Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Podkategorie:

Akumulatory i ładowarki CANON

Znaleziono 11 towarów.

Lista 1-100 z 11 towarów
Aktywne filtry

Canon NB-10L akumulator do SX40 HS

Review
471.97 zł
za 1 szt

Kategoria: Foto > Zasilanie > Akumulatory i ładowarki
Producent: CANON
Model: 5668B001AA
EAN: 4960999796093

Akcesoria do ACK-DC90

Review
138.31 zł
za 1 szt

Kategoria: Foto > Zasilanie > Akumulatory i ładowarki
Producent: CANON
Model: 6216B003AA
EAN: 4960999844169

Akumulator, do Canon BP-2L24H (OTH)

Review
207.96 zł
za 1 szt

Kategoria: Foto > Zasilanie > Akumulatory i ładowarki
Producent: CANON
Model: 2383B002AA
EAN: 4960999530376

Canon Akumulator NB11LH 9391B001

Review
282.54 zł
za 1 szt

Kategoria: Foto > Zasilanie > Akumulatory i ładowarki
Producent: CANON
Model: 9391B001
EAN: 4549292004472

Ładowarka, Canon LC-E6

Review
237.81 zł
za 1 szt

Kategoria: Foto > Zasilanie > Akumulatory i ładowarki
Producent: CANON
Model: 3349B001AA
EAN: 4960999627502, 8714574534664

Zasilacz, Canon CA-PS 700

Review
268.65 zł
za 1 szt

Kategoria: Foto > Zasilanie > Akumulatory i ładowarki
Producent: CANON
Model: 7875A003AA
EAN: 4960999112237, 8714574525914

Akumulator Canon BP-819

Review
458.41 zł
za 1 szt

Kategoria: Foto > Zasilanie > Akumulatory i ładowarki
Producent: CANON
Model: 8597B002
EAN: 4960999984490

Akumulator Canon NB-6LH

Review
222.88 zł
za 1 szt

Kategoria: Foto > Zasilanie > Akumulatory i ładowarki
Producent: CANON
Model: 8724B001AA
EAN: 4960999989952

Canon CBC-E5 autoładowarka do LC-E5

Review
173.67 zł
za 1 szt

Kategoria: Foto > Zasilanie > Akumulatory i ładowarki
Producent: CANON
Model: 3051B001AA
EAN: 4960999612485

Canon NB-13L Battery Pack NB-13L

Review
282.70 zł
za 1 szt

Kategoria: Foto > Zasilanie > Akumulatory i ładowarki
Producent: CANON
Model: 9839B001
EAN: 4549292020502, 0013803247541

Akumulator CANON LP-E8

Review
221.50 zł
za 1 szt

Kategoria: Foto > Zasilanie > Akumulatory i ładowarki
Producent: CANON
Model: 4515B002
EAN: 4960999670720


Akumulatory i ładowarki

Ładowarki przeznaczone do akumulatorów są niezwykle przydatne, ponieważ pozwalają nam ładować akumulatory, a tym samym wielokrotnie ich używać, bez konieczności kupowania nowych przez dłuższy czas. Nie da się ukryć, że każdy z nas posiada jakąś ładowarkę w domu, ale w gruncie rzeczy jest to ładowarka przeznaczona do jakiegoś typu urządzenia - np. telefonu komórkowego, tabletu, czy innych urządzeń z wbudowanym akumulatorem. Zakup akumulatorów oraz ładowarki do nich jest właściwie bardzo dobrym posunięciem. Z całą pewnością sprzyja oszczędnościom. Mając zawsze naładowaną parę akumulatorów ze sobą możemy korzystać z naszych urządzeń elektrycznych wszędzie tam, gdzie tego potrzebujemy i to bez kabla sieciowego. Standardowa ładowarka przeznaczona do akumulatorów to urządzenie w kształcie pudełka z gniazdami na kilka akumulatorów. 

Podstawowe modele ładowarek działają na zasadzie ciągłego poboru prądu elektrycznego z sieci do akumulatorów, stale je uzupełniając, co może spowodować przeładowanie ich, utratę jakości, mocy i pojemności, jeśli zostaną pozostawione w takiej ładowarce przez dłuższy czas. Można również znaleźć modele z wbudowanymi timerami, które po prostu ładują się przez określony czas, a następnie wyłączają, zapobiegając przeładowaniu. Warto jednak zauważyć, że takie ładowarki pasują generalnie tylko do baterii/akumulatorów z którymi są sprzedawane - z inną marką mogą nie działać tak sprawnie. Bardziej zaawansowane ładowarki monitorują bieżące napięcie akumulatora, dzięki czemu można zobaczyć jaki jest aktualnie stan naładowania akumulatorów. Poza tym, zaawansowane modele ładowarek ładują akumulatory tylko do momentu, do którego faktycznie trzeba, a później odcinają pobór energii i wyłączają się. 

Potrafią wykryć naładowaną już baterię i przełączyć się na tryb, który tylko podtrzymuje jej doładowanie, przez co znajdujące się w ładowarce akumulatory nie powinny się przegrzewać ani przeładowywać.  W sklepach dostępne są także modele zdolne do szybkiego naładowania akumulatorów. Zwykle jednak są to specjalistyczne ładowarki, które są sprzedawane z równie specjalnymi i przygotowanymi (do szybkiego naładowania) akumulatorami. Ładowarki te często mają własny system chłodzenia - np. wentylator. Można je spotkać w większych zestawach - są często dołączane do droższych modeli kamer lub aparatów cyfrowych. Niestety, ale są także urządzenia, które na dobre mają już wbudowane ogniwo do ładowania, tak iż nie da się go wymienić, albo co gorsze jest to nieopłacalne - dobrym przykładem są tablety lub smartfony, a obecnie nawet i baterie w laptopach.


Akumulatory i ładowarki - ładowarki słoneczne

Ładowanie akumulatorów przedmiotów elektronicznych może być czasochłonne i jest czymś, o czym często zapominamy. Zużywa również do tego energię elektryczną. Obecnie jedną z najciekawszych alternatyw jest stosowanie ładowarek słonecznych. Energia słoneczna jest bezpłatna i można powiedzieć, że mamy jej pod dostatkiem - praktycznie nieskończona ilość. Obecne w sklepach znajdziesz wiele rodzajów ładowarek słonecznych do różnych gadżetów i urządzeń, takich jak telefony komórkowe, aparaty cyfrowe, iPody, ładowarki do baterii i PDA. Musisz jednak upewnić się, że ładowarka słoneczna, którą chcesz kupić jest odpowiednia dla twojego urządzenia lub gadżetu - czy ma wystarczająco dużo mocy i napięcie by naładować urządzenie. Dużo może również zależeć od posiadanej marki lub producenta - dlatego uważnie przeczytaj informacje o ładowarce solarnej, co można nią ładować itd.

Ładowarki słoneczne (solarne) znajdują również zastosowanie w różnego rodzaju urządzeniach, które są użytkowane na zewnątrz - np. do oświetlenia zewnętrznego. Wiele osób lubi, gdy ich podjazd jest oświetlony w nocy. Również ścieżka od bramy do drzwi naszego domu może być przyjemnie rozświetlona wieloma lampkami, które zasilane są w dzień przez słońce i włączają się same po zmroku, kiedy robi się ciemno - rozświetlają naszą drogę lub podjazd. Taki cykl ładowania trwa każdego dnia, a ponieważ nie ma żadnych przewodów elektrycznych, które trzeba by było doprowadzić do urządzenia lub lampy, ani nie ma przewodów, które trzeba by w danym miejscu umieścić, ładowarki te można umieścić w dowolnym miejscu na zewnątrz - gdzie tylko zechcesz, ponieważ są to urządzenia zasilane energią słoneczną, darmową energią. 

Prawie wszystkie sklepy z elektroniką posiadają na magazynie lub w stałej sprzedaży różnego rodzaju ładowarki słoneczne. Pracownicy naszego działu sprzedaży są wystarczająco przeszkoleni i wykształceni, aby pomóc Ci we wszystkim, czego potrzebujesz. Warto zadawać pytania, na przykład o urządzenie, do którego chcesz kupić ładowarkę słoneczną. W ten sposób pracownicy sklepu będą dokładnie wiedzieć, jakiej ładowarki potrzebujesz (jakiego typu i mocy) i do czego jej potrzebujesz. Możesz również sam upewnić się, że dana ładowarka będzie pasować do danego urządzenia elektrycznego (czytając informacje na stronie lub u producenta) zanim dokonasz zakupu. Nie da się ukryć, że ładowarki słoneczne (solarne) zapewniają wiele korzyści. Przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić spore pieniądze, ponieważ nie trzeba płacić za prąd podczas ładowania urządzeń.

Będziesz oszczędzać zasoby, które są używane do dostarczania energii elektrycznej w naszym społeczeństwie. Warto mieć na uwadze fakt, że corocznie zasoby naszej planety są wyczerpywalne w niewiarygodnie szybkim tempie. Ładowarki solarne z pewnością pomogłyby zmniejszyć ten problem, gdyby większość z nas zaczęła z nich korzystać. Wielu czołowych producentów urządzeń elektronicznych ma w swojej ofercie jakiegoś rodzaju ładowarkę słoneczną. Obecnie tego rodzaju ładowarki są nieco droższe od zwykłych, a także mniej wydajne, zwłaszcza gdy za oknem nie ma słońca. Jednak ich jakość z biegiem czasu będzie się poprawiać, a ceny będą spadać. Nie zapominajmy również o najważniejszym - energia pozyskiwana w ten sposób jest tzw. “energią zieloną” i nie szkodzi naszej planecie, a ponadto jest za darmo. Zapotrzebowanie na ładowarki słoneczne wciąż rośnie i nie zanosi się na to, by miało zmaleć - wręcz przeciwnie, będzie wciąż rosnąć.


Akumulatory i ładowarki - czego szukać?

Baterie lub suche ogniwa są produkowane w celu dostarczania stałego i nieprzerwanego prądu stałego do różnych współczesnych gadżetów zasilanych energią elektryczną. Baterie są zwykle ogniwami kwasowo-ołowiowymi. Ponad 15 miliardów baterii jest produkowanych i sprzedawanych na całym świecie każdego roku. Wiele z nich to baterie alkaliczne, które są wyrzucane po jednorazowym użyciu. Ale są też takie, które można ładować wielokrotnie po każdym użyciu - nazywa się je „akumulatorami”.  Akumulatory powinny być zawsze utrzymywane w stanie pełnego naładowania, aby w razie potrzeby zaspokoić zapotrzebowanie urządzenia elektronicznego - z tego też względu zawsze jest dobrze mieć naładowaną jedną parę akumulatorów więcej i na zmianę wymieniać je gdy zajdzie taka potrzeba. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że do ładowania tego typu akumulatorów wymagane są odpowiednie ładowarki.

Istnieją różne typy ładowarek do akumulatorów - np. medyczne, samochodowe, komercyjne oraz przemysłowe. Co ciekawe, każda z tych ładowarek może być zarówno stacjonarna lub przenośna. Akumulatory, takie jak akumulatory niklowo-wodorkowe (NiMH) lub litowo-jonowe (Li-ion), mogą być ładowane kilkaset razy. Co więcej, wytrzymują znacznie dłuższą pracę w urządzeniach o wysokim poborze mocy. Używając akumulatorów przeznaczonych do ładowania, ludzie mogą zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Kiedy poziom baterii/akumulatora spadnie poniżej ustalonego przez producenta poziomu, ładowarka odcina pobór prądy stałego do urządzeń elektronicznych i zaczyna korzystać z akumulatora. Ładowarki niskiej jakości mogą uszkodzić baterie i skrócić ich pojemność oraz żywotność. Ładowarka pobiera prąd bezpośrednio z linii elektrycznych i indukuje ładunek elektryczny do akumulatorów.

Precyzyjne i szybkie ładowanie zależy od różnych czynników, takich jak pojemność, wiek akumulatorów, opłat początkowych itp. Ładowarki różnią się w tych kwestiach dość znacznie od siebie. Podczas ładowania akumulatorów występuje tendencja do generowania ciepła, co jest jednym z najczęściej wymienianych czynników powodujących uszkodzenie akumulatorów. Ciepło jest wytwarzane głównie z powodu wewnętrznego oporu i reakcji chemicznej akumulatorów. Wciąż przepływający prąd może również uszkodzić akumulator po całkowitym naładowaniu.Istnieje kilka automatycznych ładowarek, które początkowo ładują się z bardzo dużą szybkością i stale monitorują napięcie ogniwa, aby zmniejszyć lub wyłączyć ładowanie, gdy akumulator zostanie całkowicie naładowany. Ładowarki mogą ładować akumulatory od 1 do 8 godzin, w zależności od konstrukcji i parametrów tych ładowarek. Istnieją również różne wskaźniki wizualne, takie jak diody LED na ładowarkach. Wskaźniki te wskazują, czy akumulatory są już naładowane i pomagają im zapobiegać ich przegrzaniu.

Obecnie pojawiła się ogromna potrzeba do szerokiego zastosowania akumulatorów w życiu codziennym - zastępując m.in. paliwo. Często akumulatory są używane w różnego rodzaju elektrowniach, w razie awarii prądu stałego, włączają się awaryjne systemy oświetlenia, zostawiając resztki energii na oświetlenie np. ulic, aż do czasu uporania się z awarią. Akumulatory (oczywiście te komercyjne lub przemysłowe) są również używane w pojazdach, takich jak samochody, trolejbusy, autobusy itp. Istnieją również samochody, które jeżdżą po ulicach całkowicie na zasilaniu bateryjnym, a nie na tradycyjnym paliwie - to przyszłość, która nas czeka. Akumulatory stosowane są również w laptopach, iPodach, telefonach komórkowych, elektrycznych wózkach inwalidzkich itp. - do każdego rodzaju akumulatorów niezbędne są odpowiednie ładowarki.