Filtry

Kategorie

Kategorie

Producenci

Producenci

Dostępność

Dostępność

Ilość towarów na liście

Ilość towarów

Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Szczoteczki elektryczne do zębów

Znaleziono 28 towarów.

Lista 51-100 z 28 towarów
Aktywne filtry

Szczoteczki elektryczne do zębów

Zaletą posiadania elektrycznej szczoteczki do zębów jest fakt, że wykonuje ona większość pracy za Ciebie. Badania dowodzą, że szczotkowanie za pomocą elektrycznej szczoteczki do zębów zapewnia czystsze usta. Co znajdziemy w środku szczoteczki elektrycznej? Przede wszystkim akumulator, który zapewnia moc szczoteczce elektrycznej (umożliwia poruszanie się szczoteczki). Silnik jest grotem dla wszystkich ruchów w elektrycznej szczoteczce do zębów. Ruch zaczyna się od koła zębatego. Silnik po prostu zaczyna obracać przekładnię, aby zainicjować ruch potrzebny do czyszczenia zębów. Można więc powiedzieć, że koło zębate jest połączone z prętem w górnej części elektrycznej szczoteczki do zębów. Ponieważ przekładnia ciągle się obraca, popycha i ciągnie “pręt”. Przekłada się to na ruch w przód i w tył.

Szereg prętów i łączników przenosi ten ruch na główkę szczoteczki do zębów. Powoduje to oscylacje włosia w przód  w tył z (trzeba przyznać) dużą prędkością. Akumulator dostarcza energię (energię elektryczną) do płytki drukowanej (PCB). Płytka PCB pozwala przenieść wystarczającą ilość energii, aby uruchomić kilka elementów. Jednym małym elementem płytki są układy scalone. Są one również nazywane procesorami. Te procesory monitorują to, co dzieje się w innych częściach szczoteczki do zębów. Procesory są odpowiedzialne za monitorowanie stanu naładowania baterii i informowanie ekranu o pozostałej ilości energii elektrycznej. Procesory komunikują się również z różnymi częściami szczoteczki do zębów. Po naciśnięciu przycisku „on” przełącznik zamyka obwód na płytce drukowanej. Procesor ten wykrywa zakończony obwód i wysyła instrukcje uruchomienia silnika.

Zaletą posiadania tej szczególnej elektrycznej szczoteczki do zębów jest to, że komunikuje się ona z zewnętrznym ekranem. Ten ekran pokazuje, kiedy należy przesunąć szczoteczkę do innej części jamy ustnej i informuje, ile czasu trzeba jeszcze szczotkować. Ekran składa się z wyświetlacza ciekłokrystalicznego (LCD), oddzielnej płytki drukowanej, kilku przełączników i procesora. Ekran i szczoteczka do zębów komunikują się za pomocą fal radiowych, za pomocą odpowiednich nadajników-odbiorników, które są obecne zarówno na PCB szczoteczki, jak i na PCB ekranu. Gdy bateria się wyczerpie, po prostu szczoteczka poinformuje Cię o tym, a Tobie pozostanie nic innego jak podłączenie jej do ładowarki. A jak ładuje się baterie szczoteczki do zębów? Są dwie metalowe cewki, jedna w ładowarce a druga w szczoteczce. Kiedy energia elektryczna przepływa przez pierwszą cewkę, tworzy niewidoczne dla nas pole magnetyczne. Po umieszczeniu szczoteczki w ładowarce pole indukuje prąd w drugiej cewce.


Szczoteczki elektryczne do zębów - zalety z posiadania elektrycznej szczoteczki do zębów

Obecnie wiele osób przerzuciło się na elektryczną szczoteczkę do zębów. Głównym tego powodem był marketing, spadek cen takich szczoteczek, ale także fakt, że zęby stawać się miały bielsze - marketingowcy twierdzili, że perłowa biel może być jeszcze jaśniejsza i tym samym ładniejsz. była ładna i jasna. Ale czy tak naprawdę szczoteczki elektryczne są lepsze od zwykłych? Tak, a przynajmniej tak twierdzi większość dentystów, którzy zdecydowanie zalecają je jako najlepszy sposób na utrzymanie zębów w czystości, wolnych od płytki nazębnej i jej szkodliwych skutków. Jednak sam zakup elektrycznej szczoteczki do zębów nie gwarantuje doskonałych rezultatów. Musisz upewnić się, że szczotkujesz zęby co najmniej dwa razy dziennie, spędzasz co najmniej dwie minuty na szczotkowaniu i stosujesz odpowiednią technikę szczotkowania (tak, jest na to technika).

Zanim pośpiesznie kupisz elektryczną szczoteczkę do zębów, przeprowadz małeg badania, czyi tzw. research na rynku. Po pierwsze, elektryczne szczoteczki do zębów to nie to samo, co szczoteczki do zębów zasilane bateryjnie, które są podobne do szczoteczek ręcznych, ale wykorzystują baterię AA, aby włosie na górze szczoteczki zaczęło trochę wibrować, zapewniając w ten sposób tylko dodatkowe czyszczenie - dalej musimy wykonywać ruch szczoteczką jak to miało miejsce w przypadku zwykłej szczoteczki ręcznej. Prawdziwe elektryczne szczoteczki do zębów to urządzenia wielokrotnego ładowania, które można podłączyć do ładowarki sieciowej. Taka szczoteczka charakteryzuje się tym, że wymieniasz w niej jedynie główki (górną część szczoteczki), inaczej mówiąc głowice, przynajmniej raz na trzy do maksymalnie sześciu miesięcy, zachowując przy tym rzecz jasna rączkę,w której znajduje się cała “magia - magia, w sensie elektronika, w tym procesor i wbudowany akumulator. Głowice mają różne kształty i rozmiary, każda z nich działa inaczej. Mogą oscylować, wirować, obracać się lub wykorzystywać technologię ultradźwiękową.

Szczoteczki elektryczne posiadają również różne funkcje, takie jak specjalne tryby dla wrażliwych zębów, masaż dziąseł, czy funkcja wybielania. Niektóre są wyposażone w czujniki nacisku, które informują, że szczotkujesz zbyt mocno, lub mają cyfrowe przypomnienia o konieczności wymiany główki szczoteczki. Większość jest wyposażona w dodatki, takie jak uchwyty na szczoteczki do zębów i ładowarki podróżne. W opinii wielu osób główną wadą elektrycznych szczoteczek do zębów jest ich koszt. Zestawy startowe kosztują zazwyczaj od 100 do 200 złotych, chociaż można je kupić ( bez wielu wymiennych głowic w zestawie) już za mniej niż 50-70 zł. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że na dłuższą metę koszty jej zakupu w pełni się zwracają. Tak naprawdę w dłuższej perspektywie nie będą one kosztować więcej niż “pędzle” ręczne, ponieważ wymagają one znacznie rzadziej wymiany. Nadal nie jesteś przekonany do zakupu szczoteczki elektrycznej? Zapoznaj się z pięcioma korzyściami płynącymi z przejścia na szczoteczkę elektryczną. 

Po pierwsze, szczoteczki te dokładniej myją zęby - co udowadniają /zapewniają nas o tym sami dentyści. Po drugie, uniemożliwiają zbyt mocne szczotkowanie. Po trzecie, są łatwiejsze w użyciu dla osób z problemami ze zręcznością. Po czwarte, mają wbudowany licznik czasu, który informuje ile powinieneś, w sensie jak długo, szczotkować zęby aż do uzyskania najlepszego efektu. Po piąte, zawierają mnóstwo różnych funkcji i programów - np. wybielanie zębów, cz masaż wrażliwych dziąseł. Elektryczne szczoteczki do zębów wygrywają w porównaniu ze szczoteczkami ręcznymi, jeśli chodzi o skuteczność czyszczenia. Na początek, wirujące włosie wersji elektrycznej usuwa płytkę nazębną lepiej i szybciej. Ich bardziej zaawansowane projekty są również w stanie dotrzeć do trudnych do czyszczenia obszarów, takich jak grzbiety zębów trzonowych i linia dziąseł, pomagając w ten sposób zapobiegać próchnicy i zapaleniom dziąseł. Nic więc dziwnego, że zarówno dentyści, jak i Polskie Towarzystwo Stomatologiczne (PTS) wspierają stosowanie elektrycznych szczoteczek do zębów - a to nie lada odznaczenie, certyfikat, tudzież polecenie.


Szczoteczki elektryczne do zębów - zadowoleni klienci

No dobrze, ale nie musisz słuchać dentystów, ekspertów lub innych mędrców w czasopismach dentystycznych. Zwykli ludzie też są wielkimi fanami elektrycznych szczoteczek do zębów. W ankiecie przeprowadzonej wśród 16 000 pacjentów, opublikowanej przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne (PTS), ponad 80 procent stwierdziło, że poprawiło czystość jamy ustnej po przejściu z ręcznych szczoteczek do zębów na wersję elektryczną. Trudno się z tym nie zgodzić. Poza tym, uniemożliwiają zbyt mocne szczotkowanie zębów (nie narazisz więc szkliwa oraz nie urazisz dziąseł). To ironia losu - tak bardzo starasz się, aby zęby były ładne i czyste, przez co kończył się to zbyt intensywnym szczotkowaniem. Najczęściej oznacza to zranienie dziąseł, co może nawet spowodować recesję dziąseł (a tkanka dziąseł nigdy nie odrasta). Zbyt energiczne szczotkowanie może również podrażnić lub uszkodzić / usunąć szkliwo z powierzchni zębów, powodując wrażliwość na zimno, ciepło i inne bodźce. Jedną z głównych zalet elektrycznych szczoteczek do zębów jest to, że prawie niemożliwe jest szczotkowanie nimi zbyt mocno, ponieważ tak naprawdę nie powinno się za ich pomocą szczotkować zębów. 

W przypadku elektrycznej szczoteczki do zębów wystarczy przytrzymać szczoteczkę i pozwolić jej ruchomemu włosiu wykonać pracę. Zmieniasz położenie pędzla na różnych częściach ust, ale nie powinieneś energicznie przesuwać pędzla w przód iw tył i zdecydowanie nie powinieneś wywierać nacisku szczoteczki na powierzchnię zębów. Niektóre modele mają nawet czujniki, które automatycznie zmniejszają moc, jeśli zaczniesz szczotkować, tudzież przyciskać szczoteczkę zbyt mocno do powierzchni zębów. To świetna opcja dla osób, które podczas szczotkowania mają skłonność do używania zbyt dużej siły. Poza tym, jeśli zależy Ci na wybielaniu zębów, poszukaj elektrycznych szczoteczek do zębów ze złożonym włosiem, które usprawnia ich polerowanie. Dodatkowo warto używać ją z pastą wybielającą o niskiej ścieralności, ale tylko raz w tygodniu, ponieważ może okazać się być zbyt twarda dla zębów uszkadzając ich szkliwo. Są łatwiejsze w użyciu dla osób z problemami ze zręcznością. Duża rączka elektrycznej szczoteczki do zębów jest łatwiejsza do uchwycenia niż tradycyjna chuda szczoteczka do zębów. 

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne (PTS) twierdzi, że osoby, u których występują schorzenia fizyczne (takie jak zapalenie stawów, ograniczona ruchliwość rąk i ramion lub problemy ze sprawnością manualną), które utrudniają używanie ręcznej szczoteczki do zębów, powinny rozważyć użycie elektrycznej szczoteczki do zębów. Dlaczego? Elektryczne szczoteczki do zębów mają większe rączki, które są łatwiejsze do trzymania. Ponadto szczoteczki z napędem tak naprawdę czyszczą zęby za Ciebie, szczególnie w trudnych obszarach, do których dostęp wymaga umiejętności motorycznych, takich jak grzbiety zębów trzonowych oraz za górnymi i dolnymi przednimi zębami. Nie zapomnijmy także o tym, że szczoteczki elektryczne mają wbudowane liczniki czasu, dzięki czemu szczotkujesz zęby przez odpowiednią ilość czasu.Czy wiesz, że powinieneś myć zęby co najmniej 2 minuty na raz, spędzając co najmniej 30 sekund w każdej z czterech ćwiartek ust (górna prawa i lewa strona oraz dolna prawa i lewa strona)? 

Prawdopodobnie myślisz, że z łatwością myjesz zęby przez wspomniany czas, ale jeśli sam go zmierzysz (uruchom stoper na smartfonie), możesz być całkiem zaskoczony, jak mało czasu faktycznie szczotkujesz. Średni czas szczotkowania dla Polaków to marne 31 do 65 sekund na sesję, w zależności od płci i wieku. Jedną z bardziej przydatnych cech elektrycznych szczoteczek do zębów jest to, że większość z nich jest wyposażona w specjalne minutniki, które emitują sygnał dźwiękowy po upływie dwóch minut. Jeśli nie usłyszałeś sygnału, szczotkuj dalej! Niektóre modele dodatkowo emitują sygnał dźwiękowy po upływie każdych 30 sekund, dzięki czemu wiesz, że nadszedł czas, aby przejść do czyszczenia zębów w innej części jamy ustnej. Zanim kupisz nową elektryczną szczoteczkę do zębów, upewnij się, że jej włosie ma zaokrąglone końcówki, co pomoże zapobiec uszkodzeniu dziąseł. Twój dentysta może również pomóc w określeniu, czy włosie Twojej szczoteczki powinno mieć miękką, czy średnią twardość.

No i niewątpliwie trzeba przyznać, że elektryczne szczoteczki do zębów są bardziej ekologiczne. Jedyną częścią elektrycznej szczoteczki do zębów, którą wyrzucasz, są jej wymienne główki. Trwa debata na temat tego, czy elektryczne szczoteczki do zębów są mniej szkodliwe dla środowiska niż ręczne szczoteczki do zębów. Ci, którzy mówią „tak”, zauważają, że przed wyrzuceniem szczoteczki elektrycznej zużył byś bardzo dużo „zwykłych” szczoteczek do zębów (których główki nie nadają się do recyklingu), z których większość ma wymienne główki. W rzeczywistości, według ekspertów ds. Ochrony Środowiska, potrzeba od 14 do 42 wymiennych główek szczoteczki do zębów, aby wyrównać ilość plastiku w jednej ręcznej szczoteczce do zębów. Oczywiście w końcu przyjdzie czas, kiedy przyjdzie Ci wyrzucić korpus szczoteczki elektrycznej, ponieważ w pewnym momencie jej “żywota” przestaje działać akumulator - po prostu przestaje ładować, a jeśli już naładuje się, to nie jest w stanie wytrzymać na jednym ładowaniu choćby jednego szczotkowania. Mimo to wiele osób uważa, że ​​elektryczne szczoteczki do zębów są bardziej przyjazne dla środowiska.

Jak się już na taką zdecydujesz, to której szczoteczki użyć? W ciągu naszego życia dokonujemy tak wielu wyborów. Ale niektóre wybory wymagają od nas większej wiedzy, tudzież researchu, tak, aby podjąć najlepszą decyzję. Na przykład, jeśli planujesz po prostu wpaść do lokalnej apteki, aby kupić „prostą” szczoteczkę do zębów, co zrobisz, gdy zostaniesz powitany rzędami szczoteczek o różnych rozmiarach, kształtach, stylach i kolorach? Ale wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów nie jest sprawą banalną. W rzeczywistości ważne jest, aby dla ogólnego stanu zdrowia wybrać szczoteczkę, która nie tylko wyczyści zęby, zapewni higienę jamy ustnej, ale głównie i może przede wszystkim zapewni zdrowie. Dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci zdecydować, jaką szczoteczkę do zębów wybrać, aby następnym razem, gdy wejdziesz do apteki, będziesz wiedział, że fioletowa szczoteczka w kropki z kociętami na całej powierzchni może być dobra dla Twoich delikatnych dziąseł i perłowych zębów.