepitami), mleko odtłuszczone, mleko sojowe i jogurty beztłuszczowe. Możesz użyć wielu pozycji z tej listy, aby przygotować szybki koktajl śniadaniowy. Wymieszaj trochę mrożonych owoców z jogurtem, odtłuszczonym mlekiem lub mlekiem sojowym, dodaj odrobinę miodu lub ziołowej stewii i zmiksuj wszystko tak, aby uzyskać kremową konsystencję. Dodaj do tego trochę oleju z nasion lnu, a uzyskasz dodatkowe korzyści zdrowotne.

Zwiększ wszystkie porcje owoców i warzyw. Pomidory, słodkie ziemniaki, dynia, grzyby, szparagi, brokuły i kalafior to tylko niektóre z warzyw, które mogą pomóc Ci obniżyć odczyty ciśnienia krwi. Pomarańcze, truskawki, melony i jagody są świetnymi dodatkami do diety ze względu na wysoki poziom witamin i minerałów. Owoce morza, zwłaszcza łosoś, są bogate w dobry cholesterol. Powinieneś natychmiast dodać owoce morza do swojej diety. Gotowany łosoś ze świeżymi warzywami to szybki i prosty posiłek, który pomoże obniżyć odczyty ciśnienia krwi.Wysokie ciśnienie krwi jest zabójcze, ale nie oznacza to, że już umierasz. To czas na działanie. Przyjmowanie proaktywnej postawy i zmiana diety to świetny sposób na kontrolowanie ciśnienia krwi.

Następnym krokiem, jaki możemy podjąć, aby obniżyć wysokie ciśnienie krwi, jest wybranie produktów o niższej zawartości soli i wysokiej zawartości błonnika. Utrzymuj niską zawartość tłuszczu i kalorii oraz ograniczaj wielkość każdego posiłku. Lepiej jest zjeść kilka małych posiłków niż trzy duże. Ponadto, unikaj alkoholu ponieważ to puste kalorie. Jeśli już pijesz, to ograniczaj to lub całkowicie wyeliminuj. Jeśli zastosujesz się do tych sugestii i stracisz zbędne kilogramy, a następnie utrzymasz utratę wagi, doświadczysz nie tylko obniżenia poziomu złego cholesterolu, ale także obniży się Twoje wysokie ciśnienie krwi - a jako bonus uzyskasz niższe tętno spoczynkowe, co niewątpliwie wpłynie na pracę Twojego serca.